Mazzalvieši ekoskolu forumā Skrīveros

9. martā Skrīveru vidusskolā notika ekoskolu forums ‘’Ēd atbildīgi”. Tajā piedalījās Jumpravas, Lielvārdes un  Skrīveru vidusskolu, Aizkraukles ģimnāzijas un Mazzalves pamatskolas komandas. Forumu organizēja Skrīveru vidusskolas skolēni un skolotājas.

Pasākuma ievadā Vides fonda pārstāves Lāsmas Ozolas vizuāli atraktīvajā lekcijā uzzinājām, kā patērēt pārtiku atbildīgi. Savukārt, bioloģiskās saimniecības ‘’Ragāres’’ enerģiskais saimnieks Jānis Vaivars stāstīja, kā savā saimniecībā ražo bioloģisko pārtiku, izmantojot ne tikai paša audzētos augus, bet arī savas saimniecības teritorijā esošos savvaļas augu resursus.

Skolēni šajā pasākumā ne tikai sacentās erudīcijas konkursā, kuru bija sagatavojuši Skrīveru vidusskolas skolēni, bet arī apmeklēja interesantas radošās darbnīcas. Mazzalves skolēni piedalījās darbnīcā, kurā no dažādiem veselīgiem produktiem veidoja augsnes virskārtas modeli, pēc tam to prezentēja un tad ar gardu muti notiesāja un  izspēlēja arī Skrīveru vidusskolas skolnieču pašu izdomātu un izgatavotu interesantu vides spēli.

Pasākuma noslēgumā katrs tā dalībnieks varēja nogaršot Skrīveru lepnumu         -  konfektes ‘’Gotiņa” un vienā no darbnīcām pagatavoto zupu, kuru vārīja pēc Jāņa Vaivara receptes un no viņa saimniecībā saražotajiem produktiem - svaigiem un kaltētiem dārzeņiem, garšaugiem un ārstniecības augiem.

Mājupceļā nonācām pie atziņas, ka bija  vērts piedalīties, jo  pavadījām interesantu pēcpusdienu un  uzzinājām  jaunu informāciju.

Anda Freimane


Pēdējo reizi rediģēts Pirmdiena, 20 Marts 2017 14:16

Seko mums

Paziņojums

Mājaslapas iepriekšējo versiju varat aplūkot šeit.

No putna lidojuma

Laika ziņas

°C
Gaisa spiediens: hPs
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
2678966
Šodien
Šajā mēnesī
Kopā
4855
138708
2678966

Sadarbība