Kā mēs braucām Jaunsudrabiņu rādīt

Mūsu dižajam novadniekam Jānim Jaunsudrabiņam šogad 140. Arī Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas vizuālās mākslas pulciņā to nevarējām atstāt bez ievērības. Latvijā jau vairākus gadus norisinās Vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas konkurss un tērpu skate "Latvijas toņi un pustoņi". Pirmo reizi nolēmām piedalīties tērpu skatē ar pašu veidotiem tērpiem, kas veltīti Jaunsudrabiņam. Izdomājām, ka vēlamies citiem jauniem cilvēkiem parādīt “Balto grāmatu” tās skaistajā vienkāršībā un ķērāmies pie darba. Skolotājas cēla no augstiem plauktiem tur noglabātos seno laiku baltos kokvilnas un linu palagus. Bērni paši darināja vienkāršus, taisna piegriezuma linu kreklus. Tad sākās “Baltās grāmatas” studēšana, jo katram bija jāatrod savs mīļākais Janča stāsts, attēls un citāts. Uz skiču papīra atdzīvojās Vaktiņš, Mapša, bērzi, vītoli, purvs, maizes krāsns, vasaras un ziemas prieki. Vēlāk katrs jaunais mākslinieks savu ideju rūpīgi pārnesa uz baltā krekla, vingrinot roku gan precīzā pārzīmēšanā, gan taisnu burtu rakstīšanā. Kad krekli bija gatavi, vajadzēja katram no tiem piešķirt raksturu. Tā nu tapa tautiskais, romantiskais, pludmales un ikdienas stils- Jaunsudrabiņš, izrādās, der ikvienai dzīves situācijai. Atkal nāca talkā skolotājas, kas iemācīja skaisti un atbilstoši “nest” savu tērpu. Bērni bija gatavi pat pavasara brīvlaikā nākt uz mēģinājumu! Martā braucām uz Aizkraukli, uz tērpu skates pirmo kārtu. Lai arī sirds visiem mums krietni sitās, jo darījām ko tādu pirmo reizi, viss izdevās! Mūsu Jaunsudrabiņš patika arī žūrijai, braucām mājās ar 1. pakāpes diplomu, lielu saldumu turzu un ielūgumu uz otro konkursa kārtu Jelgavā. Tērpu skate Jelgavā nudien nebija joka lieta. Skatē piedalījās 16 tērpu kolekcijas, kuras darinājuši rokdarbu pulciņa un lietišķās mākslas studiju audzēkņi. Gan mežģīnes, gan apgleznots zīds, batikas, filcējumi un tamborējumi- izcili lietišķās mākslas darbi un augsta līmeņa dizains. Arī mēs šajā krāšņumā savu Baltās grāmatas vienkāršību iznesām godam, un mums pat bija savi fani. Žūrija mums piešķīra 3. pakāpes diplomu, kas nemaz nav slikti tādiem iesācējiem modes pasaulē.

 Ļoti ceru, ka arī neretiešiem būs iespēja redzēt mūsu tērpu kolekciju ”Baltā grāmata”.

Dita Pavloviča,

 Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas vizuālās mākslas skolotāja, mākslas pulciņa vadītāja


Pēdējo reizi rediģēts Trešdiena, 19 Aprīlis 2017 12:51

Seko mums

Paziņojums

Mājaslapas iepriekšējo versiju varat aplūkot šeit.

No putna lidojuma

Laika ziņas

°C
Gaisa spiediens: hPs
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
2691715
Šodien
Šajā mēnesī
Kopā
731
151457
2691715

Sadarbība