Projekts bērnu un jauniešu vasarai - “Štābiņš “Cīruļi un pūces” Neretā”

        

 

Fonds Ziedot.lv 2017.gada aprīļa sākumā izsludināja brīvā laika programmas bērniem   “Štābiņš 2017” projektu konkursu biedrībām un nodibinājumiem.  Tas bija iespējams par Rimi un SuperNetto darbinieku un veikalu klientu ziedojumiem visā Latvijā. Projekta moto: Štābiņš – ir, kur iet, ko darīt.

Biedrība “Upmales mantinieki” kopā ar dažiem vecākiem, Neretas novada centrālo bibliotēku un domubiedriem iesniedza savu projektu “Štābiņš “Cīruļi un pūces” Neretā”, gūstot atbalstu. Projektā aicināti iesaistīties bērni un jaunieši no 6 līdz 15 gadu vecumam laikā no 1.jūnija līdz 29.augustam.

Piedzīvojums!!! Notikums!!! Brīnums, kuru tūlīt, tūlīt ieraudzīsim! Sapnis, kurš nekad nepiepildīsies? Varbūt, ja neko nedarīsim. Piedzīvojumu gaidām, radām, izdzīvojam paši. Štābiņš ir pavisam nopietna, reāla lieta ar karogu, logo, veiksmes simbolu jeb talismanu, vecāko, dežurantu, paroli, saziņas shēmu un visu, kas tam piederas. Ejam dabā, braucam ekskursijās, ciemojamies lauku sētās un talkojam pie zemniekiem, mācāmies darot. Notikumus fiksējam štābiņa žurnālā – dienasgrāmatā. Informāciju par pasākumiem ievietojam sociālajos tīklos – Facebook, Draugiem,lv, Neretas novada mājas lapā.

Štābiņa dislokācijas vieta – Neretas novada centrālās bibliotēkas lasītava, kur mums laipni dota iespēja pulcēties, ja štābiņa dalībniekiem ir savs dežurants, kurš atbild par kārtību ierādītajās telpās, koordinē, organizē projekta dalībniekiem aktuālas lietas, notikumus, pasākumus. Te štābiņš drīkst darboties visu vasaru, izmantojot savas paroles un īpašos uzvedības noteikumus. Šajās telpās projektā iesaistītie bērni un pieaugušie drīkst organizēt radošās darbnīcas, uzturēties lietus gadījumā, baudīt tējas pauzes, pusdienas, launagu. Ārpus štābiņa plānotas ekskursijas, pārgājieni un talkas, arī divas radošās darbnīcas. Paši gatavojam ēdienu, klājam un novācam galdu ēdienreizēs. Netraucējam bibliotēkas darbinieku un apmeklētāju darbu.

1.jūnijā – Starptautiskajā bērnu aizsardzības dienā  - Neretas kultūras namā.uz pirmo kopā sanākšanu aicināti bērni un jaunieši, vecāki un vecvecāki, darba grupa, brīvprātīgie jaunieši  Aktivitāšu sākumu vēl precizēsim (darbošanos sāksim no rīta, vienojoties par laiku. Sekojiet informācijai novada mājas lapā, afišām.). Noteikti šajā dienā dibinām un atveram 2017.gada vasaras piedzīvojumu štābiņu. Aicināti visi interesenti neatkarīgi no vecuma un mācību iestādes, jo kopīgi varam daudz laba un interesanta paveikt, ja tikai ir vēlme līdzi darboties. Pienākumus un nodarbes atradīsim visiem. Vēl  pirmajā dienā kopīgi veidosim štābiņa logo (ašais ideju konkurss), zīmēsim karoga ar logo metu. Kopīgi pārrunāsim štābiņa un projekta darbības noteikumus, sastādīsim štābiņa darbības plānu, sadalīsim pienākumus vecākiem, brīvprātīgajiem jauniešiem un bērniem. Ar bibliotēkas darbinieku atļauju iekārtosim “štābiņu” atbilstoši projekta vīzijai un leģendai, paši uzturot telpās tīrību un kārtību, netraucējot darbiniekus un bibliotēkas apmeklētājus.

Turpmākie pasākumi plānoti 6., 13., 20., 27.jūnijā, 4., 11., 18., 25.jūlijā, 1., 8., 15., 22., 29.augustā: pēc vienošanās ar saimniekiem, uzņēmējiem saplānosim dienas, kad drīkstēsim apciemot lauku sētas un zemnieku saimniecības Neretas novadā, vienosimies par ekskursiju uz Ērberģes muižu un takām u.c.

Vairāk informācijas pie projekta koordinatores Lidijas Ozoliņas, t. 29353379; e-pasts: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 
   

Pēdējo reizi rediģēts Trešdiena, 03 Maijs 2017 09:21

Seko mums

Paziņojums

Mājaslapas iepriekšējo versiju varat aplūkot šeit.

No putna lidojuma

Laika ziņas

°C
Gaisa spiediens: hPs
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
3154784
Šodien
Šajā mēnesī
Kopā
2474
78576
3154784

Sadarbība