Mācību ekskursijā Lietuvā

Pavasara pirmajās dienās Mazzalves pamatskolas 7.-9.klašu skolēni  ar ģeogrāfijas skolotāju Sandru Lozinu devās ģeogrāfiski ģeoloģiskā ekskursijā uz Lietuvas Republikas Biržu rajonu.

Pirmais pieturas punkts bija Biržu reģionālā parka apmeklētāju centrs, kur tā viesi interaktīvā  veidā var iepazīties ar karsta kriteņu nogāžu uzbūvi, kad, zemei iegrūstot, atklājas ģeoloģiskie slāņi. Pēc tam gida pavadībā devāmies pāri Širvēnas ezeram uz Astravas pili  pa garāko gājēju tiltu Lietuvā – 525 m. Tad mūsu ceļš veda pie lielākajām un ievērojamākajām karsta kritenēm. Tā, piemēram, ”Govs ala” ir lielākā karsta kritene Lietuvā, tās diametrs ir 10 – 12 m, dziļums 12,6 m. Tajā ir 5 alas, vienā  no tām ir 1,5 m dziļš ezeriņš.

Tad devāmies uz Kirkilu ciema karsta ezeriņiem. Pavisam nesen šeit tika uzcelts iespaidīgs skatu tornis pusmēness formā, 32 m augsts, lai apmeklētaji varētu vērot unikālo ainavu elementu, kur vairāk vai mazāk savienoti 30 karsta ezeriņi, kas ir tāds vienīgais Baltijā.

 Ekskursiju noslēdzām, dodoties atpakaļ uz Biržu pilsētu un apmeklējot grāfa Radvila pili – cietoksni un Biržu novada muzeju „ Sela”.

Daloties pārdomās par redzēto, secinājām, ka mūsu robežu kaimiņi ir tiešām daudz paveikuši tūrisma attīstības ziņā ,un ir vērts braukt un redzēt daudz ko patiešām interesantu un saistošu.

Sandra Lozina


Pēdējo reizi rediģēts Otrdiena, 09 Maijs 2017 09:54

Seko mums

Paziņojums

Mājaslapas iepriekšējo versiju varat aplūkot šeit.

No putna lidojuma

Laika ziņas

°C
Gaisa spiediens: hPs
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
3194976
Šodien
Šajā mēnesī
Kopā
6768
118768
3194976

Sadarbība