“Ir tādi cilvēki Aizkrauklē, Skrīveros, Jaunjelgavā, Neretā, Secē, Sunākstē, Daudzevā”

11.aprīlī Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas zālē notika 5.-9.klašu skolēnu projektu darbu prezentācija par tēmu “Ir tādi cilvēki Aizkrauklē, Skrīveros, Jaunjelgavā, Neretā, Secē, Sunākstē, Daudzevā”. Skolēni veidoja stāstus par Neretas novada iedzīvotājiem, par kuru dzīvi un darba gaitām, vērtībām un attieksmi pret to, ko viņi dara, var lepoties.

Skolēnu uzdevums bija izveidot IT materiālu par izvēlēto cilvēku. Mērķis – mācīties saskatīt un novērtēt pozitīvo apkārtējā vidē un cilvēkos, rosināt domāt par savas tautas attīstību un sasniegumiem, veidot kritisko domāšanu un morālo spriestspēju, pilnveidot medijpratību, kā arī veicināt pedagogu sadarbību.

Skolēni bija izveidojuši trīs video darbus. 9.klases audzēkņi bija izveidojuši video stāstījumu par Neretas autobusu šoferiem. Par trim no tiem bija plašāks vēstījums – par savu vectēvu Rimantu Budri, kas par autobusa šoferi strādājis 34 gadus,  ar fotoattēlu starpniecību vēstīja Signe Budre, stāstot par darba specifiku padomju laikos, kādos maršrutos brauca, kādi bija autobusi, kādas bija grūtības, kad autobusi lūza, un kas iepriecināja. Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas direktore intervijā stāstīja par aizsaulē aizgājušo vīru Jāni Grebski, par viņa rūpīgo attieksmi pret darbu. No šobrīd strādājošiem autobusu šoferiem skolēni bija izvēlējušies intervēt Māri Apiņu. Video autori, izmantojot radošo izdomu, bija izveidojuši koka autobusa maketu un lūdza M. Apiņam noraksturot viņu veikumu. Lielāko darbu paveica Līga Šarkūne un Markuss Sloka, kas video samontēja.

Kārlis Plusniņš, Monta Apeināne, Kristaps Blūms, Kristaps Griķis un Erīda Cepurīte  bija salikuši video stāstījumu  par skolotāju Natāliju Grīnvaldi, veidojot stāstu par viņas aktivitātēm Rites tautskolā, par darbu ar bērniem.  Skolēni raksturoja savu skolotāju un dalījās ar stāstiem par  kopējām aktivitātēm, kas viņiem visvairāk patikušas – pārgājieni, desiņu cepšana, Pilkalnes muiža.

Trešo video par savu tēti bija izveidojusi Sanija Dāldere. Raimonds Dālderis stāstīja par cūku audzēšanu, rosinot uz pārdomām par darba vērtību, privilēģiju būt neatkarīgam un darīšanu to, kas pašam patīk: ”Ja ar visu sirdi un dvēseli esi tajā, ko dari, jebkurš darbs sagādā prieku.” Video tapšanā piedalījās arī Sintija Gadišķe, Jānis Lejnieks un Dāvis Gastons Vaskovskis.

7.klase (Laura Krjahova, Santa Nikolajeva, Dana Fedotova) bija izveidojusi stāstu par i/u “Pavards” vadītāju Aldu Šustiņu, uzsverot enerģijas un rūpīgas attieksmes pret darbu nozīmi, akcentējot domu: ” Vari būt prasīgs pret citiem, ja esi prasīgs pats pret sevi”.

Cita 7.klases skolēnu komanda (Samanta Cvetkova, Trīna Pavloviča, Marta Ragele, Paula Skadiņa, Rauls Lauciškis) bija izveidojuši stāstu par Zigurdu Kalnāri, atspoguļojot muzikālo darbību. Arī to, cik liels atbalsts un nozīme ir ģimenei: dēls viņam bijis pirmais skolnieks, arī sieva Aija ir liels palīgs.

6.klases skolēni bija uzrunājuši divus Neretas novada cilvēkus, par kuriem veidot stāstu, - Evitu Vīnkalni un Lidiju Ozoliņu. Pēc E. Vīnkalnes intervēšanas skolēni ieguvuši arī praktiskas zinības – Evita viņiem mācījusi darboties ar polimērmālu. Savukārt stāstā par Lidiju Ozoliņu skolēni bija iekļāvuši visai plašu viņas darbošanās spektru – mazpulku vadīšanu, grāmatu rakstīšanu, dažādu projektu īstenošanu, darbu sociālās aprūpes centrā. Par E. Vīnkalni stāstu bija izveidojušas Alise Vaičulena un Enriko Vorslovs, savukārt par L.Ozoliņu  - Raivo Spriņģis un Rūta Leite.

 

Daiga Meldere


Pēdējo reizi rediģēts Pirmdiena, 08 Maijs 2017 16:33

Seko mums

Paziņojums

Mājaslapas iepriekšējo versiju varat aplūkot šeit.

No putna lidojuma

Laika ziņas

°C
Gaisa spiediens: hPs
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
3194976
Šodien
Šajā mēnesī
Kopā
6768
118768
3194976

Sadarbība