Ceļojums profesiju pasaulē

21.aprīlī 17 Mazzalves pamatskolas 4.-6.klases skolēni skolotājas S.Ivanovas un D.Pabērzas vadībā mācību ekskursijas laikā apmeklēja Izziņas un eksperimentu  centru ,,Lielvārdis” un projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros  SIA ražotni ,,Skrīveru Saldumi.”

Ekskursijas mērķis bija gūt priekšstatu par  profesijām , kas saistītas gan ar dabaszinību priekšmetiem, gan  uzņēmējdarbību , pārtikas tehnologa, konditora profesiju.

Izziņas un eksperimentu centrā ,,Lielvārdis” skolēniem bija lietderīga nodarbība par tematu ,,Elektrība”. Guvām priekšstatu par elektrības rašanos, tās nepieciešamību sadzīvē, drošības noteikumiem un elektrospeciālistu profesijām. Skolēni paši veica eksperimentus, darbojās ar interesantiem interaktīviem eksponātiem, izbaudīja elektrības patēriņa jaudu, minoties  ar velotrenažieri, uzzināja par iespējām ražot elektrību.

Ražotnē ,,Skrīveru Saldumi”  mūsu mērķis bija uzzināt par uzņēmējdarbības iespējām partikas ražošanā, par nodarbinātību un iespējām šajā jomā. Skolēnus interesēja pārtikas tehnologa profesijas izpēte un saldumu ražotāja-konditora darbs.  Uzzinājām  par saldumu ražošanās vēsturi, par ,,Skrīveru Saldumu” sadarbības partneriem un iespējām, par nodarbinātību šai nozarē  un šīs produkcijas aktualitātēm.  Skolēni paši vadītājas uzraudzībā, ievērojot visus sanitāros noteikumus, gatavoja marcipāna figūriņas, apguva pirmās prasmes un iemaņas veidošanā un fasēšanā .

Nodarbības bija ļoti noderīgas un interesantas.

Diena bija saulaina un skaista, tāpēc atceļā izstaigājām vēl Aizkraukles pilsdrupas un priecājāmies par Daugavas stāvajiem krastiem un pavasari.

 

Daiga Pabērza


Seko mums

Paziņojums

Mājaslapas iepriekšējo versiju varat aplūkot šeit.

No putna lidojuma

Laika ziņas

°C
Gaisa spiediens: hPs
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
3194976
Šodien
Šajā mēnesī
Kopā
6768
118768
3194976

Sadarbība