Laiks

Aktivitāte

Telpa

Vadītājs

PIRMDIENA

 

 

 

 

OTRDIENA

17:30

Dziedātāju kopa

Mazzalves pagasta pārvaldes zāle

Kristīne Ozoliņa

TREŠDIENA

 

 

 

 

CETURTDIENA

18:30

Brīvā stila deju kopa “Mozaīka”

Mazzalves pagasta pārvaldes zāle

Dzintra Noreika

PIEKTDIENA

19:00

Mazzalves pagasta amatierteātris “Tradare”

Mazzalves pagasta pārvaldes zāle

Silvija Lisovska

SESTDIENA

 

 

 

 

SVĒTDIENA

             

 

Sporta nodarbībām ir pieejams Ērberģes sporta angārs. Datumi, kuros tas ir pieejams nodarbībām, katru mēnesi mainās. Informāciju par tā pieejamību konkrētajā datumā var iegūt informācijas stendā pie Mazzalves pagasta pārvaldes, kā arī zvanot sporta darba organizatorei Mazzalves pagastā Veltai Volujevičai – Amanovai pa tālruni 28766290.

6. aprīlī Ērberģes sporta hallē pulcējās Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas un Mazzalves pamatskolas sportistu komandas, lai sacenstos galda tenisā. Neretas novada sporta spēles notika 4 grupās: 7. – 9. klašu zēni un meitenes un 6. klašu un jaunāki zēni un meitenes. Žēl, ka Sproģu pamatskolas skolēni šajās sacensībās nepiedalījās. Arī meiteņu konkurence nebija pietiekama.

Cīņa bija spraiga, bet 7. – 9. klašu grupā zēniem, uzvarot visās spēlēs,  neuzvarams bija Kristaps Možeiks no Neretas, 2. vieta arī neretietim Aldim Misūnam. 3. vietā šai grupā ierindojās mazzalvietis Alens Dobrovoļskis.

4. – 6. klašu grupā zēniem visas godalgotās vietas mazzalviešiem: 1.vietu izcīnīja Ervīns Uzāns, 2. vieta Alenam Griškevičam, 3. vietā ierindojās Reinis Zariņš.

Meiteņu konkurencē 1. vieta mazzalvietei Gerdai Megijai Gercenai, 2. vieta Evelīnai Uzānei no Mazzalves, 3. – neretietei Alisei Vaičulēnai. Alise gan ir jaunāka, tāpēc saņēma arī zelta medaļu, jo savā grupā bija vienīgā.

Medaļas sadalītas. Uz tikšanos nākamgad!

 

Žanna Miezīte

5.03. plkst. 18.00 – Neretas KN pasākums tiem, kam pāri 50 “Uzlūdz dāmas”.

11.03. plkst. 17.00 – Zalves KN pavasarīga lustēšanās kopā ar Anitu Ozolu.

11.03. plkst. 10.00 – Ērberģes muižā Grāmatu svētki

11.03. plkst. 20.00 – Mazzalvē pašdarbnieku vakars

18.03. plkst. 19.00 – Neretas KN Jēkabpils tautas teātra viesizrāde “Gaiši zilais vagons”

25.03 .plkst. 12.30 – Neretā pasākums represēto piemiņai

27.03. plkst. 10.00  – Sproģu saieta namā Lieldienu pasākums “Hūū, svētki izglābti”

27.03. plkst. 11.00 – Lieldienu pasākums Pilskalnē pie skolas

27.03. plkst. 11.00 – Mazzalvē pie sporta halles šūpolēm Lieldienu pasākums

27.03. plkst. 12.00 – Neretā Lieldienu pasākums “Oliņ-boliņ, Lieldieniņa”

 

13.02. plkst. 22.00 – Zalves KN Valentīndienas ballīte ar Kasparu Markševicu
 
20.02. – Pilskalnes pagasta pārvaldes organizēts Nacionālā teātra izrādes “Osedžas 
 
zeme” apmeklējums
 
21.02. plkst. 16.00 – Neretas KN Daudzevas amatierteātra izrāde “Trīs košas dāmas”
 
27.02. plkst. 10.00 – Ērberģes sporta hallē sacensības galda tenisā

1.01. plkst. 1.00 – Ērberģē Jaungada balle ar “Kalvadosu”

1.01. plkst. 20.00 – Neretas KN balle – diskotēka ar “Wild Pride”

20.01. – barikāžu dalībnieku brauciens uz Rīgu uz barikāžu atceres pasākumu

21.01. plkst. 14.00 – Pilskalnē barikāžu atceres ugunskurs

22.01. plkst. 12.30 – Neretas KN leļļu teātra “Tims” viesizrāde “Ceļojums”

30.01. – Neretā Sēlijas kauss volejbolā

Jau ceturto gadu producentu apvienība "HansaMedia" apsveic Latvijas iedzīvotājus un Latvijas valstij piederīgos visā pasaulē valsts dzimšanas dienā ar tematisku video sveicienu, atgādinot, ka ikviens no mums ir svarīgs Latvijai.

 

Redaktore Eva Ikstena stāsta: "Sākotnēji tā dzima kā spontāna un patriotiska ideja – apsveikt savu valsti –, bet nu jau tā kļuvusi par tradīciju. Cenšamies radīt svētku nedēļā prieku un kopības sajūtu caur cilvēkstāstiem. Katra video sagatavošana ir bijusi īpaša vairāku nedēļu ekspedīcija, kuras laikā visā Latvijas teritorijā dokumentēti cilvēki. Pirms došanās ekspedīcijā, kopā ar režisoru Jurģi Tūbeli un pārējo radošo komandu diskutējam, ko mēs personīgi vēlamies vēstīt. Šogad mums šķita svarīgi uzrunāt jauno paaudzi, tos, kuri veidos Latviju un runās latviešu valodā vēl pēc mums."

 

Latvijas Nacionālās bibliotēkas Uzziņu un informācijas centra bibliogrāfi veica 97 grāmatu (kas raksturo gadu, kad grāmata izdota) atlasi. Grāmatas no Gaismas pils ceļoja uz 97 bibliotēkām visā Latvijā, kur tās lasīja vietējie skolēni. "Ļāvām pirmklasniekiem, kuri nupat apguvuši lasītprasmi, ņemt rokā grāmatu un lasīt. Viņi atvēra 17. lapaspusi (tajā tradicionāli tiek iespiests bibliotēkas zīmogs) un nolasīja pāris rindkopas. Vēlāk rakstnieks Pauls Bankovskis izvēlējās vārdus no lasītā un ievietoja apsveikuma tekstā. Grāmatu secīgais (1918–2015) vārdu kalambūrs ir neordinārs pirmklasnieku un mūsu sveiciens Latvijai šogad," stāsta Ikstena.

 

Atbalstītāji: Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Latvijas Nacionālā bibliotēka, Latvijas Televīzija, Latvijas Valsts meži, Latvijas Dzelzceļš.

 

Spied šeit lai skatītu VIDEO

Lai kopīgi svinētu rudens un ziemas satikšanos, 12. novembrī gan  lielus, gan mazus uz Mārtiņdienas pasākumu “Kas rīb, kas dimd” Mazzalves pamatskolā un vēlāk Mazzalves pārvaldes zālē aicināja folkloristi un radiožurnālisti Iveta un Vidvuds Medeņi, dienu aktīvi pieskandinot ar latviešu tautasdziesmām un ticējumiem. Folkloristi ar latviešu tautas tradīcijām un rotaļām priecēja visus atnākušos pasākuma dalībniekus,  kopā veicot dažādus senus svētību nesošus rituālus un kopā izejot dažādas Sēlijā pierakstītas rotaļas. Tika veikts rituāls, kurš ienes svētību mājās, dziedot dziesmu un ejot namā līkločus.

14. novembrī, lietainā dienā, pulksten 12:00 Mazzalves pagasta bibliotēkā notika LR 97. gadadienai veltīts pasākums “Piemini Latviju”.

 

Pasākums tika atklāts ar Māras Cielēnas dzejoli “Baltais solījums”, kā arī tika aizdedzinātas sveces, kas simbolizēja sarkanbaltsarkano karogu.

 

Tā kā latviešiem ir bagātīga, skanīga valoda – neizpalikt bez mīklu minēšanas. Mazzalves pagasta iedzīvotāji ir ne tikai čakli, bet arī gudri – mīklu minēšana izturēta godam. Valodas skanīgumu izbaudījām klausoties “Rakstu rakstus” Aleksandras Špicbergas izpildījumā.

“Latvija sākas ar katru no mums!” – šiem Lidijas Ozoliņas vārdiem noteikti piekritīs ikviens. Katrs pagastu, novadu, pilsētu iedzīvotājs ir Latvijas valsts vārda nesējs! Katram no mums šis vārds ir jāgodā un jāciena! Jābūt savas dzimtenes patriotam un savas zemes aizstāvim!

 

11. novembrī – Lāčplēša dienā Neretas pagasta iedzīvotāji, zemessargu pavadībā, ar kvēlojošām lāpām un degošu svecītes liesmiņu no kultūras nama devās uz Ķesteru kapsētu, lai tur pieminētu Lāčplēša Kara Ordeņa kavalierus – Augustu Aperjotu un Jāni Kramiņu, kā arī citus, kas atdusas kādā citā Latvijas kapu kalniņā.

Seko mums

Paziņojums

Mājaslapas iepriekšējo versiju varat aplūkot šeit.

No putna lidojuma

Laika ziņas

°C
Gaisa spiediens: hPs
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
3361212
Šodien
Šajā mēnesī
Kopā
3023
90559
3361212

Sadarbība