Aktualitātes (Kultūra un sports)

Aktualitātes (Kultūra un sports) (229)

Ar finālspēlēm 12.augustā Rīgā noslēdzās Latvijas Jaunatnes pludmales volejbola čempionāts U-13 vecuma grupā meitenēm. Četros priekšsacīkšu posmos par iekļūšanu finālā cīnījās 45 komandas, runājot pludmales volejbola terminoloģijā, - 45 pāri. Čempionāta laikā visi pāri vāca reitinga punktus un tikai 16 labākie iekļuva finālā. Mūsu pludmales volejbola pāris Amanda Regute/Kitija Kuzņecova ar 110 punktiem kvalificējās finālam kā trešais labākais pāris Latvijā. Nebijis panākums, kas savukārt vieš cerības, uzliek atbildību un mērķi...

 Sezonas laikā, vērojot un analizējot pārējo pāru sniegumu, bija nepārprotami skaidrs, ka meitenēm jācīnās tikai par medaļām. Treniņos pie tā tika nopietni strādāts, kas attaisnojās finālā. Uzvarot visas trīs apakšgrupas spēles 21:8; 21:12; 21:15, meitenes automātiski iekļuva ceturtdaļfinālā, kur pretinieces bija piektais labākais pāris Latvijā - liepājnieces Liāra Ozoliņa/Ieva Valdmane. Abi pāri demostrēja meistarīgu spēli, tomēr seta vidū liepājniecēm izdevās 3 punktu izrāviens, un bija nepieciešams pārtraukums. Sakārtojot domāšanu un izpildot trenera norādījumus, Amanda Regute/Kitija Kuzņecova lauza spēli un izcīnīja pārliecinošu uzvaru ar 21:14. Spēlē bija ļoti smaga psiholoģiska cīņa, kurā pārākas bija mūsu volejbolistes. Pusfinālā bez īpašām grūtībām tika uzvarēts pēc reitinga otrais labākais pāris Latvijā -  cēsinieces Lorita Kirilova/Estere Briede. Otrajā pusfinālā spēlēja pēc reitinga labākais pāris liepājnieces Lauma Balode/Kitija Martini Ādamsone ar trešo pāri Līvānu-Preiļu meitenēm Megiju Rumaku/Aneti Punduri. Līdz finālspēlei, uzvarot Latvijas pirmo pāri, nokļuva Megija Rumaka/Anete Pundure.

   Fināls norisinājās dramatiski. Amanda Regute/Kitija Kuzņecova sīvā cīņā ar 15:13 izcīnīja uzvaru pirmajā setā. Otrajā setā ar 11:15 nācās atzīt Megijas Rumakas/Anetes Pundures pārākumu. Jau otrā seta laikā sākās lietus, kas, beidzoties tam, pārauga dabas stihijā-negaisā. Spēli nācās pārtraukt un atsākt trešo setu pēc neparedzēta 15 minūšu pārtraukuma. Trešajā setā labāk koncentrējušās spēlei bija Amanda Regute/Kitija Kuzņecova, kuras ar rezultātu 15:9 uzvarēja. Līdz ar to, uzvarot spēli ar 2:1, Amanda Regute/Kitija Kuzņecova izcīnīja Latvijas čempioņu titulu!

   Paldies meitenēm! Ļoti liela nozīme šādam panākumam ir trenera un vecāku savstarpējai sadarbībai, īpaši vēlētos pateikties Jurim Ignatikam, kā arī, protams, Ilzei Ignatikai un Anitai Kuzņecovai!

Treneris Imants Silavs

1.jūlijā Korneti notika Latvijas skolu čempionāta taku skrējienā 3.posms, kurā Mazzalves pamatskolu pārstāvēja Zanda Zariņa un Rauls Sakne. Taku skrējienu seriāla trešais posms tā dalībniekus ieveda Veclaicenes aizsargājamo ainavu apvidū, kurā izvietojušies 11 dažāda lieluma un dziļuma ezeri. Izcili ainaviska teritorija, kurā īpaši tāli un skaisti skati līdz pat Hānjas augstienei Dienvidigaunijā paveras no Drusku – senču pilskalna. Lai arī teritorijai piemīt ārkārtīgi liels ainaviskais un tūrisma potenciāls, tas līdz šim ir minimāli izmantots.

Tāpat kā abos iepriekšējos posmos Zilajos kalnos un Smeceres silā, arī šoreiz mazzalvieši startēja izcili – Zanda dubļainajā trasē 28 meiteņu konkurencē U12 grupā izcīnīja ļoti pārliecinošu uzvaru, Rauls 43 dalībnieku konkurencē ieguva 3.vietu. Vēl  priekšā 4 posmi – 29.jūlijā Pokaiņu mežā, 19.augustā Milzkalnā – Āžu kalnā, 23.septembrī Gaujas senlejā un 21.oktobrī Liepājas karostā. Spiedīsim īkšķus, lai mūsējiem pietiek spēka un spītības izturēt visai ekstremālos pārbaudījumus! Paldies sporta skolotājam Agrim Saknem par iniciatīvu, skolēnu sagatavošanu startiem un aizvešanu uz sacensībām!

 

Žanna Miezīte

Siguldā, 25.jūlijā, notika Latvijas Jaunatnes pludmales volejbola čempionāta 4.posms. Ar cerībām un mērķi iekļūt finālā uz Siguldu devās pludmales volejbolistu pāris Amanda Regute/Kitija Kuzņecova, kuras trešajā posmā Kuldīgā izcīnīja 3.vietu.

   Posmā startēja 14 pludmales volejbolistu pāri. Izcīnot visas uzvaras apakšgrupā, Amanda un Kitija ar saskaņoto un taktiski nevainojamo spēli pieteica sevi kā vienu no labākajiem pāriem posmā. Tomēr priekšā bija izslēgšanas spēles, kur pirmajā pretī stājās spēcīgais Madonas meiteņu pāris. Šajā un arī pārējās izslēgšanas spēlēs meitenes izcīnīja uzvaras. Finālā nācās spēlēt ar otrā posma uzvarētājām Cēsu pludmales volejbolistēm. Ļoti skaistā un aizraujošā spēlē uzvarēja neretietes Amanda Regute/Kitija Kuzņecova.

   Siguldas posmā izcīnīta 1.vieta, kas nodrošina dalību Latvijas Jaunatnes pludmales volejbola čempionāta finālā 12.-13.augustā Jūrmalā. Šāds panākums vēl  nav bijis! Un tas uzliek papildu slodzi...

   Gan volejbola komandas, kurā spēlē abas meitenes, aizkļūšana līdz Latvijas finālam, gan tuvojošās finālspēles Jūrmalā ir vecāku-trenera-meiteņu veiksmīga kopīgā sadarbība un vienots mērķis. Paldies visiem!

Treneris Imants Silavs

22.jūlijā jau astoto reizi Ērberģē notika Marijas tilta un Ērberģes muižas svētki. Kā ierasts, svētkus atklāja  muižas barons Hāns (Elmārs Vectirāns) un baronese (Silvija Lisovska), kolorītā raganiņa (Zeltīte Odiņa) un pārējie muižas ļaudis. Svētki kļuvuši populāri ne tikai vietējo ērberģiešu lokā, tos labprāt apmeklē arī kaimiņu pagastu pārstāvji, un savu dzimto pusi apciemo arī tie, kas ikdienā vairs nedzīvo ne Ērberģē, ne arī Mazzalves pagastā, taču svētki ir iemesls gan bijušajiem, gan esošajiem ļaudīm atkal satikties.

Neretas novada Mazzalves pagasta Ērberģes muižas vēsture sākas no 15. gadsimta vidus. Gadsimtu gaitā te saimniekojušas vairākas vācbaltu baronu dzimtas. Savulaik par godu tās īpašniekiem Taubēm tā dēvēta par Taubes muižu, un muižas ļaudis saukuši par taubiešiem. 1806. gadā šo vietu nopirka fon Hāni – sena  vācbaltiešu dzimta, kas bija ieceļojusi Livonijā 14. gadsimtā un kuriem piederēja vairāki īpašumi gan Kurzemē, gan Zemgalē, gan arī Krievijā.

Šoreiz par svētku caurviju tēmu bija izvēlētas medības, tāpēc Ērberģes Mednieku mājā bija apskatāma krāšņa medību trofeju izstāde, kurā plašs interesentu loks varēja aplūkot gan iespaidīgus briežu ragus, gan nomedīta lūša kažociņu, arīdzan ūdru, caunu u.c. izbāzeņus, tāpat bija pa kāda pārstāvim un zivju un putnu faunas, ko kaislīgiem apkaimes medniekiem un zvejniekiem izdevies noķert vai nomedīt. Medību guvumu izstādei bija uzticējuši mednieki no medību kolektīviem “Ērberģe”, “Sudrabkalni” un “Vecmēmele” (īpaši bagātīgu medību kolekciju bija sarūpējis Atis Duks).

Savukārt uz Marijas tilta, ko barons nosaucis par godu savai baronesei Marijai,  Dienvidsusējas labā un kreisā krasta iedzīvotāji varēja mēroties jautrā sacensībā un zināšanās par to, kurš zinās vairāk sava krasta māju nosaukumus ar zivju, putnu un dzīvnieku nosaukumiem un pēc tam sacenšoties un iekustinot savus atmiņu apcirkņus, izdziedot dziesmas, kas saistītas ar ūdeņiem, upēm un to iemītniekiem.

Marijas tilts uz svētkiem bija piedzīvojis patīkamas pārmaiņas – ieguvis bordo krāsas toni un krāšņu ziedu vijas un rotas uz tilta margām. Tiltu bija nokrāsojis Kaspars Baltacis ar savu komandu u.c. lieliem un maziem Mazzalves pagasta palīgiem, savukārt to izrotāja Zilgma Raupa un Astra Saveļjeva.

Pēc jautrībām uz tilta, dažādām atrakcijām bērniem, kur mazākie dalībnieki no šablona un krāsainām dzijām varēja izveidot kaķīti, spēlēt spēles, kas prasa veiklību un precizitāti, nofotografēties kopā ar muižas ļaudīm, svētku apmeklētāji devās uz muižu, kur barons Hāns atklāja Ērberģes muižas svētkus. Pēc zalves šāviena muižas svētki turpinājās ar dažādām sportiskām aktivitātēm, kur svētku viesi varēja ievingrināt roku ar makšķerkātu mēģinot dabūt uz pudeles rinķīti, ar ūdens šalti mēģinot nogāzt plastmasas glāzīti. Tāpat muižas svētku dalībnieki varēja iziet jēgera taku, izturot pārbaudījumu ejot pa kastēm, kurās salikti kastaņi, olu čaumalas, čiekuri u.c. Ziņkārīgie varēja ielūkoties barona Hāna pagrabā un novērtēt viņa pudeļu kolekciju, bet pēc tam pārbaudīt savu vērīgumu un zināšanas, atbildot uz jautājumiem par dižciltīgās personas pagrabā redzēto.

Svētki turpinājās Ērberģes estrādē, kur publika sagaidīja ciemiņus – Vecumnieku tautas moderno deju dāmu kolektīvu “Rudens rozes” un Bebrenes kultūras nama senioru dāmu deju kolektīvu “Rudzupuķes”, kā arī noskatījās Mazzalves amatierteātra “Tradare” (vadītāja Silvija Lisovska) uzvedumu un noklausījās muižas ļaužu anekdotēs par medībām jautri ironiskā noskaņā. Tāpat jaunie mazzalvieši, kas dzimuši laika posmā no vieniem muižas svētkiem līdz otriem tika sumināti un uzņemti muižā.

Pasākums noslēdzās ar tradicionālo raganiskās zupas baudīšanu un uguns šova priekšnesumu, ko sarūpējis SIA Soul Tap management no Kocēniem.

 

Daiga Meldere

 

   Viesītes jaunajā sporta kompleksā 22.jūlijā notika Viesītes Sporta svētki. Tā kā tradicionāli visos sporta svētkos ir arī pludmales volejbola sacensības, uz šo sportisko pasākumu devās arī piecas Neretas pludmales volejbola komandas. Sešu sieviešu komandu konkurencē pārliecinoši, uzvarot visās spēlēs, zelta medaļas izcīnīja Amanda Regute, Kitija Kuzņecova un Anita Kuzņecova, sudrabs - Endijai Kapelei un Diānai Zanei un ceturtajā vietā Alise Vaičulena un Sintija Caune. Divpadsmit vīriešu komandu konkurencē otro vietu izcīnīja Jānis Kārtiņš un Raivis Pauniņš, otrajam pārim Jurim Ignatikam un Imantam Silavam pēc uzvaras pirmajā spēlē diemžēl pietrūka stabilitātes un visas nākamās spēles tikai ar divu punktu deficītu tika zaudētas izškirošajā trešajā setā.

   Kā jau ierasts, paralēli komandu sacensībām visas dienas garumā notika gan individuālās, gan komandu stafetes. Arī šajās sacensībās tika sasniegti augsti rezultāti. Stafetē sievietēm 1.vieta Ilzei Ignatikai, 2.vieta A. Kuzņecovai. Amandai Regutei 1.vieta tāllēkšanā un 3.vieta lodes grūšanā, A. Kuzņecovai 1.vieta lodes grūšanā un 3.vieta tāllēkšanā, Jurim Ignatikam 1.vieta basketbola metienos, komandu stafetēs 1.vieta A. Vaičulenai, Mairim Dzenim, Sandai Zirnītei un Uģim Saleniekam, 2.vieta Amandai Regutei, I. Ignatikai, A. Kuzņecovai, 3.vieta A. Regutei, I. Ignatikai un A. Kuzņecovai.

   Gandarījumu par izcīnītajām medaļām un pozitīvas emocijas var iegūt tikai sportojot un piedaloties dažāda mēroga un nozīmes sportiskajās aktivitātēs. Īpaši priecē tas, ka vecāki ne tikai atbalsta savus bērnus, bet arī aktīvi līdzdarbojas, un kopīgam panākumam ir nenovērtējami pozitīvāka ietekme uz bērna personības veidošanos, savstarpējām attiecībām, vienota  mērķa sasniegšanu.

   Bija īpaši jauka diena ar azartisku savējo atbalstu, prieku, arī sarūgtinājumu, kas dod spēkus nākamajām sacensībām.

 

Imants Silavs

14.jūlijā Neretas novada centrālajā bibliotēkā tika atklāta izstāde “Maskavas latviešu dzimtas māksla senču zemē”, kurā piedalās četri Maskavas mākslinieki – Māra Daugaviete, Māra Uvarova, Maija Arseņjeva un Georgijs Uvarovs.

Gleznotāja M.Daugaviete neretiešiem jau zināma un iemīļota, jo izstādes savā  dzimtajā pusē ( Māras mamma Lūcija Daugaviete – tēlniece un keramiķe -  dzimusi Pilskalnes pag. “Ezeros”) rīko regulāri. Kā izstādes atklāšanā labdabīgi jokoja bibliotēkas vadītāja Regīna Kviese: ”Es viņu sāku uztvert kā savu īpašumu.” Arī pati māksliniece uzsvēra, ka jūt nepieciešamību vasaras pavadīt ģimenes lauku mājā  “Čaupanānos”, kur smeļas iedvesmu gleznošanai. M.Daugaviete ir daudzu izstāžu dalībniece gan Krievijā, gan citviet ārzemēs. Viņas mākslas darbi atrodas vairākos NVS muzejos un privātās kolekcijās septiņās Eiropas valstīs.

Šoreiz izstādē apskatāmi ne tikai M.Daugavietes darbi, bet arī viņas vīra Georgija Uvarova gleznas. Viņš kopā ar Māru vēro pārmaiņas Neretā un tad uzglezno tās (aptieka, bijusī piena kombināta ēka, baznīca u.c.). Mākslinieks ar prieku dalās redzētajos iespaidos.

Gleznotāju meita Māra Uvarova ir mākslas dizainere, nodarbojas ar grafiku un grāmatu noformēšanu, tačuarī ļoti labprāt ņem rokās otu un glezno. Māra mīl dabu, un savos darbos aizrautīgi atspoguļo dabas objektus, klusās dabas, arī portretus. Viņas gleznās krāšņi uzzied puķes. Māksliniece ar dzīvesbiedru apceļo pasauli un vasaras pavada Neretā.

Otra meita – Maija Arseņjeva – ir leļļu kostīmu māksliniece. Maija ne tikai labprāt glezno dabas skatus, bet arī to māca citiem. Arī viņa, tāpat kā pārējie ģimenes locekļi, vasaras atvaļinājumu labprāt pavada Neretā. Maija piedalās dažādos mākslas plenēros, mācot gleznot, kā arī savus mākslas darbus liek izstādēs. Gleznotāja ir piedalījusies jauno mākslinieku izstādēs Latvijas vēstniecībā Maskavā, kā arī glezniecības un grafikas izstādēs Latvijas muzejos.

M.Daugaviete priecājās, ka Neretā ir izveidojies stabils viņas mākslas cienītāju loks, kas apmeklē viņas izstādes gadu no gada, turklāt gandarījumu rada tas, ka viņas darbus un izstādes gaida.

 

 

Daiga Meldere

   Aizkraukles novada sporta skolas volejbolistes Amanda Regute un Kitija Kuzņecova šogad pirmo reizi piedalās Latvijas Jaunatnes pludmales volejbola čempionātā. Pirmais meiteņu starts 27.jūnijā Cēsīs nebija īpaši veiksmīgs, bet tika iegūta pirmā pieredze, izvērtēts pašu un pārējo komandu sniegums, tāpēc tika  pieņemts lēmums piedalīties visos posmos.

   Kuldīgā, 12.jūlijā, notika kārtējais posms, un meiteņu vēlmes spēlēt, kā arī milzīga vecāku atbalsta dēļ, izmantojot savus līdzekļus un transportu, vecāki aizveda meitenes uz Kuldīgu. Brauciena cerības un mērķis, kurš, izvērtējot iepriekšējo posmu, bija tikai viens- izcīnīt medaļas, attaisnojās. Meitenes demonstrēja izcilas spēles, azartu un cīņas sparu par katru punktu, kas atspoguļojās arī rezultātā- izcīnīta 1.vieta apakšgrupā. Uzvarot astotdaļfināla un ceturtdaļfināla spēles, Amanda un Kitija iekļuva pusfinālā, kur pretī stājās Liepājas Sporta spēļu skolas meitenes. Sīvā, azartiskā un aizraujošā spēlē, zaudējot tikai 3 punktus, mūsu meitenes piekāpās liepājniecēm, ar kurām tikās jau apakšgrupā, izcīnot uzvaru. Mazajā finālā, spēlē par 3.vietu, pārliecinoši ar 15:5 tika sagrautas Līvānu-Preiļu pludmales volejbolistes.  Izcili! Amanda Regute un Kitija Kuzņecova izcīnīja 3.vietu Latvijas Jaunatnes pludmales volejbola čempionāta posmā Kuldīgā!

   Vēlreiz gribu atzīmēt vecāku - Jura un Ilzes Ignatiku un Anitas Kuzņecovas - neatsveramo ieguldījumu un atbalstu, kas stimulē un virza meitenes sasniegt augstus rezultātus un motivē nodarboties ar volejbolu. Paldies!

Imants Silavs

 

   Ar pludmales volejbola sacensībām vīriešiem 17.jūnijā Neretas pludmales volejbola laukumos tika atklāta šīs aizraujošās sporta spēles sezona.  Uz sezonas atklāšanas sacensībām ieradās 5 komandas, no kurām četras bija no Neretas novada un Neretas, kā arī volejbolistu pāris no Ilūkstes novada Subates. Spēles bija aizraujošas un interesantas, kurās, izspēlējot  apli, katra komanda tikās ar katru. Sezonas atklāšanas kausu izcīnīja Pilskalnes un Mazzalves volejbolistu pāris Jānis Kārtiņš un Gundars Ziemelis. Otrajā vietā Subates volejbolisti Rūdolfs Semjonovs un Dāvis Krievāns, bronzas medaļas- pilskalniešiem  Valdim Kārtiņam un Jānim Biteniekam.

   25.jūnijā Neretas pludmales volejbola laukumos notika tradicionālā Līgo svētku kausa izcīņa pludmales volejbolā vīriešiem. Uz sacensībām bija ieradušies volejbolisti no Viesītes, Neretas, Jēkabpils un Rīgas.  Par kausu cīnījās 7 komandas, to skaitā viena senioru komanda, kurai pēc sacensību nolikuma bija atļauts spēlēt trijatā. Pēc priekšsacīkstēm grupās izspēlēja ceturtdaļfinālus, kurā senioru komanda no Jēkabpils uzvarēja Rīgas volejbolistus un viesītieši bija pārāki par Pilskalnes un Mazzalves pāri. Pusfinālos tikās Jēkabpils seniori ar Jēkabpils un Neretas apvienoto pāri un Viesītes volejbolisti ar pilskalniešiem. Attiecīgi pārāki bija Jēkabpils seniori un Pilskalnes volejbolisti, kuri tikās finālspēlē par 1.-2.vietu, bet par 3.-4.vietu spēlēja Viesītes un Jēkabpils-Neretas volejbolistu komandas. Pirmo vietu izcīnīja Pilskalnes volejbolisti Jānis Kārtiņš un Jānis Usāns, otrajā vietā Jēkabpils seniori Džeralds Kalniņš, Andris Borisāns un Uldis Lazdiņš , trešā vieta Jēkabpils-Neretas volejbolistiem Andim Znotiņam un Viktoram Kudrjašovam.

   Arī Neretas jaunās volejbolistes regulāri spēlē un divas no viņām - Amanda Regute un Kitija Kuzņecova - piedalīsies Latvijas Jaunatnes pludmales volejbola čempionātā.

   Saulainu, sacensībām un panākumiem bagātu vasaru!

Imants Silavs

No 8.-9.jūlijam Ogres novada sporta centra stadionā notika VI Latvijas jaunatnes vasaras olimpiādes sacensības vieglatlētikā. Tajās piedalījās 2001. un 2002. gadā dzimušie jaunieši. Sacensības notika 36 individuālajās  disciplīnās un divās stafešu disciplīnās.  Neretas novada jaunieši pārstāvēja Aizkraukles novada sporta skolu.

Panākumus guva Liāna Roze, kas mājās pārveda sudraba godalgu. Liāna disku aizmeta 31, 67 m tālu, iegūstot 2.vietu. Savukārt Nils Muraška  disku aizmeta 40, 27m tālu, arī iegūstot 2. vietu.

Atzīstamus panākumus guva arī Ance Ziedāne, iegūstot 4.vietu vesera mešanā (39, 30m). Ancei tas ir arī personīgais rekords. Līga Šarkūne disku raidīja 32, 63m tālu, un ierindojās 6.vietā.

Personīgā rekorda līmenī Latvijas jaunatnes vasaras olimpiādē startēja arī Kristaps Blūms  400m  (57,01 s) un Monta Apeināne 100m (14,32 s) un trīssoļlēkšanā (9,21m).

 

Daiga Meldere

Šī sezona klasiskajā volejbolā tuvojas noslēgumam un pavisam drīz aktiva darbība notiks pludmales volejbola laukumos. Pēdējās četrās klasiskā volejbola sacensībās komandas „Nereta” volejbolisti  ir izcīnijuši godalgotas vietas: Viesītē - 1.vieta, Talsos - 2.vieta, Aknīstē - 3.vieta,  Subatē - 2.vieta. Labs sezonas noslēgums - apsveicu volejbolistus! Tomēr kopumā ir jāsaka paldies visiem volejbolistiem, kuri otrdienu un ceturtdienu vakaros apmeklē Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas sporta angāru, lai spēlētu volejbolu. Un tie ir Valdis un Jānis Kārtiņi, Jānis Usāns, Gundars Ziemelis, Andris un Denijs Grīnvaldi, Aldis Muraško, Jānis Bitenieks, Juris Ignatiks, Aldis Pavlovičs, Jānis Sīmanis, Nauris Beļūns, Elmārs Vorslovs, Mārtiņš Voitkevičs  un  Imants Silavs. Daudzi no volejbolistiem dažādu iemeslu dēļ nav piedalījušies iepriekš minētajās sacensībās, tomēr šīs izcīnītās godalgotās vietas ir mūsu visu panākumi!

Iepriekš jau esmu atzīmējis Neretas meiteņu labo sniegumu volejbolā. Viņām vēl priekšā sacensības Vecumniekos 29.aprīlī,  kur nāksies spēlēt ar 2-3 gadu vecākām meitenēm. Un šobrīd ceru, ka meitenes nospēlēs atzīstami, jo to jau pierādīja sieviešu komandu kausa izcīņā Vallē.

Ir patīkami apzināties, ka volejbols Neretā ir cieņā, un ar to nodarbojas dažādu paaudžu volejbolisti un volejbolistes!

  Tiekamies pludmales laukumos!

Imants Silavs

Seko mums

Paziņojums

Mājaslapas iepriekšējo versiju varat aplūkot šeit.

No putna lidojuma

Laika ziņas

°C
Gaisa spiediens: hPs
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
2458295
Šodien
Šajā mēnesī
Kopā
8618
202279
2458295

Sadarbība