Aizspēlēties līdz Turīnai

Ik pēc četriem gadiem, Olimpisko spēļu cikla ietvaros, notiek Vispasaules senioru sacensības World Master Games. 2013. gadā no 1.augusta līdz 10. augustam šīs, pagaidām neoficiāli, bet arvien biežāk medijos minētās Senioru Olimpiskās spēles, notiks Itālijā, 2006.gada Olimpisko spēļu pilsētā Turīnā. Šo spēļu sacensību kalendārā ir arī volejbols un pludmales volejbols. Sacensības notiek daudzās vecuma grupās, starp kurām vispieredzējušākā grupa ir 70 gadi un vecāki volejbolisti.

Ņemot vērā Neretas senioru volejbola komandas regulāro un stabilo piedalīšanos Latvijas senioru rīkotajos volejbola turnīros, kā arī daudzās izcīnītās godalgotās vietas, arī starptautiskajos turnīros- šogad 2. vieta Valmierā Igaunijas, Krievijas, Lietuvas, Baltkrievijas, Vācijas un Latvijas komandu konkurencē, 2.vieta Cēsīs Igaunijas, Latvijas un Lietuvas komandu konkurencē, Latvijas Volejbola federācija informēja Neretas pašvaldību  par iespēju piedalīties World Master Games Turīna-2013. Sanākot kopā Neretas pašvaldības vadībai un sporta metodiķim, tika izvērtēta šī unikālā iespēja Neretas komandai startēt senioru Olimpiskajās spēlēs!

Pieņemt galīgo lēmumu nebūt nebija viegli. Argumenti, lai brauktu uz Turīnu bija ļoti stabili un pamatoti- 12 gados Neretas volejbola komanda ar vidēji četrām godalgotām vietām sezonā ( kopā 48 ) ir nesusi Neretas vārdu visā Latvijā, šo gadu garumā milzīgus personīgos līdzekļus ieguldīja ikviens sportists ( vairākums volejbolistu ir izbraukuši un dzīvo ārpus Neretas, un lai nokļūtu uz sacensībām dažādos Latvijas novados ir jāizmanto savs transports), sacensībās ir gūtas dažādas traumas, kuru ārstēšanā ir jāizmanto atkal savi līdzekļi, sacensības notiek sestdienās un svētdienās, kuras tiek ziedotas Neretas labā un vēl daudzi citi sīkāki, bet ne mazāk svarīgi argumenti. Tai pašā laikā lai piedalītos šajās spēlēs ir nepieciešams nopietns finansiāls ieguldījums, bet atkal volejbolisti 2/3 , tas ir 4000 LS sedz no saviem personiskajiem līdzekļiem. Arī jautājumā par Sporta svētku norisi Neretas pagastā visas zvaigznes nostājās volejbolistu pusē. Jo jau 6. gadu Neretas pagasta Sporta svētki tiek organizēti ik pēc viena gada. 2012.gadā notika grandiozi Sporta svētki un šogad, 2013. gadā, tie nemaz netika plānoti. Tātad nākamie Neretas Sporta svētki notiks pēc grafika - 2014. gada pirmajā augusta sestdienā. Tas nebūt nenozīmē, ka vasaru pavadīsim guļot gultā vai sēžot pie datora. 29. jūnijā notiks tradicionālās Neretas novada Vienotās Sporta spēles, turnīri pludmales volejbolā un futbolā, tuvākā apkārtnē rīkotie sporta pasākumi. Ja nekas radikāls nenotiks arī Saules sporta klubs ir iecerējis vasarā rīkot Sporta svētkus. Pamatīgi iedziļinoties un izanalizējot visus augstāk minētos faktus, kā arī ņemot vērā Latvijas Volejbola federācijas, savā ziņā goda un cieņas apliecinājumu, vienojāmies pieņemt izaicinājumu un startēt senioru Olimpiādē.

   Šis jautājums tika virzīts uz Neretas novada pašvaldības aprīļa sēdi. Uzklausot ziņotāju Imantu Silavu, deputātiem, pārstāvot vēlētāju intereses, radās jautājumi, uz kuriem tika sniegtas izsmeļošas atbildes. Paldies Arvīdam Grigānam par ieteikumu, uzrakstīt skaidrojošo rakstu. Bija patīkami, ka šī jautājuma nozīmīgumu un svarīgumu izprata un atbalstīja vienbalsīgi visi deputāti. Īpašs paldies Aivaram un Žannai Miezīšiem par reālo un skaidro redzējumu šajā jautājumā. Vēlreiz paldies visiem deputātiem par nelielo, bet tomēr ļoti nozīmīgo atbalstu Neretas senioru volejbola komandai, vienlaicīgi arī par Neretas vārda atpazīšanu pasaulē.

Paldies!

 

Imants Silavs


Seko mums

Paziņojums

Mājaslapas iepriekšējo versiju varat aplūkot šeit.

No putna lidojuma

Laika ziņas

°C
Gaisa spiediens: hPs
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
3889352
Šodien
Šajā mēnesī
Kopā
3807
95634
3889352

Sadarbība