Labi panākumi R. Blaumaņa literārās prēmijas 12. konkursā

No 2005. gada Ērgļu novada pašvaldības R. Blaumaņa memoriālais muzejs “Braki” sadarbībā ar biedrību “Rūdolfa Blaumaņa kultūrvēsturiskais mantojums” organizē R. Blaumaņa literārās prēmijas konkursu skolu jaunatnei. Ir liela atsaucība no dažādiem Latvijas novadiem. Lielākā daļa domrakstu ir kvalitatīvi, ar nopietnām un dziļām pārdomām, pētnieciski. Domrakstos audzēkņi atklāj, ka R. Blaumaņa darbi ir mūsdienīgi un aktuāli arī 21. gadsimtā. Rakstot savas pārdomas, tiek meklētas atbildes uz daudzām problēmām – par bērnu un vecāku attiecību samezglojumiem, par jaunieša vietu sabiedrībā, par dzīves vērtību skalu, par patiesu, godīgu un aprēķina mīlestību, par savu māju apziņu un pasaulīgiem labumiem, par patiesību un meliem u.c. Darbi sevī ietver mūsdienu jaunatnes skatījumu uz dižo klasiķi R. Blaumani, tās ir godīgas atbildes par to, vai rakstnieks ir aktuāls, vai viņa daiļdarbi ir jālasa un jāmāca skolā. Jā, R. Blaumanis ir mūsdienīgs, jaunieši viņa darbus lasa labprāt un atrod dzīvesgudras, patiesas vērtības. R. Blaumanis ir viens no tiem retajiem rakstniekiem, kurš caur gadu gadiem ieņem stabilu vietu mācību programmās līdzās citiem latviešu dižrakstniekiem. Par to, ka R. Blaumanis mūsdienu jaunatnei ir vajadzīgs, liecina “Braku” muzeja biežie skolēnu apmeklējumi un R. Blaumaņa konkursa popularitāte un izglītības iestāžu atsaucība.

2016. gadā konkursā piedalījās 209 skolēni. Arī no Neretas novada izglītības iestādēm – Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolu pārstāvēja 4 skolēni un Mazzalves pamatskolu 1 skolniece. Rezultāti šai lielajā skolēnu konkurencē bija ļoti labi – Mazzalves pamatskolas 8. klases skolniece Beāte Vitkovska – Kaktiņa ieguva 1. vietu 7. –  9. klašu grupā un saņēma 70 eiro prēmiju (Beātes latviešu valodas skolotāja Silvija Lisovska). Pamatskolu grupā atzinību par spilgtu iztēli izpelnījās arī Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas 7. klases skolniece Samanta Cvetkova (Samantas latviešu valodas skolotāja Dace Kronīte).

Paldies skolniecēm par lieliskajiem un radošajiem darbiem!

 

Žanna Miezīte


Pēdējo reizi rediģēts Ceturtdiena, 08 Decembris 2016 12:01

Seko mums

Paziņojums

Mājaslapas iepriekšējo versiju varat aplūkot šeit.

No putna lidojuma

Laika ziņas

°C
Gaisa spiediens: hPs
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
3717129
Šodien
Šajā mēnesī
Kopā
2522
90501
3717129

Sadarbība