Neretā iededz Eņģeļu egli

11. decembra pievakarē Neretas tirgus laukumā ar sieviešu vokālā ansambļa “Kadence” līdzdalību un Neretas pagasta pārvaldes vadītāja Jura Zālīša uzrunu tika iedegta Eņģeļu egle. J.Zālītis, uzrunājot neretiešus, atzina, ka šis gads bijis sarežģīts un ļoti daudzveidīgs, taču arī izdarīts ir daudz – noasfaltēts tirgus laukums, ar asfalta segumu noklāta un labiekārtota arī P.Lodziņa un J.Jaunsudrabiņa iela.

 Neretas novada galveno egli šogad sarūpējuši SIA “Grēda” un SIA “Akači” vadītāji Juris Budris un Egīls Cīrulis. Par ikgadēju notikumu pagasta egles iedegšanā kļuvusi tās izrotāšana ar pašu izgatavotiem eņģelīšiem, un šī tradīcija tika turpināta arī šogad – bērni, palīdzot vecākiem, egli izrotāja ar baltu eņģelīšu virtenēm.

 Kad  baltie eņģelīši egļu zaros tika sakārtoti un gaismu virtenes iedegtas, novada iedzīvotājiem bija sarūpēta iespēja klausīties vīru vokālā ansambļa “Dižbrāļi” un Arvīda Žilinska Jēkabpils mūzikas skolas audzēkņu koncertu mākslinieciskās vadītājas un pedagoģes Anitas Cinkmanes vadībā. Koncerta solisti – Krista Fadejeva, Renārs Tomašickis, Marta Urtāne un Valts Urtāns ir arī vairāku vokālo konkursu laureāti. A.Cinkmane atzina, ka viņai ar saviem audzēkņiem ir prieks koncertēt Neretā, jo joprojām siltā atmiņā ir koncerts pirms desmit gadiem, kad  pedagoģi un viņas skolēnus silti uzņēmuši klausītāji Neretas katoļu baznīcā. Viens no audzēkņiem – Jānis Purēns –, kas Neretā uzstājies vēl mazs zēns būdams, nu jau koncertē vokālā ansambļa “Dižbrāļi” sastāvā.

 Koncerts bija garīgas apceres un pārdomu caurstrāvots, tā atklāšanai  izvēloties pasaulslaveno F.Šūberta ”Ave Maria”. Tāpat koncertā skanēja daudzi visā pasaulē zināmi skaņdarbi, kas adventes laikā rosina ielūkoties sevī un mudina uz klusām, iekšupvērstām pārdomām. Skanēja V.A.Mocarta “Ave Verum corpus”,  E.L. Vēbera “Pie Jesu”, I.Zemzara himna “Magnificat”, mūsdienu populārākā sakrālās mūzikas komponista Ē. Ešenvalda “Aicinājums” u.c. Sirsnīgus aplausus saņēma K. Fadejeva un R. Tomašickis par Raimonda Paula “Bērns un liepa” no dziesmu cikla “Mazs, laimīgs zēns”. Tāpat mākslinieki dzirkstīja dzīvespriecīgajā neapoliešu dziesmā “Funiculi funicula”.

 Dzestrais Trešās adventes vakars bija izdevies siltu sajūtu, spodru, skanīgu balsu un ziemīgu noskaņu pilns par spīti tam, ka laiks vēl nelutināja ar baltu sniega segu!

 

Daiga Meldere


Pēdējo reizi rediģēts Piektdiena, 16 Decembris 2016 14:36

Seko mums

Paziņojums

Mājaslapas iepriekšējo versiju varat aplūkot šeit.

No putna lidojuma

Laika ziņas

°C
Gaisa spiediens: hPs
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
3728550
Šodien
Šajā mēnesī
Kopā
1604
101922
3728550

Sadarbība