Apbalvo Neretas novada labākos sportistus

23.janvārī Mazzalves, Zalves un Neretas labākie sportisti pulcējās Neretas novada domes sēžu zālē uz pieņemšanu pie Neretas novada domes priekšsēdētāja Arvīda Kvieša, lai saņemtu naudas balvas un draudzīgā gaisotnē aprunātos par jau sasniegto un dalītos nākotnes plānos.

Neretas novada domes priekšsēdētājs izteica atzinību par sportistu sasniegumiem un vēlēja tiekties uz vēl augstākiem sasniegumiem, nebaidoties izaicinājuma – uzkāpt līdz pat olimpiskajām virsotnēm.

Finansiāls atbalsts tiek sniegts, ņemot vērā sportiskos sasniegumus – 100 eiro sportistam tiek piešķirts, ja viņam iepriekšējā gada laikā bijuši panākumi un iegūta 1.-3. vieta Latvijas olimpiādēs un čempionātos, ko organizē kāda no sporta federācijām vai Vieglatlētikas savienība. Savukārt 150 eiro finansiāls atbalsts tiek piešķirts, ja sportists iepriekšējā gada laikā guvis panākumus starptautiskas nozīmes sacensībās, ko organizē kāda no sporta federācijām vai Vieglatlētikas savienība, un ir iegūta 1.-6. vieta Baltijas valstu, citu valstu atklātajās Kausa izcīņās vai čempionātos, ir 1.-12.vieta Pasaules kausa izcīņā vai čempionātos vai arī  ir piedalījies Olimpiskajās vai Paralimpiskajās spēlēs.

Neretas novada dome nolēma šogad par sasniegumiem sportā ar 100 eiro apbalvot:

Līgu Šarkūni par 2.vietu vesera mešanā Latvijas Vieglatlētikas savienības organizētajā Latvijas ziemas čempionātā vesera mešanā;

Ingu Berezovsku par 3.vietu vesera mešanā Latvijas Vieglatlētikas savienības organizētajā Latvijas ziemas čempionātā vesera mešanā;

Nilu Murašku par 2.vietu vesera mešanā Latvijas Vieglatlētikas savienības organizētajā Latvijas ziemas čempionātā vesera mešanā;

Marisu Balodi par 3.vietu vesera mešanā Latvijas Vieglatlētikas savienības organizētajā Latvijas čempionātā vesera mešanā;

Liānu Rozi par 3. vietu diska mešanā Latvijas Vieglatlētikas savienības organizētajā Latvijas čempionātā vieglatlētikā;

Līgu Garbunovu par 2.vietu vesera mešanā Latvijas Vieglatlētikas savienības organizētajā Latvijas čempionātā vieglatlētikā;

Raulu Sakni par 2.vietu rudens krosā Latvijas Skolu sporta federācijas organizētajā Latvijas Skolēnu 70. spartakiādē;

Ingunu Sakni par 2. vietu rudens krosā Latvijas Skolu Sporta federācijas organizētajā Latvijas Skolēnu 70.spartakiādē.

Tāpat 100 eiro naudas balvu par atzīstamiem nopelniem motosportā saņēma:

Kalvis Makaris par sasniegumiem Latvijas motosporta federācijas organizētajā Zelta mopēda čempionātā motošosejā 1A 45  klasē izcīnīto 3. vietu, 50 standart klasē 2.vietu  un Sport klasē 3.vietu;

Didzis Blūms par sasniegumiem Latvijas motošosejas sacensībās 8.posmā  skuteru Sport 70 klasē izcīnīto 2.vietu, standarta 50 klasē, mazmotošosejas 2016 6.posmā izcīnīto 3.vietu, Latvijas čempionātā skuteriem 1.posma 50ccm Standart klasē izcīnīto 2. un 3. vietu;

Dans Ragelis par sasniegumiem Latvijas motosporta federācijas organizētajās Latvijas motošosejas sacensībās 6.posmā Racing  70 klasē izcīnīto 3.vietu;

Rainers Timko par 1.vietu motokrosā MX65 klasē Latvijas Motosporta federācijas organizētajā Latvijas Junioru čempionātā Ziemas motokrosā 2016.

Savukārt 150 eiro  naudas balvu par izcilu sniegumu saņēma Armands Aivis Gorbačovs, izcīnot 3.vietu Baltijas valstu sacensībās trīssoļlēkšanā.

Atzinību Neretas novada dome izteica arī  izcilo sportistu treneriem – Agrim Saknem, Zigurdam Karolam un Naurim Beļūnam. 

Sportisti un treneri atzina, ka jebkurš finansiāls  atbalsts ir būtisks un vērtīgs, jo, lai gan vārdos neviens nenoliedz sportošanas vērtību un to, ka ikviens veiksmīgs sportists pārstāv Neretas vārdu, piedaloties lielāka mēroga sacensībās, tomēr jāatzīst, ka profesionālai sportošanai, braukšanai uz  sacensībām, sporta inventāra iegādei nepieciešams finansiāls atbalsts. Kā atzina treneris A.Sakne, kura dēls ne tikai guvis panākumus krosā, bet spēlē arī hokeju: ”Bez vecāku atbalsta un ieinteresētības bieži nekas nenotiek.” Turklāt lauku jaunietim, lai gūtu panākumus sportā, nereti ir jāpieliek papildu pūles un jābūt stingrai motivācijai un centībai, jo, atšķirībā no pilsētas skolēna, ledus halle neatrodas pārdesmit metru attālumā no mājām. Arī Z.Karols atzina, ka jebkurš sporta veids prasa finansiālu ieguldījumu, kā bieži vien trūkst, tāpēc atbalsts sportistiem vienmēr ir nozīmīgs.

Atzinīgus vārdus saņēma arī N.Beļūns, kas Neretā ir zināms kā entuziastisks motosporta  atbalstītājs, treneris un padomdevējs jauniešiem, viens no biedrības “Saules sporta klubs” dibinātājiem. Nauris stāsta, ka šobrīd trenējas aptuveni desmit puišu – nekādu īpašu nosacījumu, vecuma ierobežojumu u.c. šķēršļu , lai piedalītos nav :”Katrs, kurš vēlas piedalīties, var nākt.”

Īpašs gandarījums ir par vienu no jaunākajiem apbalvotajiem dalībniekiem -  vienpadsmitgadīgo R. Timko. Kā jokoja  N. Beļūns sportistu apbalvošanā: ”Rainers vispirms iemācījās braukt ar moci, nekā staigāt.”

Neretas novada dome sveic visus sportistus un novēl panākumus turpmākajās sportiskajās gaitās!

 

Daiga Meldere


Pēdējo reizi rediģēts Pirmdiena, 06 Februāris 2017 08:40

Seko mums

Paziņojums

Mājaslapas iepriekšējo versiju varat aplūkot šeit.

No putna lidojuma

Laika ziņas

°C
Gaisa spiediens: hPs
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
2678966
Šodien
Šajā mēnesī
Kopā
4855
138708
2678966

Sadarbība