Sēlijas Tautas mākslas svētki notiks Viesītē

Sēlijas novadu apvienība dibināta 2012.gada 14.decembrī ar mērķi sadarboties Sēlijas kultūrvēsturiskās identitātes un vērtību saglabāšanā, apvienības dalībnieku kopīgu aktivitāšu, projektu un pasākumu īstenošanā ar nolūku uzlabot teritorijas ekonomisko stāvokli un iedzīvotāju dzīves kvalitāti, kā arī kopīgu interešu pārstāvniecībai valsts un starptautiskajās institūcijās.

Jau tradicionāli katru vasaru citā Sēlijas novadā notiek Sēlijas Tautas mākslas svētki.  Šovasar 1.jūlijā tie tiks svinēti Viesītē un svētku moto šogad būs "Augšzemes bānītis starp divām simtgadēm".  24.janvārī Viesītes kultūras pilī tikās visu Sēlijas novadu kultūras vadītāji. Pašlaik pasākuma rīkotāji plāno svētku programmu. Tās īstenošanā piedalīsies septiņi Sēlijas novadi - Aknīstes, Ilūkstes, Jaunjelgavas, Jēkabpils, Neretas, Salas un Viesītes novadi.

Arī šogad jau tradicionāli tautas mākslas svētku galvenie dalībnieki būs Sēlijas novadu kori, deju kolektīvi, pūtēju orķestri, folkloras kopas, ansambļi, kapelas, amatierteātri, amatnieki, mājražotāji un mākslinieki. No Neretas novada svētkos aicināts piedalīties deju kolektīvs “Sēļi” un Pilskalnes deju kolektīvs “Sarma”, Mazzalves dziedātāji, Neretas sieviešu vokālais ansamblis “Kadence”, Neretas un Mazzalves amatierteātri, Neretas novada māksliniekus aicina pārstāvēt Māru Daugavieti un Līgu Jukšu. Uz mājražotāju tirdziņu aicina visus novadu amatniekus un mājražotājus.

Sēlijas novadu kultūras darbinieki nolēma iesaistīties Sēlijas nemateriālā kultūras mantojuma saraksta veidošanā, lai to iekļautu Latvijas nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā, kā to izdarījuši suiti.

Žanna Miezīte


Pēdējo reizi rediģēts Pirmdiena, 06 Februāris 2017 08:32

Seko mums

Paziņojums

Mājaslapas iepriekšējo versiju varat aplūkot šeit.

No putna lidojuma

Laika ziņas

°C
Gaisa spiediens: hPs
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
2678966
Šodien
Šajā mēnesī
Kopā
4855
138708
2678966

Sadarbība