Neretas centrālajā bibliotēkā atver Lidijas Ozoliņas “Spēka vārdus”

23. novembrī Neretas centrālajā bibliotēkā uz literāri muzikālu pēcpusdienu bija sapulcējušies dzejas un mūzikas mīļotāji. Koncertu ar smeldzīgi apcerīgu nosaukumu “Dvēseles pieskāriens un uzdrīkstēšanās” sniedza koknesiete Inese Apsāne un pļaviņietis Imants Siliņš. Vienlaikus ar koncertu notika arī darbīgās Lidijas Ozoliņas sakārtotā almanaha “Spēka vārdi” atvēršanas svētki.

Kā norāda krājuma sastādītāja L.Ozoliņa: “Tā ir vēl viena mozaīkas daļiņa kopīgajā bildē par Neretu, neretiešiem un Neretas novadu.” Šī grāmata ir veltījums nereti aizmirstam novadniekam rakstniekam  Jānim Vainovskim, kam šogad aprit 130.gadskārta. Viena no almanaha lielākajām vērtībām, kā uzskata pati izdevuma sastādītāja, ir Lūcijas Ķuzānes apcerējums par Jāni Vainovski un Piečiem, kas uzrakstīts 1987.gadā, domājot par rakstnieka simtgadi, un saīsināti publicēts 1987.gadā žurnālā “Karogs”.

Almanahs veidots kā kalendārs, kurā katrā mēnesī publicēti novadnieku dzejoļi, apcerējumi un īsa Neretas pagasta hronika, kā arī katra mēneša jubilāri. Taču almanahā nav norāžu uz datumiem un dienām, atzīmēti vien mēneši. L. Ozoliņa norāda, ka konkrētus datumus nav ievietojusi, lai izdevumu pēc gada neizmestu ārā atkritumu konteinerā kā nolietotu sienas vai galda kalendāru. Almanahu katru gadu ik mēnesi var pārcilāt, atsaucot atmiņā notikumus, cilvēkus, nepiesaucot konkrētu dzīves gada skaitli vai atceri, palasīt un pārlasīt.

Grāmatas atvēršanas pasākumā ar savu dzejoļu lasījumiem piedalījās Aina Gadišķe un Maija Mačeka, kuru dzeja publicēta “Spēka vārdos” un kuras savu daiļradi ne tikai klusībā turēt atvilktnē, bet to parādīt plašākai publikai ir iedrošinājusi grāmatas sakārtotāja L.Ozoliņa. Lidija cer, ka nākotnē izdosies vēl kādu iedrošināt  dalīties ar savu veikumu. Ir svarīgi savu novadu un tā cilvēku padarīto ierakstīt grāmatā, lai, kā grāmatas ievadvārdos saka enerģiskā Neretas novada entuziaste un aizrautīga pētniece L.Ozoliņa, saprastu, ka neesam nākuši tukšā vietā kā jaunatklājēji, bet kā iesāktā turpinātāji.  Abām dzejniecēm ar savu dzejas vārsmu lasījumu pievienojās arī koknesiete Inese Apsāne un par muzikālo noskaņu rūpējās Imants Siliņš, kuram atkalsatikšanās ar Neretu notikusi pēc vairāk nekā četrdesmit gadiem, kad viņš šeit koncertējis.

 

Daiga Meldere

Bilžu Galerija


Pēdējo reizi rediģēts Ceturtdiena, 30 Novembris 2017 09:56

Seko mums

Paziņojums

Mājaslapas iepriekšējo versiju varat aplūkot šeit.

No putna lidojuma

Laika ziņas

°C
Gaisa spiediens: hPs
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
3730997
Šodien
Šajā mēnesī
Kopā
4051
104369
3730997

Sadarbība