Jēkabpils Tautas namā atzīmē Lūcijas Ķuzānes 90 gadu jubileju

30. novembrī, klātesot tuviniekiem, draugiem, bijušajiem kolēģiem un Lūcijas Ķuzānes daiļrades cienītājiem,   Jēkabpils Tautas namā tika svinēta rakstnieces, Sēlijas novada pētnieces un Pilskalnes pagasta Goda pilsones 90 gadu jubileja, sirsnīgā gaisotnē  atceroties viņas dzīves būtiskākos pieturas punktus un cilvēkus, kuru dzīvē viņa atstājusi paliekošus nospiedumus. Rakstniece 90 gadu slieksnim gan pārkāpa jau 30.oktobrī, taču publiski nozīmīgā jubileja tika atzīmēta mēnesi vēlāk.

Par Lūcijas bagātīgi izdzīvoto mūžu liecina mūsu novadpētnieces plašais darbu klāsts, kas bija apskatāms uz Jēkabpils Tautas nama kāpnēm. Lūcijas pastāvīgo interešu lokā vienmēr bijusi viņas dzimtā puse – Neretas novads, Sēlija, viņas aprūpē paņemtais Gricgales krogs, Sēlijas literāti un Sēlijas vietas, arī tās, kuru vairs nav. Viņa vienmēr palikusi uzticīga savai dzimtajai pusei ,un, kā savulaik teikusi rakstniece, izpēte, gatavojoties rakstīt grāmatu, ir kā fakultātes absolvēšana.

Par L.Ķuzānes krāšņi izdzīvoto dzīvi liecina ne tikai bagātīgais grāmatu klāsts, bet arī plašais radu, draugu un paziņu loks, kas bija ieradušies sveikt rakstnieci dzimšanas dienā un labprāt dalījās un kavējās atmiņu stāstos par kopīgi pavadīto laiku kādā no viņas dzīves posmiem. Arī pašai literātei bija piebilstams kāds sulīgs stāstiņš no saviem  atmiņu apcirkņiem par katru runātāju.

Rakstnieci nozīmīgajā jubilejā sveikt bija ieradušies arī Neretas novada pašvaldības pārstāvji. Turklāt Neretai un tās ļaudīm šis gads bija īpašs ar to, ka šogad iznāca Lūcijas grāmata par gleznotāju un rakstnieku Jāni Jaunsudrabiņu “Saule mūžam mana”, kas ir papildināts 1986. gada izdevums ar tekstiem un fotogrāfijām, ko tolaik cenzūra neatļāva publicēt.

Rakstnieces dēls Jānis Ķuzāns savas mammas jubilejas pasākumā teica, ka ikvienam dzīvē jāizsvīst gan fiziskie, gan garīgie sviedri, un par savu māti viņš to varot teikt pilnā mērā, kura allaž bijusi moža un enerģiska. Arī Lūcijas mazmeita Evija Ziemele atzina, ka viņai prieks par vecmāmiņu, kas, par spīti cienījamam vecumam,  pilnasinīgi izdzīvo katru mirkli, nepakļaujoties vecuma nespēkam.

 

Daiga Meldere


Pēdējo reizi rediģēts Otrdiena, 12 Decembris 2017 11:38

Seko mums

Paziņojums

Mājaslapas iepriekšējo versiju varat aplūkot šeit.

No putna lidojuma

Laika ziņas

°C
Gaisa spiediens: hPs
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
3730997
Šodien
Šajā mēnesī
Kopā
4051
104369
3730997

Sadarbība