Ziemassvētku gaidīšanas laiks Mazzalvē

 

Ziemassvētku gaidīšanas laiks nāk ar sevis un vides sev apkārt sapošanu svētkiem, ar gaišām domām un labiem darbiem. Arī mazzalvieši šo laiku izmanto sevis bagātināšanai.

Biedrība “Ērberģietes” pulcējās uz kārtējo kopāsanākšanu un darināja adventes vainagus, ar ko tradicionāli iepriecināt Mazzalves pagasta vientuļos seniorus, šajā tumšajā laikā ienesot viņu mājās kaut nedaudz sirdssiltuma.

Visas interesentes (un tādu nebija maz!) tika pulcētas kopā uz nu jau tradicionālajām Ziemassvētku dāvanu gatavošanas darbnīcām. Pēc 6 stundu darba pašām bija prieks par sagatavotajām dāvanām saviem mīļajiem.

Pirmajā adventē lielus un mazus mazzalviešus 5 rūķi no Rū pilsētas (amatierteātra “Tradare” dalībnieki) gaidīja pagasta centrā, lai kopā iedegtu Ziemassvētku egli. Pirms egle iemirdzējās spožās gaismiņās, pasākuma dalībnieki, kuri bija sanākuši kuplā skaitā, gan gāja rotaļās, gan minēja mīklas, gan dziedāja, gan spēlēja dažādas spēles.

Pēc maģisko vārdu kopīgas izteikšanas iemirdzējās eglīte. Nedaudz nosalušie pasākuma dalībnieki tika aicināti telpās, lai cienātos ar karsto sulu un piparkūkām. Tā bija sirsnīga un jautra pēcpusdiena!

Tradicionāls mazzalviešiem kļuvis arī Ziemassvētku tirdziņš, kurā čaklās rokdarbnieces  un amatnieki piedāvā jaukas pašgatavotas Ziemassvētku dāvaniņas un našķus.

Gaidot Ziemassvētkus, pagasta iestādes un teritorija pošas svētku rotā. Arī dzīvokļu logos iemirdzas Ziemassvētku prieks. Mazzalvieši gaida gada ģimeniskākos svētkus –Ziemassvētkus.

 

Žanna Miezīte


Pēdējo reizi rediģēts Otrdiena, 12 Decembris 2017 11:37

Seko mums

Paziņojums

Mājaslapas iepriekšējo versiju varat aplūkot šeit.

No putna lidojuma

Laika ziņas

°C
Gaisa spiediens: hPs
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
3730997
Šodien
Šajā mēnesī
Kopā
4051
104369
3730997

Sadarbība