Amatierteātrim ,, Tradare’’ – 20

6. oktobrī Mazzalves pagasta amatierteātris ,, Tradare’’ svinēja savu 20. sezonu ar izrādi A. Banka ,, Kredīts’’. Pagājuši jau 20 gadi, kopš sākām būt kopā. Par pārsteigumu skatuves dzīve iepatikusies gan Jautrītei Dobrjai , gan Kasparam Freimanim. Ar viņiem kopā no pirmās izrādes M. Rītupe,, Es pazinu tēva sētu’’ līdz šodienai.

Bijis daudz skaistu brīžu, bijuši dažādi pārpratumi uz skatuves. Bijuši brīži, kad uz skatuves pazūd elektrība, kad aizmirstas vārdi, kad salūst krēsls, bet tas viss tiek apspēlēts, publikai jautri, jo domā, ka tā ir jābūt.

 Esam bijuši un priecējuši skatītājus daudzos kultūras namos, ir bijušas garākas un īsākas izrādes. Bet daudz esam sevi rādījuši tieši mazzalviešiem, mūsu uzticīgajiem skatītājiem.

Katru gadu iznāk uzstāties plus mīnus 20 reizes .  

Esam atpazīstami ar nosaukumu  ,, Tradare’’. Ko tas nozīmē? Trakie dara re kā ( tā izdomāja atšifrējumu Zeltīte Odiņa, kura arī ilgus gadus ir bijusi kopā ar mums)!

Kāds bijis šis gads?

Darbīgs.

Teātrī aktīvi darbojas vairāk kā desmit aktieru, prieks, ka uz skatuves uziet  gan jauni, gan vīrieši brieduma gados, jaunas meitenes un skaistas sievietes. Un tie esam mēs!

Šogad bija prieks būt kopā ar Nacionālā teātra aktrisi Lāsmu Kugrēnu Stelpē, Teātra svētkos, kad rādījām izrādi pēc R. Blaumaņa darba Skroderdienas Silmačos motīviem, piedalījās: teātra amatierkopas no Bārbeles, Īslīces, Jaunsaules, Kurmenes, Mazzalves, Misas, Skaistkalnes, Stelpes, Valles, Vecumniekiem; Bārbeles kapela SAVĒJIE un Stelpes jauniešu deju kolektīvs ROGA. Aktrise par mums un ar mums izteica sirsnīgus vārdus.

Esam bijuši gan ,,Sēlija rotā’’ svētkos, kad pārstāvējām un dižojāmies ar Neretas novadu Viesītē, esam bijuši arī  daudzos kaimiņpagastos, lai priecētu un izklaidētu ar maziem skečiem no lauku dzīves.

Esam svinējuši gan Jāņus, gan Muižas svētkus.

Patika uzstāties arī Pēterdienās  Kurmenē, piedalīties teātra festivālā Kurmenē, kur darbojāmies kopā ar improvizācijas teātri.

Prieks, ka šogad ,18.novembrī, Goda grāmatā Mazzalvē ierakstīti – Kaspars Freimanis un Jautrīte Dobrja.

Prieks , ka novadā šajos svētkos arī tika godināta Jautrīte Dobrja.

Teātra kolektīvā piedzimuši bērniņi, tie noteikti būs aktieri, jo ar mammām jau ir būts uz skatuves. Līdz ar to pagaidām uz skatuves nav  Ilvas, Maijas, Gunas un Ingas.

Ir nosvinētas skaistas dzīves jubilejas  gan man, gan Jautrītei, gan Maijai, gan Valdim.

Uz mūsu 20 gadu izrādi atkal bija pilna zāle skatītāju, bija pat skatītāji, kuri šo izrādi noskatījās 2. reizi. Ar skatītājiem, jaukām emocijām un  labu kopā būšanu  aizrit mūsu 20. sezona.
Gribu teikt lielu paldies  mums uzticīgajiem skatītājiem, paldies ģimenēm, kad viņu ģimeņu  locekļi dodas uz mēģinājumiem, kaut gan jāvāc kartupeļi vai siens, vai jāsvin jubileja ģimenes lokā.

Kas ir tie, kuri šogad spēlē un labi jūtas uz skatuves?

Jautrīte Dobrja, Elmārs Vectirāns (dažreiz izpalīdz), Solveiga Koklevska, Elīna Vegnere, Sandris Gabužs, Kaspars Baltacis (dažreiz izpalīdz), Baiba Zvilna, Artūrs Kārlis Ziemelis, Mudīte Brālīte, Kaspars Freimanis, Santa Garbunova, Linda Biķerniece, Boriss Dobrja (dažreiz izpalīdz), Žanna Miezīte (dažreiz izpalīdz), Gerda Gercēna (dažreiz izpalīdz), Valdis Vegners, Kristiāns Raups (dažreiz izpalīdz), Agnija Strautiņa, Imants Zeltiņš (dažreiz izpalīdz), Aija Dārziņa( dažreiz izpalīdz).

Lielais un skaistais PALDIES jums!

Mazzalves amatierteātris ir atpazīstams, jo šogad Mazzalves pagasts mūsu kolektīvam uzdāvināja T- kreklus ar uzrakstu. Tajos esam bijuši Stelpē Teātra svētkos.

Braucot mājās no pēdējās spēlētās izrādes, man patika Jautrītes vārdi:,, Mums nemaz brīva laika vai atpūtas nav bijis, mēs spēlējam  un uzstājamies gan vasarā, gan ziemā.’’

Skaists ir teātra izrāžu laiks, bet smags ir mēģinājumu un mācāmo vārdu laiks. Ko skatītāji redz, tas ir rezultāts, bet līdz tam ir jātiek….

Ļoti daudz uz skatuves spēj izdarīt Mudīte Brālīte, kura var priecēt un izklaidēt skatītājus arī viena pati – izrādot monoskečus. Viņa mums ir visdrosmīgākā!

Tagad arī novērtējam novadpētnieces Emīlijas Varkales darbu, kad cītīgi krātie materiāli par mums noder, mēs atceramies, ko un kad esam spēlējuši, bet tagad paši visu jau daudzus gadus pierakstām un arī nofotografējam.

Paldies pārvaldes vadītājai Zeltītei Odiņai, kura mūs vienmēr nodrošina ar transportu, paldies visiem, kuri palīdz gatavot dekorācijas, kuri piemeklē mums to, kas ir vajadzīgs uz skatuves. Patīkami, ka Mazzalves pamatskolas direktors vienmēr ir atsaucīgs un pretimnākošs,   lai  izrādes varētu izrādīt  kamīnzālē.

Gaidiet mūsu nākamās izrādes! Lai gaiši un ģimeniski silti Ziemassvētku Jūsu mājās!

                                                                                                                                                   Amatierteātra režisore Silvija Lisovska

 


Pēdējo reizi rediģēts Otrdiena, 12 Decembris 2017 11:36

Seko mums

Paziņojums

Mājaslapas iepriekšējo versiju varat aplūkot šeit.

No putna lidojuma

Laika ziņas

°C
Gaisa spiediens: hPs
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
3730997
Šodien
Šajā mēnesī
Kopā
4051
104369
3730997

Sadarbība