Jau ceturto gadu producentu apvienība "HansaMedia" apsveic Latvijas iedzīvotājus un Latvijas valstij piederīgos visā pasaulē valsts dzimšanas dienā ar tematisku video sveicienu, atgādinot, ka ikviens no mums ir svarīgs Latvijai.

 

Redaktore Eva Ikstena stāsta: "Sākotnēji tā dzima kā spontāna un patriotiska ideja – apsveikt savu valsti –, bet nu jau tā kļuvusi par tradīciju. Cenšamies radīt svētku nedēļā prieku un kopības sajūtu caur cilvēkstāstiem. Katra video sagatavošana ir bijusi īpaša vairāku nedēļu ekspedīcija, kuras laikā visā Latvijas teritorijā dokumentēti cilvēki. Pirms došanās ekspedīcijā, kopā ar režisoru Jurģi Tūbeli un pārējo radošo komandu diskutējam, ko mēs personīgi vēlamies vēstīt. Šogad mums šķita svarīgi uzrunāt jauno paaudzi, tos, kuri veidos Latviju un runās latviešu valodā vēl pēc mums."

 

Latvijas Nacionālās bibliotēkas Uzziņu un informācijas centra bibliogrāfi veica 97 grāmatu (kas raksturo gadu, kad grāmata izdota) atlasi. Grāmatas no Gaismas pils ceļoja uz 97 bibliotēkām visā Latvijā, kur tās lasīja vietējie skolēni. "Ļāvām pirmklasniekiem, kuri nupat apguvuši lasītprasmi, ņemt rokā grāmatu un lasīt. Viņi atvēra 17. lapaspusi (tajā tradicionāli tiek iespiests bibliotēkas zīmogs) un nolasīja pāris rindkopas. Vēlāk rakstnieks Pauls Bankovskis izvēlējās vārdus no lasītā un ievietoja apsveikuma tekstā. Grāmatu secīgais (1918–2015) vārdu kalambūrs ir neordinārs pirmklasnieku un mūsu sveiciens Latvijai šogad," stāsta Ikstena.

 

Atbalstītāji: Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Latvijas Nacionālā bibliotēka, Latvijas Televīzija, Latvijas Valsts meži, Latvijas Dzelzceļš.

 

Spied šeit lai skatītu VIDEO

14. novembrī, lietainā dienā, pulksten 12:00 Mazzalves pagasta bibliotēkā notika LR 97. gadadienai veltīts pasākums “Piemini Latviju”.

 

Pasākums tika atklāts ar Māras Cielēnas dzejoli “Baltais solījums”, kā arī tika aizdedzinātas sveces, kas simbolizēja sarkanbaltsarkano karogu.

 

Tā kā latviešiem ir bagātīga, skanīga valoda – neizpalikt bez mīklu minēšanas. Mazzalves pagasta iedzīvotāji ir ne tikai čakli, bet arī gudri – mīklu minēšana izturēta godam. Valodas skanīgumu izbaudījām klausoties “Rakstu rakstus” Aleksandras Špicbergas izpildījumā.

Neretas novada centrālajā bibliotēkā 8. oktobrī ikviens bija laipni gaidīts uz dzejnieces Anitas Liepiņas dzejas pēcpusdienu “Dzejas palete.” Šis pasākums bija kā noslēgums visu pagastu bibliotēkās notiekošajām Dzejas dienām. Atgādināšu, ka visa gada garumā iedzīvotāji bija aicināti uz pagastu bibliotēkām, lai iepazītu jaunus dzejniekus, ieklausītos viņu radītajos dzejas darbos, aplūkotu izstādes, pieminētu un izzinātu Aspaziju un Raini.

 

Dzejniece Anita Liepiņa dzīvo Kokneses novadā, strādā Likteņdārzā par gidi. Šis darbs ir viņas aicinājums. Anita Liepiņa spēj cilvēkiem sīki un smalki izstāstīt par Likteņdārza rašanos, par paveiktajiem darbiem un nākotnes iecerēm. Viennozīmīgi viņa attaisno Kokneses novada saukli “Koknese – Latvijas sirds”. Paralēli darbam, Anita Liepiņa atrod laiku otrai savai sirdslietai – dzejas rakstīšanai. Par dzejnieci Anita sevi nesauc, drīzāk par dzejas rakstītāju. Tomēr acīmredzamas ir viņas spējas savas domas, izjūtas un emocijas “izlikt” uz papīra. Savu pirmo dzejoli viņa radīja būdama 16 gadus jauna. Tomēr nopietni ar to aizrāvusies aptuveni pirms diviem gadiem, kad iesaistījusies biedrības “Mazā Taka” radošajā kolektīvā. Anitas Liepiņas un citu biedrības pārstāvju dzejoļus katru mēnesi var lasīt “Kokneses Novada Vēstīs” – “Dzejas lappusē.”

Latvijas Nacionālās bibliotēkas ceļojošā izstāde “Sievietes fotomirklis” šobrīd ir atceļojusi uz Neretas novada Zalves pagasta bibliotēku un 27. septembrī bija tās atklāšanas diena.

 

Zalves pagasta bibliotēkas vadītāja Sondra Bulindža nelielajam pasākuma apmeklētāju pulkam sniedza ieskatu par izstādē attēloto, nolasīja vairākus dzejoļus, kas veltīti sievietēm, uzsvēra un izcēla sievietes vērtību, būtību un trauslumu. Par muzikālo noskaņu rūpējās Neretas jauniešu grupas “Wild Pride” pārstāvji Anta Štāle un Klāvs Kalnāre.

Rudens Latvijā ir ļoti skaists mēnesis. Tas visiem mums atnes dabas krāšņumu un daudz neparastu izjūtu, ko rada dzeja. Septembris ir dzejas dienu mēnesis. Dzejas dienu ietvaros tiek organizēti dažādi pasākumi. Šogad īpaši tiek godināta Raiņa un Aspazijas 150. gadadiena.

 

15. septembrī Sproģu bibliotēka aicināja apmeklēt visa vecuma dzejas cienītājus uz īpašu pasākumu veltītu dzejas dienām, kura laikā visi apmeklētāji saņēma muzikālu un poētisku sveicienu no Jaunjelgavas. Bibliotēkā notika tikšanās ar Ingu Krauzi un Ināru Vilni. Sākumā čaklākie lasītāji uzstājās katrs ar savu iepriekš sagatavotu Raiņa vai Aspazijas dzejoli.

 

Vasara – viens no gaidītākajiem un jaukākajiem gadalaikiem. Daba “zied” visā savā krāšņumā. Pļavās plaukst puķes, visās malās san bišu sanoņa. Ikdienas steidzīgajos darbos, varbūt, pavisam nejauši, to nemaz nepamanām. Fotogrāfijās ikvienam no mums ir iespēja izjust un izbaudīt vasaras burvību.

 

Jūlijā un augustā Neretas novada centrālajā bibliotēkā apmeklētāji ir aicināti apskatīt un novērtēt Iļjas Arseņjeva fotoizstādi “Vasaras dienu skaistums.” Iļja Arseņjevs ir mākslinieces Māras Daugavietes znots un vīrs jaunākajai meitai Maijai, kura arī ir māksliniece un interesējas par fotografēšanu. Arī otra Māras Daugavietes meita Māra savu dzīvi saista ar mākslu. Šis talants pāriet no paaudzes paaudzē, jo Māras Daugavietes māte – Lūcija Daugaviete bija māksliniece, tēlniece, keramiķe.

Maija mēnesī Neretas novada centrālajā bibliotēkā ikviens interesents varēja apmeklēt  un novērtēt ļoti savdabīgu, neordināru izstādi – maizes etiķešu, siera, piena produktu, konditorejas izstrādājumu iesaiņojumu kolekciju.

 

Krustpils novadā, Kūku pagastā, dzīvo Latvijā lielākais pārtikas produktu etiķešu un iesaiņojuma kolekcionārs Auseklis Jānis Zālītis. Viņa 11 gadu laikā apkopoto kolekciju varēja apskatīt Neretas bibliotēkas telpās. Ar savu neparasto izstādi viņš ir apceļojis vairākas Latvijas pilsētas.

 

Filmu kolekcija, atzīmējot mūsu valsts prezidentūru Eiropas Savienības Padomē, ir tapusi, Nacionālajam kino centram sadarbībā ar Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē sekretariātu, īstenojot projektu “Latvijas filmu izlase”. Kolekcijas saturu ir veidojusi filmu nozares ekspertu grupa, tajā iekļaujot 70 Latvijas filmas – 10 spēlfilmas, 16 dokumentālās filmas un 44 animācijas filmas, tās grupētas 2 posmos – klasiskais kino un mūsdienas.

 

Izlases 25 DVD diskiem komplektā ir arī izsmeļošs informatīvi izglītojošs katalogs latviešu un angļu valodā par filmām un to autoriem.

 

Filmu kolekcija jau ir pieejama ikvienai novada mācību iestādei, novada bibliotēku apmeklētājiem, bet ar to saturu šobrīd iespējams iepazīties bibliotēkas e-katalogā: http://jekabpils.biblioteka.lv/Alise/lv/home.aspx Bibliotēka pateicas Nacionālajam kino centram par dāvinājumu un aicina ikvienu interesentu iegriezties bibliotēkā, lai iepazītu Latvijas kino kultūras vērtības!

 

Neretas novada centrālā bibliotēka

Šogad visā Latvijā no 20. – 26. aprīlim atzīmēja Bibliotēkas nedēļu 2015. Arī Neretas novada Neretas bērnu bibliotēkā visu nedēļu 1. – 2. klases skolēni un 4. klases aktīvās meitenes pēc stundām nāca uz bērnu bibliotēku, lai iesaistītos dažādās aktivitātēs. Bibliotekāres Birutas Petrones vadībā bērni grupās lasīja latviešu un citu tautu pasakas, tās pēc tam arī pārrunāja. Bērni izlasīja „Jautrās pasakas,” „Ozolu meža pasakas,” „Vakarā klusi, klusi pasaciņa atnākusi,” „Brīnumu pasakas” u.c. pasaku grāmatas. Atmosfēra bibliotēkā bija brīva, nepiespiesta. Te bērni jutās emocionālā komfortā, runāja no sirds, izsakot savas domas. Arī savstarpēji diskutēja, sarunājās viens ar otru un bibliotekāri. Izlasot pasakas, katram tika dots uzdevums uzzīmēt dzimšanas dienas dāvanu. Bibliotekāre katram pasākuma apmeklētājam uzdeva arī mājas darbu – uzzīmēt zīmējumu “Māja – mana pils.” Rūpīgāk zīmētos  darbus izvietoja bibliotēkā – izstādē.

 

Neretas novada Neretas bērnu bibliotēkas

vadītāja Biruta Petrone

Seko mums

Paziņojums

Mājaslapas iepriekšējo versiju varat aplūkot šeit.

No putna lidojuma

Laika ziņas

°C
Gaisa spiediens: hPs
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
3360698
Šodien
Šajā mēnesī
Kopā
2509
90045
3360698

Sadarbība