“Ziedi manā dzīvē”

Tieši ar šādu nosaukumu 2. aprīlī Neretas novada centrālajā bibliotēkā atklāja jēkabpilietes Regīnas Šubas gleznu izstādi. Šīs gleznas ir radītas neierastā tehnikā – no olu čaumalām. Pirms trīs gadiem māksliniece nejauši ieraudzīja internetā šādā tehnikā veidotus šķīvjus, lādītes un gleznas. Tas viņu uzreiz aizrāva un piesaistīja. Radās neizbēgama vēlme pamēģināt arī pašai.

 

Pirms Regīna Šuba bibliotēkas telpās prezentēja savus mākslas darbus, klātesošos iepriecināja Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas 1. klases skolēni un skolotāja Natālija Grīnvalde ar nelielu izrādi “Kā rūķi gaida Lieldienas.” Humora un smieklu netrūka. Bērni un skolotāja bija cītīgi pastrādājuši, par to bibliotēkas vadītāja teica lielu paldies.

 

 

Pēc nelielā priekšnesuma vārds tika dots rokdarbniecei Regīnai Šubai. Viņa klātesošajiem izstāstīja to kā radās ideja veidot šādas gleznas. Uz jautājumu, cik tad ilgi top viena šāda glezna, māksliniece atbildēja, ka 2 nedēļu līdz viena mēneša laikā, bet šie termiņi var atšķirties, jo nozīme ir tam, cik daudz laika atvēl šai nodarbei. “Ir reizes, kad es gandrīz vai pusi dienas nosēžu pie vienas gleznas. Ir nepieciešamas lielas koncentrēšanās spējas, pacietība un radošums. Kad tapa mans pirmais darbs “Magones,” tas deva iedvesmu turpināt iesākto. Kā pirmais manu darbu vērtētājs, padomdevējs, kritiķis un iedvesmotājs bija mans vīrs Jānis. Tieši viņa sapnis bija reiz manas gleznas redzēt izstādē.” Vēlēšanās piepildījās, jo Regīnas Šubas pirmās izstādes atklāšana bija Jēkabpils Galvenajā bibliotēkā un šobrīd Neretas novada centrālajā bibliotēkā ir apskatāmi viņas darbi.

 

Visās Regīnas Šubas gleznās ir attēloti ziedi (magones, tulpes, lilijas, rozes, saulespuķes u.c.). Kāpēc tieši ziedi: “Laikam jau tāpēc, ka tie man vienmēr bijuši tuvi, ļoti patīk tos kopt un audzēt savā dārzā.” Gleznu nosaukumi ir simboliski, ataino mākslinieces dzīves nozīmīgākos mirkļus – Bērnību, Jaunību, Mīlestību, Sēras, Vientulību, Dzīve turpinās…

 

Noslēgumā paldies vārdus un neizsīkstošu darba spēku Regīnai Šubai vēlēja Neretas novada domes priekšsēdētājs Arvīds Kviesis, Neretas novada centrālās bibliotēkas vadītāja Regīna Kviese un pārējie klātesošie viesi.

 

Regīnas Šubas gleznu izstāde apskatāma līdz 27. aprīlim Neretas novada centrālajā bibliotēkā bibliotēkas darba laikā.

 

FOTO>

 

Agnese Rutka


Seko mums

Paziņojums

Mājaslapas iepriekšējo versiju varat aplūkot šeit.

No putna lidojuma

Laika ziņas

°C
Gaisa spiediens: hPs
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
4532140
Šodien
Šajā mēnesī
Kopā
4392
64176
4532140

Sadarbība