Arī Zalves pagasta bibliotēkā bija pasākumi veltīti gan Raiņa un Aspazijas gadam, gan Lieldienām

Ar daudzveidīgu kultūras un mākslas pasākumu klāstu šogad tiek svinēta Raiņa un Aspazijas 150 gadu jubileja. Tāpēc arī Zalves pagasta bibliotēka par godu šim notikumam rīkoja tematiskus pasākumus dažādām vecuma grupām.

 

31. martā bibliotēkā ciemojās Neretas novada bibliotekāri un Zalves pagasta pārvaldes vadītāja.  Pasākuma cikla „2015 – Raiņa un Aspazija gads” ietvaros tika rīkots tematisks pasākums „Ko mēs zinām par Raini un Aspaziju?”  Pasākums iesākās ar Raiņa un Aspazijas dzeju pie tējas un kafijas. Vēlāk viesi varēja apskatīt  izveidotās kolāžas par Raini un Aspaziju. Pasākuma turpinājumā visiem bija aktīvi jāiesaistās mīklu minēšanā. Lai būtu interesantāk un vieglāk, atbildes varēja meklēt izveidotajās kolāžās un izliktajā  grāmatu izstādē.

Pēc labi padarīta darba bija redzams komandas darbs, tāpēc viesiem tika veltīts Raiņa dzejolis „Darbs un prieks”. Darbos un pārrunās tā nemanot paskrēja trīs stundas. Atvadoties Zalves bibliotekāre neteica garus vārdus, lai tos pasaka Rainis. Katram viesim bija jāizvelk savi „ceļa vārdi.”

 

Savukārt 12. aprīlī, kad ārā lija lietus,  Zalves pagasta bibliotēkā notika otrais pasākuma cikls par godu Rainim un Aspazijai. Šoreiz bērnu un jauniešu pasākums “Pavasaris Raiņa un Aspazijas dzejā”. Uzdevumi bija dažādi, katram bija jāizvēlās Raiņa un Aspazijas bērnu dzejolis, tad jānoklausās un tas jāuzzīmē. Pašiem mazākajiem bija jāizkrāso, lielākiem jāuzzīmē, bet pavisam lielākie pildīja izveidoto mīklu, atbildes meklējot gan kolāžās, gan datubāzēs. Tad ķērāmies pie mīklu minēšanas un dzejoļu klausīšanās, bet tā kā  ārā ir pavasaris un Lieldienas tik tikko aizskrēja, tad mums šī Raiņa un Aspazijas dzeja vijās caur šīm tēmām. Pasākumam tuvojoties beigām, parrunājām par pavasara darbiem, gaidāmajām talkām un noklausījāmies Raiņa dzejoli „Pavasara darbi”. Atvadoties bērni teica, ka cītīgi strādās pavasara darbus. Katrs dalībnieks saņēma gan saldas, gan citas noderīgas dāvaniņas.

 

FOTO>

 

Teksta un foto autors Neretas novada

Zalves pagasta bibliotēkas vadītāja Sondra Bulindža


Seko mums

Paziņojums

Mājaslapas iepriekšējo versiju varat aplūkot šeit.

No putna lidojuma

Laika ziņas

°C
Gaisa spiediens: hPs
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
4532140
Šodien
Šajā mēnesī
Kopā
4392
64176
4532140

Sadarbība