Neretas novada centrālā bibliotēka 13. maijā dāvinājumā no Nacionālā kino centra ir saņēmusi apjomīgu filmu kolekciju DVD formātā, kurā apkopotas Latvijas kinovēstures būtiskākās parādības un spilgti mūsdienu kinomākslas paraugi.

Filmu kolekcija, atzīmējot mūsu valsts prezidentūru Eiropas Savienības Padomē, ir tapusi, Nacionālajam kino centram sadarbībā ar Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē sekretariātu, īstenojot projektu “Latvijas filmu izlase”. Kolekcijas saturu ir veidojusi filmu nozares ekspertu grupa, tajā iekļaujot 70 Latvijas filmas – 10 spēlfilmas, 16 dokumentālās filmas un 44 animācijas filmas, tās grupētas 2 posmos – klasiskais kino un mūsdienas.

 

Izlases 25 DVD diskiem komplektā ir arī izsmeļošs informatīvi izglītojošs katalogs latviešu un angļu valodā par filmām un to autoriem.

 

Filmu kolekcija jau ir pieejama ikvienai novada mācību iestādei, novada bibliotēku apmeklētājiem, bet ar to saturu šobrīd iespējams iepazīties bibliotēkas e-katalogā: http://jekabpils.biblioteka.lv/Alise/lv/home.aspx Bibliotēka pateicas Nacionālajam kino centram par dāvinājumu un aicina ikvienu interesentu iegriezties bibliotēkā, lai iepazītu Latvijas kino kultūras vērtības!

 

Neretas novada centrālā bibliotēka


Seko mums

Paziņojums

Mājaslapas iepriekšējo versiju varat aplūkot šeit.

No putna lidojuma

Laika ziņas

°C
Gaisa spiediens: hPs
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
4540889
Šodien
Šajā mēnesī
Kopā
1744
72925
4540889

Sadarbība