“Vasaras dienu skaistums” Neretas novada centrālajā bibliotēkā

Vasara – viens no gaidītākajiem un jaukākajiem gadalaikiem. Daba “zied” visā savā krāšņumā. Pļavās plaukst puķes, visās malās san bišu sanoņa. Ikdienas steidzīgajos darbos, varbūt, pavisam nejauši, to nemaz nepamanām. Fotogrāfijās ikvienam no mums ir iespēja izjust un izbaudīt vasaras burvību.

 

Jūlijā un augustā Neretas novada centrālajā bibliotēkā apmeklētāji ir aicināti apskatīt un novērtēt Iļjas Arseņjeva fotoizstādi “Vasaras dienu skaistums.” Iļja Arseņjevs ir mākslinieces Māras Daugavietes znots un vīrs jaunākajai meitai Maijai, kura arī ir māksliniece un interesējas par fotografēšanu. Arī otra Māras Daugavietes meita Māra savu dzīvi saista ar mākslu. Šis talants pāriet no paaudzes paaudzē, jo Māras Daugavietes māte – Lūcija Daugaviete bija māksliniece, tēlniece, keramiķe.

Fotomākslinieks Iļja Arseņjevs un viņa sieva ļoti aizraujas ar fotografēšanu. Abi kopā regulāri piedalās dažādos fotokonkursos un iegūst godalgotas vietas. Mākslinieks Iļja stāsta: “Man patīk fotografēt to, kas ir redzams dabā, nesamākslots. Saviem skatītājiem pasniedzu fotogrāfijas tā, kā pats to vēlētos redzēt.” Bildēs tas arī ir izjūtams. Ģimenes patstāvīgā dzīvesvieta ir Maskava, bet neatņemama ikgadēja tradīcija vasarā ir braukt uz Māras Daugavietes vecāku dzimto vietu Neretas pusē. Tieši šeit ir neaprakstāms miers, bezgala brīnišķīga daba un iespēja smelties iedvesmu un idejas jaunām fotogrāfijām.

 

Izstādē apskatāmas Iļjas Arseņjeva fotogrāfijas, kas ir iemūžinātas tepat Neretā. Izjust “Vasaras dienu skaistumu” aicināts ikviens. Izstādi var aplūkot visu vasaru, bibliotēkas darba laikā.

 

FOTO>

Agnese Rutka


Seko mums

Paziņojums

Mājaslapas iepriekšējo versiju varat aplūkot šeit.

No putna lidojuma

Laika ziņas

°C
Gaisa spiediens: hPs
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
4540753
Šodien
Šajā mēnesī
Kopā
1608
72789
4540753

Sadarbība