Zalves pagasta bibliotēkā atklāj izstādi

Latvijas Nacionālās bibliotēkas ceļojošā izstāde “Sievietes fotomirklis” šobrīd ir atceļojusi uz Neretas novada Zalves pagasta bibliotēku un 27. septembrī bija tās atklāšanas diena.

 

Zalves pagasta bibliotēkas vadītāja Sondra Bulindža nelielajam pasākuma apmeklētāju pulkam sniedza ieskatu par izstādē attēloto, nolasīja vairākus dzejoļus, kas veltīti sievietēm, uzsvēra un izcēla sievietes vērtību, būtību un trauslumu. Par muzikālo noskaņu rūpējās Neretas jauniešu grupas “Wild Pride” pārstāvji Anta Štāle un Klāvs Kalnāre.

“Visiem skaidrs, ka mūsdienās sievietes sociālais statuss, salīdzinot ar pagājušā gadsimta sākumu, ir ievērojami mainījies, izstādē redzamās fotogrāfijas sniedz lieliskus pierādījumus sievietes pievilcībai, nozīmei un daudzpusībai arī pagātnē. Izstāde ir apliecinājums sieviešu spējai būt stiprai un trauslai vienlaikus,” tā raksta izstādes kuratore Ieva Laizāne.

 

Fotogrāfiju izlasē attēlota sieviete gan lauku darbos, gan mākslinieciskajās profesijās un atpūtā. Pateicoties fotogrāfijām, iespējams novērtēt aizgājušo laiku modes untumus tērpos un frizūrās, kā arī īpašo cepuru eleganci. Fotogrāfijas atklāj sievietes ģimeniskumu un draudzību, attiecības ar saviem gadiem un visbeidzot arī ar pašu fotogrāfu.

 

Izstādē apkopotās fotogrāfijas ir no Latvijas Nacionālās bibliotēkas krājuma un no vairāku privātpersonu arhīviem, aptverot laika posmu no 19. gs. beigām līdz 20. gs. vidum.

 

Zalves pagasta bibliotekāre Sondra Bulindža saka lielu paldies visiem, kas atrada laiku un atnāca uz pasākumu, cerot, ka turpmāk savstarpējā sadarbība un atsaucība būs lielāka!

 

Izstādi “Sievietes fotomirklis” ikviens interesents aicināts apskatīt līdz 19. oktobrim Zalves pagasta bibliotēkā bibliotēkas darba laikā.

 

Agnese Rutka


Seko mums

Paziņojums

Mājaslapas iepriekšējo versiju varat aplūkot šeit.

No putna lidojuma

Laika ziņas

°C
Gaisa spiediens: hPs
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
4540753
Šodien
Šajā mēnesī
Kopā
1608
72789
4540753

Sadarbība