“Dzejas palete”

Neretas novada centrālajā bibliotēkā 8. oktobrī ikviens bija laipni gaidīts uz dzejnieces Anitas Liepiņas dzejas pēcpusdienu “Dzejas palete.” Šis pasākums bija kā noslēgums visu pagastu bibliotēkās notiekošajām Dzejas dienām. Atgādināšu, ka visa gada garumā iedzīvotāji bija aicināti uz pagastu bibliotēkām, lai iepazītu jaunus dzejniekus, ieklausītos viņu radītajos dzejas darbos, aplūkotu izstādes, pieminētu un izzinātu Aspaziju un Raini.

 

Dzejniece Anita Liepiņa dzīvo Kokneses novadā, strādā Likteņdārzā par gidi. Šis darbs ir viņas aicinājums. Anita Liepiņa spēj cilvēkiem sīki un smalki izstāstīt par Likteņdārza rašanos, par paveiktajiem darbiem un nākotnes iecerēm. Viennozīmīgi viņa attaisno Kokneses novada saukli “Koknese – Latvijas sirds”. Paralēli darbam, Anita Liepiņa atrod laiku otrai savai sirdslietai – dzejas rakstīšanai. Par dzejnieci Anita sevi nesauc, drīzāk par dzejas rakstītāju. Tomēr acīmredzamas ir viņas spējas savas domas, izjūtas un emocijas “izlikt” uz papīra. Savu pirmo dzejoli viņa radīja būdama 16 gadus jauna. Tomēr nopietni ar to aizrāvusies aptuveni pirms diviem gadiem, kad iesaistījusies biedrības “Mazā Taka” radošajā kolektīvā. Anitas Liepiņas un citu biedrības pārstāvju dzejoļus katru mēnesi var lasīt “Kokneses Novada Vēstīs” – “Dzejas lappusē.”

Šī gada aprīļa beigās iznāca Anitas Liepiņas dzejoļu kladīte, kurā apkopoti 30 viņas radītie dzejoļi. Kopumā viņas krājumā ir aptuveni 300 dzejoļu par visdažādākajām tēmām. Pati dzejniece saka, ka dzejoļus rakstīt “uz pasūtījuma” viņai īpaši neizdodas. Tas ir ļoti grūti. Kad radīsies idejas nākamajam dzejolim, paredzēt nevar. Anita Liepiņa apgalvo, ka iedvesma, reizēm, “atnāk” pat naktī, tad nu jāsteidz meklēt pildspalva un kāda papīra lapa, kur izlikt savas domas, jo nepierakstot, tās arī aizmirsīsies. Tieši tāpēc dzejniecei somā ir vairākas papīra lapiņas, blociņi ar domu izklāstiem – nevar paredzēt, kurā brīdī iedvesma atkal “klauvēs pie durvīm.”

 

Sirsnīgā atmosfērā māksliniece nolasīja vairākus savus dzejoļus. Par muzikālo noskaņu rūpējās dzejnieces meita Solveiga Liepiņa, nospēlējot vairākus skaņdarbus uz sintezatora. Pirms savu dzejoļu prezentēšanas, Anita Liepiņa nolasīja vairākus Aspazijas dzejoļus. Nedaudz izstāstīja dižās rakstnieces biogrāfiju. Māksliniece atzīst, ka, brīžiem lasot savus un Aspazijas dzejoļus, saskata zināmu līdzību. Apbrīnojama ir dzejnieces degsme un izteiksmīgums ar kādu viņa nolasa katru dzejoli.

 

Noslēgumā klātesošie teica lielu paldies Anitai Liepiņai, dāvājot ziedus. Neretas novada centrālās bibliotēkas vadītāja pateicās par atsaucību un dalību Dzejas dienās.

 

Agnese Rutka

 Seko mums

Paziņojums

Mājaslapas iepriekšējo versiju varat aplūkot šeit.

No putna lidojuma

Laika ziņas

°C
Gaisa spiediens: hPs
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
4540753
Šodien
Šajā mēnesī
Kopā
1608
72789
4540753

Sadarbība