“Piemini Latviju”

14. novembrī, lietainā dienā, pulksten 12:00 Mazzalves pagasta bibliotēkā notika LR 97. gadadienai veltīts pasākums “Piemini Latviju”.

 

Pasākums tika atklāts ar Māras Cielēnas dzejoli “Baltais solījums”, kā arī tika aizdedzinātas sveces, kas simbolizēja sarkanbaltsarkano karogu.

 

Tā kā latviešiem ir bagātīga, skanīga valoda – neizpalikt bez mīklu minēšanas. Mazzalves pagasta iedzīvotāji ir ne tikai čakli, bet arī gudri – mīklu minēšana izturēta godam. Valodas skanīgumu izbaudījām klausoties “Rakstu rakstus” Aleksandras Špicbergas izpildījumā.

Pēc mīklu minēšanas, darbojāmies radoši – veidojām apsveikumus Latvijai 97. gadadienā. Katrs varēja izpausties kā vien vēlējās, galvenais, lai tas būtu no sirds. Apsveikumi tika veidoti kontūrā, kas simbolizēja katra atnākušā Latviju. Kad tauta ir kopā, mēs sakām “Mūsu Latvija”, bet katrs atsevišķi – “Mana Latvija”.

 

Radoši izpaudušies, noskatījāmies animāciju “Latvietis”, kurā tikām ierauti vēstures epicentrā, no vissenākajiem laikiem līdz mūsdienām. Sarunas patīkamā gaisotnē iesākām ar Jāņa Jaunsudrabiņa “Piemini Latviju”. Sarunu galvenais mērķis pieminēt Latviju – tas varēja būt kāds brīdis no dzīves, kāda skaista vieta… Gremdējāmies atmiņās, Latviju ir skāruši grūti laiki, pieredzēti kari, bet nevienu brīdi latviešu tauta nav atmetusi cerības. Lai arī kur mēs būtu, Latvija mums ir visskaistākā. Latvija bija, ir un būs mūsu sirdīs visos četros gadalaikos.

 

Paldies visiem, kas ieradās un pieminēja Latviju!

 

“ Dzimtene mana! Tu – labā!
Likteņa zvanā kāds jaunu laikmetu sit…
Latviešu dvēseles senseno brīnumu glabā,
Novembrī skaistāko vārdu – Astoņpadsmit!”
/ Lūcija Sāgameža – Nāgele/

 

Mazzalves pagasta iedzīvotāji sirsnīgi sveic Latviju 97. gadadienā!

 

Mazzalves pagasta bibliotēkas

vadītāja Agnija Strautiņa

 Seko mums

Paziņojums

Mājaslapas iepriekšējo versiju varat aplūkot šeit.

No putna lidojuma

Laika ziņas

°C
Gaisa spiediens: hPs
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
3728550
Šodien
Šajā mēnesī
Kopā
1604
101922
3728550

Sadarbība