Ērberģei – 550

Rudenim raksturīgā dienā, kad koku lapas, saules apspīdētas, iekrāsojās visdažādākajās krāsās, svinēja svētkus. 24. oktobris bija īpaša diena – Mazzalves pagastā atzīmēja Ērberģes 550 gadadienu. Cēls akmens pie pagasta pārvaldes ēkas ar iegravētiem skaitļiem – 1465, ikvienam atgādina un ļauj atcerēties pagasta izseno vēsturi, tā laika cilvēkus un notikumus. Mazzalves pagasts veidojies no kādreizējiem Mazzalves un Vecmēmeles, Lielmēmeles un Ērberģes muižu zemēm.

 

Mazzalves pagasta pārvaldes svinīgajā zālē pulcējās esošie un bijušie pagasta darbinieki. Pirms svētkiem ikviens varēja aplūkot īpaši jubilejai veidotu izstādi par pagasta vēsturi, notikumiem, pašdarbības kolektīviem – par visu, kas noticis un paveikts pirms tam. Bijušie darbinieki, fotogrāfijās lūkojoties, varēja atminēties piedzīvoto, dalīties atmiņās. Attēlos ieraudzīt to, kā Ērberģe izskatījās daudz tālākā vēsturē. Mazzalves pamatskolas kolektīvs pagastam dāvāja paliekošas vērtības – skolēnu zīmētus zīmējumus ar viņu mīļāko vietu pagastā, kāds cits audzēknis sacerēja dzejolīti par Ērberģi. To visu varēja aplūkot un novērtēt izstādē.

Ievadvārdus, atklājot svētkus, izteica tagadējā pārvaldes vadītāja Zeltīte Odiņa. Sarunās pie kafijas krūzes darbinieki atminējās iedzīvotājus, kas ir strādājuši pagastā un veicinājuši tā attīstību, stabilitāti un virzījuši uz augšupejošām pārmaiņām. Klātesošie dalījās pieredzes un humora stāstos. Pārtraukumos ar skanīgu balsi un ģitāras spēli aizkustināja Baiba Santa Vanaga. Viņa ir beigusi Mazzalves pamatskolu un šobrīd savu muzikalitāti pilnveido mācoties Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolā.

 

Paldies vārdus ar ziediem un dāvanām izteica kaimiņu pagasti – Pilskalne, Nereta un Zalve, arī Neretas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Arvīds Kviesis, VSAC “Latgale” direktore Mārīte Grigāne.

 

Nedaudz satumstot, viesi devās uz skolas sporta halli, lai baudītu svētku koncertu. Pirms tam bijušais pagasta vadītājs Juris Rušiņš un tagadējā vadītāja Zeltīte Odiņa iededza un nolika svecītes pie pagasta simbola – akmens.

 

Pirms līksmām dziesmām un dejām, sporta hallē darbiniekus, ciemiņus un pagasta iedzīvotājus sveica pārvaldes vadītāja, atgādinot, ka tikai ar kopīgu darbu, savstarpējo sapratni, viedokļu izteikšanu un uzklausīšanu ir iespējama pagasta attīstība. Mazzalves pagasta pārvaldes sekretāre Anita Vectirāne secīgi pieteica pagasta pašdarbnieku kolektīvus, pārtraukumos sniedza nelielu izklāstu par Ērberģes vēsturi. Neretas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs, Mazzalves pamatskolas kolektīvs un direktors Aivars Miezītis, pagasta pašdarbnieku kolektīvi – ansamblis, amatierteātris “Tradare”, līnijdeju grupa “Mozaīka” – visi teica lielu, lielu paldies pārvaldes vadītājai Zeltītei Odiņai.

 

Svētku koncertam noslēdzoties, pagasta pārvaldes kolektīvs aicināja visus uz kopīgu kliņģera baudīšanu biljarda zālē. Turpinājumā ikviens varēja izdejoties grupas “Lauku muzikanti” lustīgajās dziesmās un nofotografēties speciāli šiem svētkiem veidotā foto stūrītī, iemūžinot šo dienu gan atmiņās, gan fotogrāfijā.

 

Paldies visiem par ieguldīto darbu svētku organizēšanā! Paldies esošajiem, bijušajiem darbiniekiem un iedzīvotājiem par  pagasta attīstības veicināšanu. Padarītie darbi tam ir apliecinājums.

 

Nākošreiz tiekamies pēc pieciem gadiem – 555 jubilejā!

 

FOTO>

 

Agnese Rutka


Seko mums

Paziņojums

Mājaslapas iepriekšējo versiju varat aplūkot šeit.

No putna lidojuma

Laika ziņas

°C
Gaisa spiediens: hPs
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
3728484
Šodien
Šajā mēnesī
Kopā
1538
101856
3728484

Sadarbība