Lāčplēša diena Mazzalvē

11. novembris Mazzalvē, tāpat kā visā valstī, aizsāka Patriotu nedēļu, kura ilgs līdz 18. novembrim.

 

Mazzalves pamatskolā 1. mācību stundas laikā 9. klases skolēni kopā ar vēstures skolotāju Maiju Gabužu pabija visās klasēs un īsi emocionāli izstāstīja Lāčplēša dienas un 18. novembra svētku būtību. Viņi katrā klasē atstāja piemiņas svecīti un katram skolēnam (arī pirmsskolas grupiņās) piesprauda sarkanbaltsarkano lentīti, ko sagādāja vecāku padomes pārstāve Ilze Dilba – Girgensone.

 

 

Vakarā skolas pagalmā skanēja grupas “Vilki” karavīru dziesmas, pie skolas pulcējās skolēni, viņu vecāki, skolas darbinieki un pagasta iedzīvotāji, lai, Latvijas karogam plīvojot, dotos tradicionālajā lāpu gājienā no skolas uz pagasta centru, uz Varoņu laukumu. Tur mazzalvieši pieminēja savas dzimtās puses karavīrus, kuri stāvējuši Latvijas sardzē, un visus mūsu zemessargus. Uzrunā pagasta pārvaldes vadītāja Zeltīte Odiņa aicināja Patriotu nedēļā un vienmēr būt lepniem par savu Tēvuzemi, būt tās cienīgiem. Varoņu laukumā sanākušos uzrunāja skolas direktors Aivars Miezītis, atgādinot, ka cīņā ar bermontiešiem gāja visi – jauni un veci, pat četrpadsmitgadīgie, viņš aicināja būt savas zemes patriotiem. Vēstures skolotāja Maija Gabuža atgādināja 1919. gada notikumus. Pagasta kultūras darba organizatore Ilva Saveļjeva un skolēni Gerda Megija Gercena un Dāvids Laumanis runāja dzeju, piemiņas brīdī skanēja arī Beātes Vitkovskas – Kaktiņas vijoļspēlē. Visi lāpu gājiena dalībnieki kopā nodziedāja dziesmu “Mūsu zeme”.

 

Lāčplēša dienas pasākumi mazzalviešos viesa pārliecību, ka esam vienoti ar savu tautu, ka atceramies pagātni, lai veicinātu attīstību nākotnē. Patriotu nedēļa sākusies.

 

Žanna Miezīte

 Seko mums

Paziņojums

Mājaslapas iepriekšējo versiju varat aplūkot šeit.

No putna lidojuma

Laika ziņas

°C
Gaisa spiediens: hPs
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
4532140
Šodien
Šajā mēnesī
Kopā
4392
64176
4532140

Sadarbība