11. novembris – Lāčplēša diena

“Latvija sākas ar katru no mums!” – šiem Lidijas Ozoliņas vārdiem noteikti piekritīs ikviens. Katrs pagastu, novadu, pilsētu iedzīvotājs ir Latvijas valsts vārda nesējs! Katram no mums šis vārds ir jāgodā un jāciena! Jābūt savas dzimtenes patriotam un savas zemes aizstāvim!

 

11. novembrī – Lāčplēša dienā Neretas pagasta iedzīvotāji, zemessargu pavadībā, ar kvēlojošām lāpām un degošu svecītes liesmiņu no kultūras nama devās uz Ķesteru kapsētu, lai tur pieminētu Lāčplēša Kara Ordeņa kavalierus – Augustu Aperjotu un Jāni Kramiņu, kā arī citus, kas atdusas kādā citā Latvijas kapu kalniņā.

Kapsētā, ar patriotiskām latviešu dziesmām, gājiena dalībniekus sagaidīja Neretas kultūras nama sieviešu vokālais ansamblis “Kadence.” Lepnumu par savu valsti, par Neretas zemessargiem pauda Neretas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Arvīds Kviesis, nolikdams ziedus pie karavīru kapa. Nelielā, vēsturiskā izklāstā par drosmīgajiem Latvijas cīnītājiem dalījās Lidija Ozoliņa. Neretas kultūras nama vadītāja Inita Kalniņa pasākuma apmeklētājus aicināja mājās iedegt svecīti un pieminēt Latviju.

 

Novembris ir valstiski nozīmīgs mēnesis. Jau pēc nedēļas Latvijas Republika svinēs savu 97. dzimšanas dienu. Katrā pagastā norisināsies svinīgi pasākumi. Ikviens ir aicināts pie apģērba piespraust sarkanbaltsarkanu lentīti, godinot un pieminot Latviju.

 

Agnese Rutka

 Seko mums

Paziņojums

Mājaslapas iepriekšējo versiju varat aplūkot šeit.

No putna lidojuma

Laika ziņas

°C
Gaisa spiediens: hPs
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
3730997
Šodien
Šajā mēnesī
Kopā
4051
104369
3730997

Sadarbība