Mārtiņdiena kopā ar Medeņiem

Lai kopīgi svinētu rudens un ziemas satikšanos, 12. novembrī gan  lielus, gan mazus uz Mārtiņdienas pasākumu “Kas rīb, kas dimd” Mazzalves pamatskolā un vēlāk Mazzalves pārvaldes zālē aicināja folkloristi un radiožurnālisti Iveta un Vidvuds Medeņi, dienu aktīvi pieskandinot ar latviešu tautasdziesmām un ticējumiem. Folkloristi ar latviešu tautas tradīcijām un rotaļām priecēja visus atnākušos pasākuma dalībniekus,  kopā veicot dažādus senus svētību nesošus rituālus un kopā izejot dažādas Sēlijā pierakstītas rotaļas. Tika veikts rituāls, kurš ienes svētību mājās, dziedot dziesmu un ejot namā līkločus.

Līdz ar Mārtiņa dienu Latvijā beidzās veļu laiks, bet sākās lielā mīklu minēšana vakaros, tādēļ viesi lika pasākuma apmeklētājiem izgudrot savu mīklu vai atsaukt atmiņā jau zināmas mīklas. Veiksmīgāk izdomātās mīklas tika ierakstītas diktofonā un tiks atskaņotas radioraidījumā “Greizie rati”.

 

Ciemiņi radīja latviskuma un ģimenes sajūtu, kura īpaši ir šajās dienās jūtama, kā arī atgādināja par nedaudz piemirstajām latviešu tradīcijām un iepazīstināja ar tām arī mūsu bērnus.

 

Mazzalves pagasta kultūras pasākumu

organizatore Ilva Saveļjeva

 Seko mums

Paziņojums

Mājaslapas iepriekšējo versiju varat aplūkot šeit.

No putna lidojuma

Laika ziņas

°C
Gaisa spiediens: hPs
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
3730997
Šodien
Šajā mēnesī
Kopā
4051
104369
3730997

Sadarbība