Jāņa Jaunsudrabiņa 137. dzimšanas diena

altŠogad Jāņa Jaunsudrabiņa 137. dzimšanas dienas atcere notika 23.augustā. Jaunsudrabiņa “mīlestības”- makšķerēšana, rakstniecība un glezniecība, sniedza gandarījumu viņam visas dzīves laikā, kā rezultātā viņš atstājis mums bagātīgu kultūras mantojumu ko mūsdienās ikviens novērtē. Tāpēc ik gadu augustā, kad tuvojas viņa dzimšanas diena, godinām Jāni Jaunsudrabiņu.

 

Dzimšanas dienas svinības sākās ar piemiņas brīdi Ķišku kapsētā, turpinājums Jāņa Jaunsudrabiņa muzejā “Riekstiņi.” Iesākumā nedaudz patraucēja lietus, tādēļ visi sapulcējās muzejā – Jaunsudrabiņa piemiņas ekspozīcijas telpā, kur ciemiņus priecēja Arņa Čakstiņa skanīgā ģitārspēle un dziesmas. Līdz ar melodijām, lietus arī “aizgāja”, un varēja doties sētsvidū, lai izbaudītu Mores amatierteātra “Oga” izrādi J. Jaunsudrabiņš “Latvieši”.

 

Pirms izrādes apmeklētājus uzrunāja muzeja vadītāja Ilze Līduma, pieminot, pirmkārt, nesen mūžībā aizgājušos – dedzīgus Jāņa Jaunsudrabiņa piemiņas glabātājus – Mildu Buku un Tāli Zālīti, vienojot apmeklētājus kopīgā klusuma brīdī. Tad muzeja vadītāja aicināja atcerēties „Baltijas ceļu”. Tieši pirms 25 gadiem šajā datumā – Igaunijas, Latvijas un Lietuvas iedzīvotāji, sadodoties rokās, vienotā protesta akcijā izveidoja saikni Tallina – Rīga – Viļņa. Vēlāk klātesošos uzrunāja Neretas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Aivars Miezītis, sveicot un sakot lielu paldies muzeja vadītājai Ilzei Līdumai par pasākuma organizēšanu.

 

Mores amatierteātra “Oga” izrāde iepriecināja ikvienu apmeklētāju. Katrs varēja izsmieties no sirds, jo uzvedumam humora devas netrūka. Aktieri ļoti labi spēja iejusties lomās. Paldies viņiem par šo aizraujošo J. Jaunsudrabiņa “Latvieši” tēlojumu.

 

Pēc izrādes, kā parasti muzeja pasākumos, sākās “pupiņu balle.” Šajā “ballē” katrs varēja nobaudīt cūku pupas ar kefīru. Svaigā gaisā tās likās tik garšīgas un atsaucība bija tik liela, ka bļodas ātri vien iztukšojās. Vēlāk cienāja arī ar siltu kafiju, muzeja tēju, kēksu un citiem gardumiem. Nobaudot garšīgo cienastu, ikviens varēja iesaistīties sarunās par pasākumu, dalīties pieredzē, līdzdziedāt vai vienkārši klausīties Arņa Čakstiņa dziedājumu. Liels paldies muzeja vadītājai Ilzei Līdumai par ieguldīto darbu un pūlēm, lai ikviens šajā dienā varētu apmeklēt muzeju “Riekstiņi” un pieminēt Jāni Jaunsudrabiņu! Paldies arī par atbalstu Neretas novada domei!

 

VIDEO>

                                                                                                   

   Agnese Rutka


Seko mums

Paziņojums

Mājaslapas iepriekšējo versiju varat aplūkot šeit.

No putna lidojuma

Laika ziņas

°C
Gaisa spiediens: hPs
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
3889352
Šodien
Šajā mēnesī
Kopā
3807
95634
3889352

Sadarbība