Mākslas dienas 2015

Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa muzejā “Riekstiņi” 7. maijā norisinājās ikgadējais “Mākslas dienu” pasākums. Tā kā šis ir Raiņa un Aspazijas gads, tad arī Mākslas dienu tēma un radošās nodarbības saistījās ar šiem rakstniekiem.

 

Muzeja sētsvidū Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas 3. un 4. klases skolēnus un skolotājas uzņēma muzeja vadītāja Ilze Līduma. Abām klasēm uzdevumi bija sekojoši: uzzīmēt Raiņa vai Aspazijas dzejoli un mīcīt mālu. Kamēr 3. klase no māla veidoja dekoratīvos šķīvīšus, Zandas Rageles vadībā, tikmēr 4. klase iegrima fantāziju pasaulē un mēģināja uzzīmēt kādu no muzeja vadītājas piedāvātajiem Raiņa un Aspazijas dzejoļiem. Pēc tam skolēni savstarpēji mainījās nodarbēm.

 

 

Pasākuma noslēgumā ikviens varēja aplūkot un novērtēt paveikto. Muzeja ārsienas rotāja skolēnu košie un krāsainie zīmējumi. Darinājumi no māla bija viens par otru interesantāki. Skolēnu radošā fantāzija aizceļoja jau tik tālu, ka no māla veidoja ne tikai šķīvjus, bet arī dažādus traukus, sirdis un medaļas. Māla darinājumus izlika klēts priekšā apžūt. Otrā dienā Zandai Ragele tos veda apdedzināt  speciālā krāsnī pie vajadzīgās temperatūras, noglazēja (tam muzejs iegādājās glazūru) un vēlreiz apdedzināja. Savus darbiņus bērni pēc tam saņēma skolā.

 

Skolēnu zīmējumi bija radošuma un izdomas pilni, ka muzeja vadītāja Ilze Līduma nolēma trīs labāko darbu autoriem no katras klases pasniegt nelielas specbalvas. 3. klasē tie bija – Amanda, Kitija, Tīna un 4. klasē – Rūta, Alise, Kristīne.

 

Pēc labi padarītiem darbiem, Jāņa Jaunsudrabiņa muzeja „Riekstiņi” vadītāja Ilze Līduma visus cienāja ar siltu tēju un cepumiem. Pirms došanās atpakaļ uz skolu, Mākslas dienu apmeklētāji vienojās kopīgā dziesmā.

 

FOTO>

 

Agnese Rutka


Seko mums

Paziņojums

Mājaslapas iepriekšējo versiju varat aplūkot šeit.

No putna lidojuma

Laika ziņas

°C
Gaisa spiediens: hPs
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
3021262
Šodien
Šajā mēnesī
Kopā
2502
95057
3021262

Sadarbība