Rudens saule Mūsmājās

22. augusta pēcpusdienā neliels ļaužu pulciņš pulcējās Ķišku kapsētā uz piemiņas brīdi Jānim Jaunsudrabiņam. Neretas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Aivars Miezītis uzrunā klātesošajiem uzsvēra, ka ir svarīgi apzināties savas saknes un ar lepnumu nest pasaulē savas dzimtās zemes vārdu. Pie Jāņa Jaunsudrabiņa atdusas vietas skanēja viņa dzeja, ko runāja Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas skolēni – gan sākumskolas skolēni, kuri simbolizēja Janci no “Baltās grāmatas”, gan pamatskolas skolēni, kuri nesa Jāņa izjūtas no “Zaļās grāmatas”, gan vidusskolēni, kuri pārstāvēja Jāņa jūtu pasauli “Vēja ziedos”. Gluži negaidīti, bet sirsnīgi un mīļi izvērsās saruna ar Liliju Šicu, kura pastāstīja, kā bērnībā viņai – mazai ganu meitenei – Jānis Jaunsudrabiņš nopirka kurpītes, ar ko iet skolā.

Pasākums turpinājās Jāņa Jaunsudrabiņa muzejā “Riekstiņi”. Klātesošos laipni uzņēma šī nama saimniece Ilze Līduma. Aivars Miezītis savā uzrunā pateicās muzeja vadītājai un Jāņa Jaunsudrabiņa biedrībai, jo ikgadējie Jāņa Jaunsudrabiņa piemiņas pasākumi allaž bijuši emocionāli piepildīti, saistoši, dvēseliski un ko jaunu nesoši. Arī šoreiz muzeja vadītāja bija sagādājusi pārsteigumu – “Riekstiņos” tika atklāta deviņdesmitpiecgadīgās Lilijas Šicas austo spilvenu un segu izstāde. Interesanta bija arī abu Sēlijas sievu – Ilzes Līdumas un Lilijas Šicas saruna sēļu mēlē. Pasākuma viesus ar koncertprogrammu “Rudens saule Mūsmājās” iepriecināja Bārbeles pagasta amatierteātris “Bārbelīši” – skanēja gan dzeja, gan dziesmas. Neretas kultūras nama vidējās paaudzes deju kolektīvs “Sēļi” izdejoja savus jauniestudējumus.

 

Pasākuma noslēgumā ap simt neretiešu un Neretas viesu mājīgā un sirsnīgā atmosfērā baudīja tradicionālo “Riekstiņu” māju ēdienu – pupiņas un kefīru. Vakarīgā rudens saule ienāca Mūsmāju pagalmā kā īstos svētkos. Bija omulīgi un mīļi.

 

Žanna Miezīte


Seko mums

Paziņojums

Mājaslapas iepriekšējo versiju varat aplūkot šeit.

No putna lidojuma

Laika ziņas

°C
Gaisa spiediens: hPs
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
3154784
Šodien
Šajā mēnesī
Kopā
2474
78576
3154784

Sadarbība