"Sasmēlies es esmu saules”

“Mazā, sirmā kumeliņā,

Jāj pa ceļu pasaciņa.”

 

Godinot Raini un Aspaziju, 2015. gada 9. septembrī Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa muzejā “Riekstiņi” norisinājās ikgadējais Dzejas dienu pasākums “Sasmēlies es esmu saules.” Nosacījums bija, ka pasākuma apmeklētājiem bija jāsagatavo un jānolasa vai jānoskaita kāds no Raiņa vai Aspazijas dzejoļiem.

Muzeja sētsvidū, saulei rudenīgi un silti apspīdot kokus, krūmus un Dzejas dienu dalībniekus, viens pēc otra izskanēja diženo rakstnieku dzejoļi. Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa muzeja „Riekstiņi” vadītāja Ilze Līduma, klausoties dzejoļus, atzina, ka dažus pat neesot dzirdējusi. Cik daudzveidīga, dažāda un neizmērojama ir šo mākslinieku daiļrade.

 

Pavisam uz Dzejas dienām muzējā bija ieradušās trīs skolas – ciemiņi no Daudzeses pamatskolas, Sproģu pamatskolas un mājinieki Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas skolēni. Jāpiemin, ka Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas skolēni apciemoja ne tikai muzeju ar saviem dzejoļiem uz dziesmām. Viņi arī apmeklēja Neretas veikalus, Neretas SAC, bērnudārzu un Neretas novada pašvaldību. Starp skolēniem bija arī pats Rainis un Aspazija jaunībā (Pēteris Pavlovičs, Trīna Pavloviča).

 

Izskanot skolēnu dzejoļiem, muzeja vadītāja visus cienāja ar pīrādziņiem, cepumiem un muzeja tēju.

 

Pirms un pēc dzejas lasījumiem ikviens muzeja apmeklētājs varēja aplūkot un novērtēt Lilijas Šicas “Rožceliņu parādes” izstādi. Neticami smalkais, ilgstošaias darbs ir ieausts katrā spilvenā, katrā segā. Rezultātā rodas skaists, krāsains un apbrīnas vērts māksliniecikais veikums. Paldies māksliniecei!

 

FOTO>

 

Agnese Rutka


Seko mums

Paziņojums

Mājaslapas iepriekšējo versiju varat aplūkot šeit.

No putna lidojuma

Laika ziņas

°C
Gaisa spiediens: hPs
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
4234276
Šodien
Šajā mēnesī
Kopā
146
103461
4234276

Sadarbība