Rudens diena Jāņa Jaunsudrabiņa muzejā “Riekstiņi”

Pamazām rudens sāk iekrāsot koku lapas krāsainās un košās krāsās. Sals ik rītu aizvien vairāk pārklāj laukus un pļavas. 6. oktobrī Jāņa Jaunsudrabiņa muzejā “Riekstiņi” novada izglītības iestāžu bērni steidza sagaidīt rudeni pasākumā “Rudens nāca sētiņā.”

 

Jau no plkst. 12.00 muzeja sētsvidu piečaloja daudzskaitlīgs bērnu pulks.  Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas 2. klases (skolotāja Natālija Grīnvalde) un 3. klases (skolotāja Daira Osīte) skolēni, kā arī Sproģu pamatskolas bērni (skolotāja Līga Rutka) un PII “Ziediņš” sagatavošanas un vecākās grupas audzēkņi kopā ar savām audzinātājām un bērnudārza vadītāju.

Vispirms muzeja vadītāja Ilze Līduma sveica visus jaukajā, saulainajā dienā un informēja par pirmo veicamo uzdevumu. Ikvienam, skolotāju pavadībā, (bērnudārza bērniem savu audzinātāju un Aigas Mistres vadībā) bija iespēja izstaigāt meža takas rudenī, pie tam katra grupa gāja pa savu maršrutu. Visiem vajadzēja   vērot kokus, mēģināt atrast kādu sēni, čiekurus, ieraudzīt kultūrvides objektus. Pēc pastaigas katrai grupiņai atraktīvi bija jāizstāsta, ko tad viņi ieraudzīja, ejot pa mežu.

 

Mājas darbs, kas bija jāpaveic pirms braukšanas ciemos uz muzeju, bija – sagatavot kāda dziesmu, dzejolīti vai rotaļu par rudens tēmu. Pagatavot kādus darinājums no rudens veltēm, vai uzzīmēt zīmējumu radošo darbiņu izstādei. Dienas gaitā katrs varēja apskatīt un novērtēt ne tikai savu, bet ikviena  pasākuma dalībnieka radošumu un izdomu.

 

Saulītei silti sildot, skolēni viens pēc otra demonstrēja nelielus priekšnesumus, ko bija sagatavojuši skolās. Muzeja vadītāja Ilze Līduma visus cienāja ar gardu zāļu tēju, cepumiem un, protams, pupiņām. Nedaudz iestiprinājušies, bērni iesaistījās kopīgās, jautrās rotaļās un spēlēs.

 

Nobeigumā visi teica lielu un sirsnīgu paldies muzeja vadītājai, apliecinot to ar kopīgu un kārtīgu apskāvienu.

 

FOTO>

 

Agnese Rutka


Seko mums

Paziņojums

Mājaslapas iepriekšējo versiju varat aplūkot šeit.

No putna lidojuma

Laika ziņas

°C
Gaisa spiediens: hPs
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
4234276
Šodien
Šajā mēnesī
Kopā
146
103461
4234276

Sadarbība