“Mūsu karoga stāsti”

12. novembrī skolas zālē bija grāmatas “Mūsu karoga stāsti” (AS “Lauku Avīze”, 2015) atvēršanas svētki, kurus rīkoja Jāņa Jaunsudrabiņa muzeja “Riekstiņi” vadītāja Ilze Līduma un Muzeja draugu skolotāja Egija Apiņa. Vēstures skolotāja Lija Saldovere pastāstīja par Latvijas karoga vēsturi.

 

Skolotāja Egija Apiņa izstāstīja savas atmiņas par pirmo reizi, kad ieraudzīts Latvijas karogs; tad Egijai un citiem audzēkņiem klases audzinātājs teicis, lai par redzēto nevienam nestāsta (tad Latvija bija PS sastāvā). Ilze Līduma pastāstīja par savas dzimtas karogu, kas nosargāts un saglabāts joprojām plīvo “Riekstiņos”.

 

Ar lielu interesi klausījāmies ciemiņa Pētera Kassalieša stāstījumā par to, kā viņš – septiņpadsmitgadīgs jaunietis – kopā ar trīs draugiem uzšuvis sarkanbaltsarkano karogu un 1982. gada 17. novembrī tumsas aizsegā uzvilcis Smiltenes katlumājas skurstenī. 18. novembrī to ieraudzījuši ne vien smiltenieši, bet arī tie, kas iebraukuši Smiltenē. Grāmatā “Mūsu karoga stāsti” P. Kassalietis teic: “Kad jau drīkstēja uzvilkt karogu visā Latvijā, kāds prieks tas bija! [..] Es naktī izgaismoju karogu, lai no mašīnām redz, kā plīvo pašu karogs. Neaprakstāma sajūta!”

 

Dace Kronīte,

Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas skolotāja


Seko mums

Paziņojums

Mājaslapas iepriekšējo versiju varat aplūkot šeit.

No putna lidojuma

Laika ziņas

°C
Gaisa spiediens: hPs
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
4234276
Šodien
Šajā mēnesī
Kopā
146
103461
4234276

Sadarbība