Muzeju naktī lec kreicpolku un dejo lambetvoku

Muzeju nakts ir tradicionāls Eiropas mēroga pasākums Latvijā, kad durvis atver lielākā daļa muzeju valstī, rīkojot dažādus pasākumus un aktivitātes. Arī Jāņa Jaunsudrabiņa muzejs “Riekstiņi” bija atvērts ikvienam apmeklētājam. Atnākušajiem bija iespēja apskatīt muzeja ekspozīciju un izstādes (Līgas Jukšas gleznu izstādi, Zandas Rageles māla izstrādājumus, ikvienam interesentam bija iespēja aplūkot  Jāņa Jaunsudrabiņa garstāsta “Vēja ziedi” dažādu gadu izdevumus – stāstam šogad 110 gadu jubileja ).

Par vakara muzikālo gaisotni rūpējās “Aizezeres muzikanti”, kas ne tikai muzicēja, bet arī mācīja muzeja apmeklētājiem dažādas dejas. Visiem bija iespēja dejot gan lambetvoku, gan kreicpolku, gan prankuseju un dažādas citas dejas, kurā raitā deju solī metās gan liels, gan mazs.

"Riekstiņu" muzeja vadītāja Ilze Līduma pauda prieku par Muzeju nakts pasākumu, jo viss esot noritējis tā, kā viņa bija iecerējusi, - cilvēku plūsma bija nemitīga: vieni atnāca, padejoja, apskatīja muzeja telpas, tad nāca citi, un tā  visa vakara garumā. I.Līduma informēja, ka Muzeju nakti kopumā apmeklējuši 140 cilvēku.

Savukārt Muzeju nakts priecīgā dejošana noslēdzās ar pupiņu balli. Cienāšanās ar pupiņām jau ir kļuvusi par  tradīciju.

 

Daiga Meldere

Bilžu Galerija


Pēdējo reizi rediģēts Otrdiena, 11 Jūlijs 2017 11:57

Seko mums

Paziņojums

Mājaslapas iepriekšējo versiju varat aplūkot šeit.

No putna lidojuma

Laika ziņas

°C
Gaisa spiediens: hPs
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
4234322
Šodien
Šajā mēnesī
Kopā
192
103507
4234322

Sadarbība