Fotogrāfijas un ķerbeles

16.jūnijā Jāņa Jaunsudrabiņa muzejā “Riekstiņi” tika atklāta izstāde “Fotogrāfijas un ķerbeles”.  Fotogrāfiju izstādi pārstāv trīs autori – Ķemeru pamatskolas sociālā pedagoģe Margrieta Laimiņa, ģimenes ārsts Uldis Grietiņš un pati muzeja saimniece – Ilze Līduma.  Foto mirkļos ietverta gan Kurzemes jūrmala, gan ainava mūsu novadā, kas iemūžināta dažādās noskaņās, laikapstākļos (lietus, mierīga upe u.c.) un gadalaikos. Pasākuma apmeklētāji, aplūkojot fotogrāfijas, atzina, ka bildēs iemūžinātais ir ļoti daudzveidīgs, un cik liela nozīme ir spējai saredzēt detaļas, prasmei saskatīt skaistumu ikdienišķajā un smalkās niansēs.

Izstādes atklāšanu kuplināja Nacionālā teātra aktrises Zanes Jančevskas uzstāšanās, kurai Jāņa Jaunsudrabiņa vārds nav svešs. Aktrise 1987. gadā filmējusies režisora Vara Braslas režisētajā divsēriju televīzijas spēlfilmā pēc J.Jaunsudrabiņa  triloģijas “Aija” motīviem.

Uzstāšanās reizei “Riekstiņos” Z.Jančevska bija sagatavojusi tautasdziesmu dziedājumus un spēlēja kokli. Interesanti, uzjautrinoši un daļai publikas droši vien nezināmi bija Jāņa Jaunsudrabiņa izteikumi par neretiešiem un apkārtnes iedzīvotājiem, neretiešus, rakstnieka skatījumā, izceļot kā kārtīgākus, sakoptākām saimniecībām un labāk ģērbtus. Zanes Jančevska aicināja to uztvert ar humoru, jo ikdienā noteikti visi tāpat draudzīgi dzīvojot -  savas dzimtās puses patriotisms liek uz savu vietu paskatīties mīlošākām acīm un redzēt sevi labāku.

Pasākuma noslēgumā, kā allaž, bija Pupiņu balle, kur visi varēja cienāties ar “Riekstiņos” pagatavotajām pupiņām.

 

Daiga Meldere

 

Bilžu Galerija


Seko mums

Paziņojums

Mājaslapas iepriekšējo versiju varat aplūkot šeit.

No putna lidojuma

Laika ziņas

°C
Gaisa spiediens: hPs
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
3360698
Šodien
Šajā mēnesī
Kopā
2509
90045
3360698

Sadarbība