“Riekstiņos” atklāj Mirdzas Brūniņas izstādi

 

21.jūlijā Jāņa Jaunsudrabiņa muzejā “Riekstiņi” atklāja neretietes Mirdzas Brūniņas rokdarbu izstādi.  Mirdza ir prasmīga un daudzveidīga rokdarbniece – gan ada, gan tamborē, gan auž. Izstādē ir apskatāmi gan viņas darinātie lakati, gan paklāji, gan arī pārvalki un tautiskie svārki Sēlijas krāsās(zaļa, dzeltena, lillā, pelēka). Mirdzas austos svārkus izstādes atklāšanā bija uzvilkusi gleznotāja Māra Daugaviete un Pilkalnes muižas saimniece Irma Tomsone.

Izstādes autore stāsta, ka ar rokdarbiem aizrāvusies jau kopš agras bērnības, un prasme meistarot darbus, kas prasa rūpīgumu, roku veiklību un izdomu, bija likumsakarīga, jo ar rokdarbiem viņas dzimtā nodarbojās visas ģimenes sievietes – gan vecvecmamma, gan vecmamma, gan mamma.  Skolā, kad sācies rokdarbu pulciņš, mazā Mirdza bijusi klāt. Ļoti gribējies iemācīties aust.  Līdz ar pirmajiem soļiem rokdarbu pulciņā darbmācības skolotājas vadībā rokdarbu prasme un vēlme radoši darboties saglabājusies līdz pat šai dienai.

Muzeja izstādē apskatāmie darbi ir tapuši triju gadu laikā.

Mirdzai visvairāk patīk aust un tamborēt: ”Man vienmēr patīk izdomāt kaut ko jaunu, interesantus rakstus, meklēt izaicinājumus. Ja kaut ko interesantu atrodu vai kādam ieraugu, man arī to vajag pamēģināt.” Vaicāta, vai ir kādi īpaši mīļi darbi, viņa pasmaida un saka, ka uz šādu jautājumu nevar sniegt vienu atbildi, jo tuvi ir visi rokdarbi – katrā no tiem ir ieguldīts liels darbs un pacietība.

Mirdza ir piedalījusies dažādās izstādēs. Pirmā personālizstāde bijusi 2016. gada jūlijā Jaunjelgavā. 2016.gada rudenī nelielu daļu rokdarbu interesenti varēja aplūkot Neretas centrālās bibliotēkas organizētajā izstādē, tāpat arī mazzalviešiem bijusi iespēja novērtēt Mirdzas veikumu. Daudzi rokdarbi aizceļojuši uz dažādām vietām Latvijā, kā arī uz ārzemēm– Itāliju, Vāciju, Angliju, Ukrainu un Īriju. Trīs gadus Mirdza ar saviem darbiem piedalās arī Zemgales novada stendā “Riga Food”.

Tā kā tuvojas Latvijas simtgade, liels pieprasījums ir pēc tautiskajiem svārkiem. Vairākas brunču gribētājas vēl gaida rindā. Kad vaicāju, cik ilgā laikā var noaust svārkus, Mirdza pasmaida:” Ja divu stundu laikā var noaust 10 cm, tad parēķiniet paši, cik laikietilpīgs darbs tas ir.”

Mirdzai ir vairākas aizraušanās, ne tikai rokdarbi. Viņu interesē arī dārzkopība, patīk lasīt arī grāmatas. Mirdza saka: “Lasītu daudz vairāk, ja vien būtu vairāk laika.” Tāpat arī ja būtu daudz naudas, labprāt ceļotu. Mirdza smejas: ”Mani interesē siltās zemes. Nebūtu nekas pretim pa ziemu dzīvot kaut kur Tenerifē, pa vasaru – šeit. ”

 

Daiga Meldere

 


Pēdējo reizi rediģēts Piektdiena, 28 Jūlijs 2017 08:00

Seko mums

Paziņojums

Mājaslapas iepriekšējo versiju varat aplūkot šeit.

No putna lidojuma

Laika ziņas

°C
Gaisa spiediens: hPs
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
4234322
Šodien
Šajā mēnesī
Kopā
192
103507
4234322

Sadarbība