Jāņa Jaunsudrabiņa vārdu daudzina Gaismas pilī

16.septembrī pusdienlaikā Latvijas Nacionālās bibliotēkas vestibilā pulcējās krietni daudz ļaužu, lai  nokļūtu 12.stāvā, kur visus laipni sagaidīja “Riekstiņu” saimniece Ilze Līduma, Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas jaunieši un Jāņa Jaunsudrabiņa biedrības pārstāves, lai Gaismas pilī kopā daudzinātu izcilā novadnieka rakstnieka, dzejnieka un gleznotāja Jāņa Jaunsudrabiņa vārdu. Ieskatu “Baltajā grāmatā” un “Zaļajā grāmatā” pasākuma apmeklētāji guva, klausoties fragmentus no grāmatām un kopā ar pasākuma vadītājiem Aiju Kalnāri un Jāni Sarmi Bajinski lasot fragmentus, kur Neretas apkārtnes mājas skatītas Jāņa acīm, saistot ar dažādiem dzīves notikumiem. Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas jaunieši priecēja ar skanīgu un sirsnīgu dziedāšanu ģitārspēles pavadījumā. Pasākuma dalībniekiem bija iespēja redzēt arī jauniešu sagatavoto tērpu kolekciju, kuras motīvs bija “Baltās grāmatas” teksti un ilustrācijas. Pasākumā vairāk tika akcentēta Jaunsudrabiņa dzeja, ko pēdējos gados 2 dzejoļu grāmatiņās apkopojusi muzeja “Riekstiņi” vadītāja Ilze Līduma. Viņa arī pasākuma dalībniekiem raksturoja Jaunsudrabiņa dzeju. Dzeju lasīja Aija Kalnāre un Jānis Sarmis Bajinskis. Pasākuma īpašās vieses bija Elīna Šimkus un Aurēlija Šimkus, kuras priecēja ar savu šarmanto uzstāšanos.

Noslēgumā visi cienājās ar Neretas saimnieču sarūpētajiem pīrādziņiem un kafiju.

Rosinošs, sirsnīgs un bagātinošs izvērsās Jāņa Jaunsudrabiņa 140 gadu jubilejai veltītais pasākums Gaismas pilī.

Žanna Miezīte


Pēdējo reizi rediģēts Trešdiena, 20 Septembris 2017 13:07

Seko mums

Paziņojums

Mājaslapas iepriekšējo versiju varat aplūkot šeit.

No putna lidojuma

Laika ziņas

°C
Gaisa spiediens: hPs
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
4548272
Šodien
Šajā mēnesī
Kopā
858
80308
4548272

Sadarbība