Valsts meža dienests ar 27.aprīli izsludina ugunsnedrošo periodu mežā. Ugunsnedrošajā periodā mežā aizliegts veikt jebkādu dedzināšanu, ugunskurus atļauts kurināt tikai īpaši ugunskuriem ierīkotās vietās, aizliegts pārvietoties ārpus meža ceļiem ar motorizētiem transportlīdzekļiem. Jebkuri dedzināšanas darbi mežā vai tā tiešā tuvumā jāsaskaņo ar Sēlijas virsmežniecības darbiniekiem.

Par jebkuru aizdegšanos mežā vai tā tuvumā var ziņot Sēlijas virsmežniecības inženierim Jurim Čaupjonokam, mob. tālr. 29422024, meža ugunsdzēsības stacijas vadītājam Jānim Iļjinam, mob. tālr. 25357188 vai vietējam mežzinim.

Fotogrāfijas jāsūta uz This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it., klāt pievienojot vārdu, uzvārdu un kontaktinformāciju.

Atzīmējot Ugunsdzēsēju un glābēju dienu un ugunsdzēsības Latvijā 153.gadadienu, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) jau septīto gadu pēc kārtas 17.maijā rīkos Atvērto durvju dienu visās VUGD daļās un posteņos, kā arī Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžas Praktisko mācību nodaļā.

Atvērto durvju dienas ietvaros 17.maijā no plkst. 10.00 līdz 19.00 VUGD aicina ikvienu interesentu nākt ciemos pie ugunsdzēsējiem glābējiem visā Latvijā! Šajā dienā mazos un lielos apmeklētājus iepazīstinās ar ugunsdzēsēju glābēju ikdienu, izrādīs ugunsdzēsēju depo un parādīs VUGD tehniku, kā arī ļaus izmēģināt un pielaikot ugunsdzēsēju aizsargtērpu, sniegs atbildes uz visiem interesējošiem jautājumiem, atgādinās par drošību un pastāstīs par iespējām nākotnē kļūt par ugunsdzēsēju glābēju.

Jau šobrīd daudzas izglītības iestādes ir pieteikušas savu apmeklējumu, tāpēc aicinām visus interesentus savlaicīgi pieteikties, sazinoties ar  VUGD daļu un posteņu kontaktpersonām (saraksts pieejams šeit: http://www.vugd.gov.lv/lat/aktualitates/zinas/19012-vugd-aicina-uz-atverto-durvju-diena-17maija).  

12. maijā Rīgā, Arhitektūras un mediju centrā H2O 6, notiks Latvijā pirmais fizikai veltītais festivāls “FIZMIX Eksperiments”, kurā bērni, jaunieši un arī vecāki varēs iepazīt eksaktās zinības daudzveidīgās un aizraujošās aktivitātēs. Dienas garumā festivālā bez maksas būs pieejama plaša izglītojoši izklaidējoša programma, kas ļaus uzzināt, kā uzbūvēt robotu, tikt pie savas zemūdenes, kādi fizikas likumi darbojas raķešu palaišanā, sportā, kulinārijā un ne tikai. Dienas noslēgumā koncertēs Markus Riva un Edavārdi.

No pulksten 11.00 visā festivāla teritorijā darbosies interaktīvās atrakcijas un radošās darbnīcas. Tajās būs iespēja tikties ar mācību portālu “FIZMIX”, zinātnisko teātri “Laboratorium”, zinātkāres centru “Zinoo”, “Rīgas cirka skolu”, Latvijas Universitātes “Jauno Fiziķu skolu”, Cietvielu fizikas institūta “Saules Kausu”, kurā top ar saules enerģiju darbināmi auto, kuģu un lidaparātu modeļi, “Baltijas 3D printēšanas tehnoloģiju centru”, izglītības uzņēmumu “Lielvārds” un vēl daudziem citiem tehniski radošiem prātiem.

Uz festivāla lielās skatuves ar iedvesmas stāstiem par fiziku savā pieredzē dalīsies pasaulē ātrāko ultravieglo lidaparātu inženieri Latvijā, robottehnikas skola “AlfaRobot”, šefpavārs Māris Astičs un lidotājs Ingus Augstkalns, kurš veicis pasaulē pirmo lēcienu ar izpletni no drona. Pulksten 16.00 apmeklētājiem būs iespēja sekot līdzi 8. un 9. klašu fizikas erudīcijas konkursa “FIZMIX Eksperiments” finālam, savukārt festivāla noslēgumā koncertu sniegs mūziķi Markus Riva un Edavārdi.

 

No konkursa izcilniekiem līdz fizikas festivālam

Erudīcijas konkursu “FIZMIX Eksperiments” Latvenergo koncerns rīko jau vairāk nekā 20 gadu garumā ar mērķi jauniešiem saistošā veidā radīt interesi par fiziku, parādīt, kā teorētiskās zināšanas iespējams izmantot praksē, izglītot elektrodrošības jautājumos un mudināt apgūt inženiertehniskās profesijas. Konkursa dalībnieku skaits pēdējos gados ir audzis, un šogad tajā piedalās vairāk nekā 1000 jauniešu jeb katra ceturtā Latvijas skola, kurā mācās 8. un 9. klašu skolēni.

“Redzam, ka fizika kļūst populārāka arī starp dalībnieku skolasbiedriem, brāļiem un māsām, tāpēc šogad esam pieņēmuši izaicinājumu kopā ar konkursa finālu rīkot arī pirmo fizikas festivālu Latvijā. Vēlamies tajā atraktīvā veidā parādīt fizikas aizraujošo pusi ne tikai konkursa dalībniekiem – fizikas izcilniekiem –, bet visiem zinātkārajiem bērniem, jauniešiem un viņu vecākiem,” saka AS “Latvenergo” galvenais izpilddirektors Āris Žīgurs.

 

Par festivālu

12. maijā fizikas festivāla “FIZMIX Eksperiments” teritorija Arhitektūras un mediju centrā H2O 6, Durbes ielā 4, apmeklētājiem būs atvērta no pulksten 11.00 līdz 17.00. Aktuālākajai festivāla informācijai aicinām sekot līdzi www.fizmix.lv/festivals. Vairāk informācijas par skolēnu erudīcijas konkursu un tā dalībniekiem www.fizmix.lv/eksperiments.

Festivālu rīko AS “Latvenergo”, sadarbībā ar – “Lielvārds”, “Rimi Latvia”, “Dobeles dzirnavnieks”, “Quest Lab”, “Cosmos" ilūziju muzejs, “Graci”, “Sadales tīkls”, “Ilustrētā Zinātne” un “Ilustrētā Vēsture”.

10. aprīļa pēcpusdienā daudzi skolēni bija neparasti rosīgi, jo vajadzēja pārtapt par ežukiem, vāverēniem, pelītēm …..Kāpēc? Mazzalves pamatskolā notika pirmie Teātra svētki .Skolēni šajā dienā  neparasti skaisti bija noformējuši skatuvi, bija veidojuši un zīmējuši programmas, pirms tam sūtījuši ielūgumus saviem vecākiem.

Teātra svētki sākās ar zvana skaņām un dziesmu,, Aprīļa pilieni’’, jo svētki notika aprīlī.

Skatītājus skatuves mākslu izbaudīt aicināja Agnese Brokāne, Kristena Kučinska, Patrīcija Lisovska, Agnija Misūne,  Paula Bubina, Esmeralda Radionova, Sabīne Drevinska, Krista Kubliņa,  Ernestīne Baltace,  Amanda  Lokesa, Zanda Zariņa, Amanda Osipova, Viktorija Baltace, Jogita Rutka, Karīna Griķe, Krista Vaičulena, Linda Vasiļjeva.

,,Skatuves runas’’ pulciņā darbojas 20 skolēnu, bet šoreiz uz skatuves uzstājās 17.

Lai izrādes notiktu, mums daudz palīdzēja skolotājs Kaspars Baltacis kopā ar 8. klases zēniem, jo bija vajadzīgas  skaistas dekorācijas. Paldies!

Aicinājām noskatīties 3 izrādītes: ,, Kas man par to būs?’’, ,, Dar’man tēv(i)s pastaliņas’’,      ,, Ezīša Pukšķīša dāvana’’. Bet starp izrādēm skatītāji iejutās vēja , kaķu , suņu lomās, jo bija Teātra svētki, tāpēc lomas bija visiem.

Skolēni teica, ka tas bijis krāšņs un jauks pasākums. Skatītāji šoreiz bija 1.- 6. klašu skolēni un vecāki, viņi arī bija galvenie vērtētāji. Pasākums beidzās ar mīļām balvām, jo vecāki uz skolēniem dāvātajiem baloniem katram uzrakstīja vārdu ,, Paldies!’’ Un izrādījās, ka uz visiem baloniem bija daudz šo vārdu, ne tikai viens. Par to teātra spēlētājiem bija vislielākais prieks.

Skolēnu domas apkopoja Silvija Lisovska

 

3. aprīlī 978 skolēni saņēma uzaicinājumu piedalīties Latvijas Skolēnu 42. Zinātniskās pētniecības darbu konferences 3. posmā – valsts konferencē, kas notika 20. un 21. aprīlī Rīgā. Šogad uz valsts posmu izvirzīti 798 skolēnu zinātniskās pētniecības darbi 23 sekcijās. Konferences vērtēšanas komisijas vērtēja tikai  mutvārdu prezentācijas vai stendu intervijas.

No Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas uz valsts konfrenci devās 7 skolēni aizstāvēt 6 izstrādātos darbus 6 sekcijās.

Pēc konferences atklāšanas plenārsēdes Lielajā aulā, ko konferences dalībnieki tiešraidē redzēja LU Dabaszinātņu akadēmiskajā centra Magnum zālē un Rīgas Tehniskās universitātes Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātē, notika darbu aizstāvēšana.

LU Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā izstrādāto darbu Zemes zinātnes un ekonomiskās

ģeogrāfijas sekcijā aizstāvēja Linda Šmalce. Viņa ir izpētījusi lauksaimniecības problēmas Neretas novadā, pētījumā iesaistot 5 intensīvās zemnieku saimniecības (“Blāzmas”, “Zīlītes”, “Brīvkalni”, “Dumpji” un “Pumpuri”) un 2 bioloģiskās saimniecības (“Kalna Pālēni” un “Rimšāni”). Lindas darba vadītāja - skolotāja Sarmīte Sniķere.

            RTU  Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātē notika darbu aizstāvēšana 2 skolēniem. Inženierzinātņu sekcijā Kristiāns Dimitrijevs stendu intervijā stāstīja par Neretas Ķestera skolas maketa izveidi.  Kristiāna darbu vadīja skolotāja Lija Saldovere. “Brektes. Mākslinieku dzimta” – to pētījusi Samanta Mikalkeviča, kas ir tikusies ar dzimtas 2 paaudžu māksliniekiem. Tika atrasts kopīgais 3 mākslinieku paaudzēs, pirmkārt, glezniecības tehnika – akvarelis, otrkārt, daba kā iedvesmas avots, treškārt, lieliskas darba spējas. Samanta darbu izstrādājusi Mākslas zinātnes sekcijā.

            LU galvenajā ēkā darbu Psiholoģijas sekcijā aizstāvēja Samanta Šidla, kas ir izpētījusi “Kreiļu īpašības. Mīti un patiesība” un kuras darbu vadījusi skolotāja Dita Pavloviča.

LU  Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātē Latviešu literatūras zinātnē un vēsturē par tēmu “Zemgaļu un Tērvetes senvēsture un tās attēlojums L. Pura romānā “Degošais pilskalns” “ darbu aizstāvēja Gunta Ugarenko, kam dzimtais novads ir Tērvete. Darba vadītāja - skolotāja Dace Kronīte. Vēstures un kultūrvēsturiskā mantojuma sekcijā Edīte Grigalovičina un Agnija Lazdiņa popularizēja ne vien novadnieku Jāni Jaunsudrabiņu, bet arī mūsu vidusskolu par tēmu “Jāņa Jaunsudrabiņa kultūras mantojuma popularizēšana Jāņa Jaunsudrabiņa muzejā „Riekstiņi” 2017. gadā”. Meiteņu darba konsultante bija Ilze Līduma, Jāņa Jaunsudrabiņa muzeja “Riekstiņi” vadītāja, un darba vadītāja - skolotāja Dace Kronīte.

Konkurence šogad bija liela, jo bija 8 sekcijas, kurās dalībnieku skaits bija pāri 40. 2018. gada Valsts ZPD konferencē vērtēja tikai mutvārdu prezentācijas, jo rakstisko darbu vērtēja reģionālajās konferencēs, mums Zemgalē  LLU darbinieki. Mutvārdu prezentācijā vai stendu intervijā  varēja iegūt 40 punktus: prezentācija (10 punkti), atbildes uz jautājumiem, parādot autora prasmi orientēties pētījumā un to argumentēt (10 punkti), darba aktualitāte (5 punkti), pētījuma praktiskais ieguldījums problēmas risinājumā, pētījuma oriģinalitāte, izcilība (10 punkti), darba metodoloģija (5 punkti).

Visi skolēni ļoti atbildīgi gatavojās valsts līmeņa konferencei, domājot ne vien par to, kādu uzskates materiālu iepriekš izgatavot vai paņemt līdzi, bet arī par to, kā saģērbties, lai atbilstu pētāmajai tēmai, piemēram, Agnija un Edīte bija tērpušās Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas vizuālās mākslas skolēnu veidotajos tērpos, kuru motīvs bija “Baltās grāmatas” teksti un ilustrācijas.

21. aprīlī Latvijas Universitātes Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā notika Latvijas Skolēnu 42. Zinātniskās pētniecības darbu konferences noslēguma plenārsēde un laureātu apbalvošana. Lepojamies, ka starp laureātiem arī ir Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas skolniece Samanta Mikalkeviča, kas aizstāvēja uzrakstīto darbu par tēmu “Brektes. Mākslinieku dzimta” un kas prezentācijā no 40 punktiem bija ieguvusi 37. Samanta Mikalkeviča saņēma  Diplomu par iegūto I pakāpi Mākslas zinātnes sekcijā un balvā poverbanku (mobilo telefonu lādētāju – akumulatoru).

Samanta Mikalkeviča: “Esmu ļoti pateicīga skolotājai Ditai Pavlovičai, jo bez viņas atbalsta un ticības manām spējām, šaubos, vai varētu tik daudz sasniegt!”

 

Dace Kronīte,

Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas skolotāja

20.aprīlī Zaļo un Zemnieku savienības deputāts Guntis Kalniņš Neretas Centrālajā bibliotēkā tikās ar Neretas novada iedzīvotājiem un uzklausīja viņu jautājumus, kā arī izklāstīja, ko viņš kā  deputāts dara Saeimā. G.Kalniņam šī nav pirmā vizīte Neretā – pērn novembrī viņš jau viesojās visās novada bibliotēkās, kur bija patīkami pārsteigts par ekspozīciju vizuālo veidolu un darbinieku rūpīgo attieksmi pret darbu, kas laukos veic šo “mazo gaismas piļu” funkciju.

G.Kalniņš kā Saeimas deputāts ievēlēts pirmo reizi, un šobrīd deputāta pienākumus veic uz noteiktu laiku, kamēr aizsardzības ministra pienākumus veic Raimonds Bergmanis. Viņš darbojas Juridiskajā un Publisko izdevumu un revīzijas komisijās.

Iedzīvotāji 12.Saeimas deputātu iztaujāja gan par pašreizējām aktualitātēm (OIK – obligātā iepirkuma un jaudas komponentēm, gan alternatīvās enerģijas avotiem, gan atkritumu šķirošanu u.c.), gan  šobrīd sasāpējušiem jautājumiem, kas vistiešākajā veidā skar novada spēju noturēt iedzīvotājus (slikto ceļu stāvokli, teritoriālo reformu).

Par muzikālo noskaņu tikšanās reizē rūpējās Bebrenes sieviešu vokālais ansamblis “Nianse”.

 

Daiga Meldere

 

 

Neretas novada Mazzalves pagastā, Mazzalves pamatskolas telpās                                             

 

                                                                                           2018. gada 26.aprīlī plkst.15.00   

 

DARBA KĀRTĪBA:

 

 1. Par Neretas novada pašvaldības 2017.gada pārskata apstiprināšanu
 2. Par Neretas novada pašvaldības Ētikas komisijas ievēlēšanu
 3. Par nolikuma  “Konkurss “Darīsim kopā!””  apstiprināšanu
 4. Par Sēlijas novadu latviešu valodas skolotāju nometni – kursiem “Sēlijas vasara 2018”
 5. Par piedalīšanos Sēlijas novadu spartakiādē “Sēlija sporto 2018”
 6. Par biedrības „Pumpuriņi” iesnieguma izskatīšanu par finansējumu projekta „Brīvdienu centra izveide Sproģu ciemā” realizācijai
 7. Par nedzīvojamo telpu nomas maksas un apkures izcenojumu noteikšanu pašvaldības nekustamajā īpašumā “Sproģu pamatskola”
 8. Par pabalstu piešķiršanu
 9. Par pašvaldības dzīvokļa īpašuma  “Ziediņi - 14”, Zalves pagasts, Neretas novads, izsoles rezultātu apstiprināšanu
 10. Par  kustamā īpašuma- traktora T-40 AM izsoles rezultātu apstiprināšanu
 11. Par nekustamā īpašuma nodokļa parāda izslēgšanu no grāmatvedības uzskaites

     11.1.Par nekustamā īpašuma nodokļa parāda izslēgšanu no grāmatvedības uzskaites J.K.;

     11.2.Par nekustamā īpašuma nodokļa parāda izslēgšanu no grāmatvedības uzskaites L.H.

           11.3.Par nekustamā īpašuma nodokļa parāda izslēgšanu no grāmatvedības uzskaites Dz.N.

     11.4.Par nekustamā īpašuma nodokļa parāda izslēgšanu no grāmatvedības uzskaites B.K.

    11.5.Par nekustamā īpašuma nodokļa parāda izslēgšanu no grāmatvedības uzskaites P.G. 

    11.6.Par nekustamā īpašuma nodokļa parāda izslēgšanu no grāmatvedības uzskaites J.C.

 1. Par nekustamā īpašuma  „Velgas” Neretas pagastā sadalīšanu
 2. Par nekustamā īpašuma  „Zāģeri”  sadalīšanu
 3. Par zemes vienības „Sproģi-Tīrumi-Kalnadruvas-Vēveri”, Zalves pagasts, Neretas novads, sadalīšanu.
 4. Par zemes vienības „Vilkupe-Vitānmuiža-Ābelītes ceļš”, Zalves pagasts, Neretas novads, sadalīšanu
 5. Par zemes ierīcības projekta izstrādi  nekustamajam īpašumam „Bisenieki”  Mazzalves pagastā
 6. Par adresēm Neretas novadā
 7. Par adrešu datu kārtošanu Neretas novadā
 8. Par dzīvojamās telpas izīrēšanu Neretas pagastā

 

 

 

    Neretas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs                                 Arvīds Kviesis

 

 

17. aprīlī Mazzalves pamatskolā notika POPiela. Tajā piedalījās 5.-9. klašu skolēni. Mēģinājumu šim pasākumam bija maz, jo katru dienu vecākajām klasēm ir daudz stundu, tāpēc bija gandarījums redzēt sagatavotos priekšnesumus. Pasākumu sadūšojās vadīt Diāna Vanaga un Edvards Guoģis. Vadītāji secināja, ka vienmēr POPielā uzstājas drosmīgākie, kustīgākie un foršākie mūsu skolas skolēni. Priekšnesumus vērtēja žūrija:  skolotāja Sandra Lozina, skolotāja  Kristīne Ozoliņa,  8. klases  skolēns Alens Tomass Griškevics un 7. klases skolniece Karīna Griķe. Ko vērtēja POPielā ? Dziesmas izvēli, priekšnesuma asprātību, atraktivitāti, oriģinalitāti, izmantotos tērpus, dalībnieku kustības.

POPielu “iesildīja” skolas ritmikas pulciņa (vadītāja skolotāja Sandra Lozina) meitenes. Skatītājiem (1. – 9. klases skolēniem, kā  arī bērnudārza bērniem) tika piedāvāti četri priekšnesumi: 5.-6. klase veidoja vienu priekšnesum, 8. klase veidoja vienu priekšnesumu un 9.klase veidoja 2 priekšnesumus. Novērtēt priekšnesumus bija grūti, jo visi priekšnesumi bija ļoti tuvi oriģinālam, atraktīvi un interesanti. Ne velti tos priekšnesuma laikā aktīvi atbalstīja skatītāji, aplaudējot ilgi un izjusti.

Kad POPielas priekšnesumi beidzās, visi nepacietīgi gaidīja rezultātus. Pēc pārrunām atgriezās žūrija un visiem paziņoja, ka 1.vietu ieguva 8. klase, atveidojot grupas ,,Bermudu divstūris’’ dziesmu ,, Serenāde’’ (Dāvids, Reinis, Toms), 2. vietu – 9. klase, 3. vietu  - 9. klase, 4. vietu – 5. -6. klases grupa.

Pasākums bija kolosāls un atraktīvs! Gaidām POPielu arī pēc gada!

Domās dalījās Karīna Griķe un Dāvids Laumanis

 

Seko mums

Paziņojums

Mājaslapas iepriekšējo versiju varat aplūkot šeit.

No putna lidojuma

Laika ziņas

°C
Gaisa spiediens: hPs
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
3921662
Šodien
Šajā mēnesī
Kopā
1388
127944
3921662

Sadarbība