Pašvaldību vēlēšanas 2017

Pašvaldību vēlēšanas 2017 (6)

Neretas novada pašvaldību vēlēšanām iesniegti četri deputātu kandidātu saraksti: Neretas novadam, partija “Vienotība”, NOVADA PAGASTU IZAUGSMEI un Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!” – “Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”.

 • Neretas novadam

Kandidātu saraksts un priekšvēlēšanu programma: http://pv2017.cvk.lv/CandidateLists/CandidateList?id=g51kUVkkBVqiUMtxAsJl8w%3D%3D

 

 • Partija “Vienotība”

Kandidātu saraksts un priekšvēlēšanu programma:

http://pv2017.cvk.lv/CandidateLists/CandidateList?id=eVdgkXY3HLLNSs6objbaIQ%3D%3D

 

 • NOVADA PAGASTU IZAUGSMEI

Kandidātu saraksts un priekšvēlēšanu programma:

http://pv2017.cvk.lv/CandidateLists/CandidateList?id=HqLkAdskokpjV10mpPfCQw%3D%3D

 

 • Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!” – “Tēvzemei un brīvībai/LNNK”

Kandidātu saraksts un priekšvēlēšanu programma:

http://pv2017.cvk.lv/CandidateLists/CandidateList?id=SX821ld1fWNCjO33W2fQNw%3D%3D

 

Balsstiesīgajiem pilsoņiem ir tiesības vēlēt tajā pašvaldībā, kur ir bijusi viņu reģistrētā dzīvesvieta 90 dienas pirms vēlēšanu dienas vai pašvaldībā, kur viņiem pieder likumā noteiktā kārtībā reģistrēts nekustamais īpašums.

 

Iecirkņa numurs

Iecirkņa nosaukums

Iecirkņa adrese

 

280.

MAZZALVES PAGASTA PĀRVALDE

Liepu iela 2, Ērberģe, Mazzalves pag., Neretas nov.

 

281.

NERETAS KULTŪRAS NAMS

Pētera Lodziņa iela 1, Nereta, Neretas pag., Neretas nov.

 

282.

PILSKALNES PAGASTA PĀRVALDE

Nākotnes iela 4, Pilskalne, Pilskalnes pag., Neretas nov.

 

291.

ZALVES PAGASTA KULTŪRAS NAMS

"Atpūtas", Zalve, Zalves pag., Neretas nov.

 

292.

SPROĢU PAMATSKOLA

"Sproģu Pamatskola", Sproģi, Zalves pag., Neretas nov.

 

 

Līdz 16.maijam vēlētāji var izmantot iespēju mainīt iecirkni. Pašvaldību vēlēšanās iecirkni var mainīt:

 1. Uz jebkuru citu iecirkni savas pašvaldības robežās;
 2. Uz jebkuru citu iecirkni pašvaldībā, kur vēlētājam pieder likumā noteiktā kārtībā reģistrēts nekustamais īpašums.

Iecirkņi darbu sāks 29.maijā no plkst. 16.00 -20.00 un 30.maijā no plkst. 9.00 -13.00. Trīs dienas pirms vēlēšanām vēlētāji varēs nobalsot iepriekš:

31.maijā no plkst. 17.00 – 20.00

1.jūnijā no plkst. 9.00 – 12.00

2.jūnijā no plkst. 10.00 – 16.00

Iecirkņu darba laiks pašvaldību vēlēšanu dienā ir no plkst. 7.00 – 22.00.

Vēlētāji, kuri veselības stāvokļa dēļ nevar nokļūt iecirknī, no 29.maija varēs pieteikt balsošanu savā atrašanās vietā. Iesniegumu balsošanai mājās varēs iesniegt arī vēlēšanu dienā – 3.jūnijā līdz plkst. 12.00. Iesniegumu uz vēlēšanu iecirkni var aiznest radinieks, kaimiņš, aprūpētājs vai cita uzticības persona.

Sīkāka informācija pieejama Centrālās vēlēšanu komisijas mājas lapā www.cvk.lv

2017.gada 3.jūnijā, sestdienā, Latvijā notiks republikas pilsētas domes un novada domes vēlēšanas, kurās būs jāievēl deviņu republikas pilsētu un 110 novadu domju deputāti. Pašvaldību vēlēšanu kārtība noteikta Republikas pilsētas domes un novada domes vēlēšanu likumā, Vēlētāju reģistra likumā un Republikas pilsētu un novadu vēlēšanu komisiju un vēlēšanu iecirkņu komisiju likumā.

Vēlēšanu tiesības

Tiesības piedalīties pašvaldību vēlēšanās ir balsstiesīgajiem Latvijas un citu ES dalībvalstu pilsoņiem, sākot no 18 gadu vecuma. ES pilsoņiem, lai piedalītos Latvijas pašvaldību vēlēšanās, 90 dienas pirms vēlēšanām jābūt reģistrētiem Latvijas Iedzīvotāju reģistrā. Visiem vēlētājiem jābūt reģistrētiem Vēlētāju reģistrā.

Balsstiesīgajiem pilsoņiem ir tiesības vēlēt tajā pašvaldībā, kur ir bijusi viņu reģistrētā dzīvesvieta 90 dienas pirms vēlēšanu dienas vai pašvaldībā, kur viņiem pieder likumā noteiktā kārtībā reģistrēts nekustamais īpašums.

Kandidātu sarakstu iesniegšana

Deputātu kandidātu sarakstu iesniegšana 2017.gada pašvaldību vēlēšanām notiek no 14. līdz 24.aprīlim. Kandidātu saraksti jāiesniedz attiecīgajai republikas pilsētas vai novada vēlēšanu komisijai un jāsagatavo, izmantojot Centrālās vēlēšanu komisijas lietojumprogrammu. 

Vēlēšanu iecirkņa noskaidrošana un maiņa

Pašvaldību vēlēšanās vēlētāju uzskaitei lieto Vēlētāju reģistru. 3.jūnija vēlēšanām katrs vēlētājs ir reģistrēts savā vēlēšanu iecirknī atbilstoši reģistrētajai dzīvesvietai 90 dienas pirms vēlēšanu dienas (š.g. 5.martā).

No 22. līdz 24.martam  Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) sagatavoja un vēlētājiem uz deklarētās dzīvesvietas adresi izsūtīja vēstuli ar informāciju, kurā iecirknī vēlētājs reģistrēts vēlēšanām. Vēstulei ir tikai informatīva nozīme, tā nav balsošanas dokuments, un savu iecirkni vēlētāji var noskaidrot arī internetā vai pa tālruni 67049999.

Līdz 16.maijam vēlētāji var izmantot iespēju iecirkni mainīt, izvēloties jebkuru citu iecirkni savā pašvaldībā vai pašvaldībā, kur vēlētājam pieder nekustamais īpašums. Iecirkni var mainīt elektroniski vai klātienē. Vairāk>>

Balsošanas kārtība

Iecirkņu darba laiks pašvaldību vēlēšanu dienā ir no pulksten 7.00 līdz 22.00. Trīs dienas pirms vēlēšanām dažas stundas dienā varēs nobalsot iepriekš.

31.maijā: no plkst. 17.00 līdz 20.00

1.jūnijā: no plkst. 9.00 līdz 12.00

2.jūnijā: no plkst. 10.00 līdz 16.00

Vēlētāji, kuri veselības stāvokļa dēļ nevar nokļūt iecirknī, no 29.maija varēs pieteikt balsošanu savā atrašanās vietā. Šo iespēju var izmantot, ja vēlētājs vēlēšanu dienā atradīsies sava iecirkņa teritorijā.

Balsošanas dokumenti

Piedaloties pašvaldību vēlēšanās, nepieciešama pase vai personas apliecība.

 

AKTUĀLI

Neretas novada kandidātu saraksti, priekšvēlēšanu programmas, ziņas par kandidātiem interneta vietnē  http://pv2017.cvk.lv/CandidateLists/Territory/20

Pamatojoties uz „Republikas pilsētu un novadu vēlēšanu komisiju un vēlēšanu iecirkņa komisijas likuma” II nodaļas 5. panta 2. daļu, saskaņā ar Centrālās vēlēšanu komisijas 25.01.2013. Instrukciju Nr.4, tiek izsludināta Neretas novada vēlēšanu iecirkņu komisiju locekļu kandidātu pieteikšanās darbībai Neretas novada Mazzalves, Neretas, Pilskalnes, Zalves un Sproģu iecirkņu komisijās.

 

Tiesības izvirzīt un pieteikt savus pārstāvjus iecirkņa komisijā ir:

 • reģistrētām politiskām partijām vai reģistrētu politisko partiju apvienībām;
 • ne mazāk kā desmit vēlētājiem;
 • attiecīgās novada vēlēšanu komisijas locekļiem.

 

Par iecirkņa komisijas locekli var pieteikt ikvienu vēlētāju:

 • kurš prot latviešu valodu;
 • kuram ir vismaz vispārējā vidējā izglītība;
 • kurš vēlēšanās nav pieteikts par deputāta kandidātu vai nav pilnvarotā persona kandidātu saraksta iesniegšanai;
 • kurš nav Eiropas Parlamenta, Saeimas, vai attiecīgās domes deputāts;
 • kurš nav citas vēlēšanu komisijas loceklis vai citas iecirkņa komisijas loceklis.

 

Pieteikums sagatavojams saskaņā ar Centrālās vēlēšanu komisijas izstrādāto parauga formu, kuru var saņemt Neretas novada pašvaldības pagastu pārvaldēs pie sekretārēm un CVK mājas lapā sadaļā Veidlapas, adrese:  https://www.cvk.lv/pub/upload_file/PV%202017/Velesanu%20iecirkna%20komisijas%20locekla%20pieteikums%20Latvija%20PV2017.pdf

 

Pieteikumus iesniegt līdz 2017. gada 31.martam (ieskaitot) Neretas novada vēlēšanu komisijai, Rīgas ielā 1, Neretā, Neretas pagastā, Neretas novadā (2.stāvā pie pašvaldības sekretāres), tālrunis 65176155.

Seko mums

Paziņojums

Mājaslapas iepriekšējo versiju varat aplūkot šeit.

No putna lidojuma

Laika ziņas

°C
Gaisa spiediens: hPs
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
4546657
Šodien
Šajā mēnesī
Kopā
7512
78693
4546657

Sadarbība