Izmēģini, uzzini, aizraujies!

24.aprīlī Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolā notika Tehniskās jaunrades diena “Izmēģini, uzzini, aizraujies!”, kurās piedalījās ne tikai Neretas, bet arī Mazzalves pamatskolas skolēni.  Projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001  “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros sadarbībā ar Ventspils Augsto tehnoloģiju parku tika organizētas tehniski radošās darbnīcas, kur jaunieši varēja radoši izglītoties un gudri izklaidēties.  Bērniem un jauniešiem bija iespēja pašiem aktīvi darboties un iesaistīties praktiskajos darbos četrās dažādās darbnīcās.  

Tehniski radošajā darbnīcā “Katapulta” skolēni uzzināja par elastības spēku, ķermeņa kustības trajektoriju, atvilkšanas un palaišanas leņķiem un katapultas darbības principu. Radošā darbnīca ir aktivitāte fizikas novirzienā, un tās laikā dalībnieki no pieejamiem materiāliem (saldējuma kociņiem, gumijām un plastmasas karotes), izmantojot savu radošo izdomu, izgatavoja tādu katapultu, ko vēlāk bija iespēja testēt vairākās disciplīnās (precizitātē un spēkā).

Darbnīcā “Vēja ģeneratori” skolēni izgatavoja unikālus vēja ģeneratora spārnus. Dalībnieki šajā nodarbībā varēja uzzināt, kāda nozīme ir vējam elektroenerģijas ražošanā un kā dažādas spārnu formas ietekmē sasniegto rezultātu.

“Domino efekts ” apspēlēja Rūba Goldberga mašīnas principu – kaut ko pavisam vienkāršu izdarīt pēc iespējas sarežģītāk, izmantojot spēku un inerci. Nodarbības sākumā skolēniem tika nodemonstrēts mūzikas video klips “OK Go” dziesmai “This Too Shall Pass”, kurā tapšanā izmantots Rūba Goldberga mašīnas princips. Darbnīcas lielākā vērtība ir mācība, ka nekad nevajag padoties pie pirmās neveiksmes. Ieguldot enerģiju, radošu izdomu, pacietību un, visai komandai darbojoties kopā, iespējams sasniegt izcilu rezultātu.

Savukārt darbnīcā “Nopelni miljonu” skolēni paši varēja atkārtot pasaulslaveno Edisona eksperimentu, kura rezultāts ir ikdienā tik pierastais produkts – elektriskā spuldzīte. Darbnīcā, saslēdzot elektrisko ķēdi, bija iespēja noskaidrot , kā un kāpēc elektrību spēj saražot ābols, kartupelis, citrons un pat cilvēks. Skolēniem pašiem bija iespēja no pieejamiem materiāliem izveidot savu spuldzīti, konstatēt, kad un kāpēc kvēldiegs gail un pārdeg, kā arī izpētīt, kāda materiāla kvēldiegs deg visilgāk un visspožāk.

 

Daiga Meldere

Bilžu Galerija


Seko mums

Paziņojums

Mājaslapas iepriekšējo versiju varat aplūkot šeit.

No putna lidojuma

Laika ziņas

°C
Gaisa spiediens: hPs
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
3728550
Šodien
Šajā mēnesī
Kopā
1604
101922
3728550

Sadarbība