Karjeras atbalsts Neretas novada skolēniem

Arī 2017./2018.m.g. abas Neretas novada skolas piedalās projektā “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” (Nr.8.3.5.0/16/I/001). Novadā uz nelielu slodzi strādā pedagogs – karjeras konsultants Rita Trukša. Viņa sadarbībā ar Mazzalves pamatskolas skolotāju Daigu Pabērzu, skolu klašu audzinātājiem plāno un organizē pasākumus skolēnu karjeras atbalstam.

Skolēniem būs iespēja sevi izzināt, pārbaudīt savas spējas un rast priekšstatu par dažādām profesijām, lai mērķtiecīgāk varētu izvēlēties savējo. Mazzalviešiem būs nodarbība kopā ar personīgās izaugsmes speciālistu par sevis izzināšanu. Neretas vidusskolēni un 7.-9.klašu skolēni kopā ar profesionālu karjeras speciālistu vairākās nodarbībās plānos savu karjeru.

Skolēni šajā mācību gadā apmeklēs mūsu novada un apkārtējo novadu  uzņēmēju darba vietas, tiksies ar uzņēmējiem, izzinās viņu pieredzi. Neretas J.Jaunsudrabiņa vidusskolas 2.-5.klašu skolēniem iecerēts apmeklēt vairākus uzņēmumus, lai iepazītu ražošanas procesus un tur strādājošo profesijas Neretas J.Jaunsudrabiņa vidusskolas 6.klases izglītojamie dosies individuālas ražotnes izpētē, 7.klase dosies tematiskajā nodarbībā botāniskajā dārzā, 10.klase un Mazzalves pamatskolas 5.-7.klase apmeklēs lidostu, lai iepazītos ar lidostā strādājošo profesijām. Mazzalves pamatskolas un Neretas J.Jaunsudrabiņa vidusskolas sākumskolas skolēni apmeklēs saldumu ražošanas kombinātu un gūs priekšstatu par fasētāja darbu, reklāmu un pārdošanu. Mazzalves pamatskolas 4.-9.klašu skolēniem, kuri interesējas par skaistumkopšanu, plānota praktiska nodarbība, lai varētu iejusties skaistumkopšanas speciālista lomā.

Informāciju par tālākizglītības iespējām profesionālajā jomā Neretas novada skolēni saņem no karjeras konsultanta un klašu audzinātājiem. Karjeras izglītībā Neretas novads sadarbojas gan ar Aizkraukles profesionālo vidusskolu, gan ar augstskolām , gan darba devējiem un profesionālajām organizācijām, gan izmanto Nodarbinātības valsts aģentūras Neretas filiāles speciālista sniegto informāciju par nodarbinātību vasarā un dalību projektos. Tiks izmantotas NVO “Ērberģiešu”, “Niricas”, “Neretas papardīšu” piedāvātās iespējas karjeras izglītībā (NVO iepazīstinās ar dažādām profesijām, kuras vajadzīgas novadā).

 

Žanna Miezīte


Seko mums

Paziņojums

Mājaslapas iepriekšējo versiju varat aplūkot šeit.

No putna lidojuma

Laika ziņas

°C
Gaisa spiediens: hPs
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
3360622
Šodien
Šajā mēnesī
Kopā
2433
89969
3360622

Sadarbība