Karjeras iespējas iekšlietu un aizsardzības jomās

Valsts Izglītības attīstības aģentūra sadarbībā ar iekšlietu  un aizsardzības speciālistiem 15. novembrī  Bauskā  rīkoja 4 stundu semināru ,,Karjeras iespējas iekšlietu un aizsardzības jomās.” To apmeklēja piecpadsmit Mazzalves un Neretas skolas 7.-10. klases skolēni Daigas Pabērzas vadībā.

Semināra mērķis bija izsmeļoši iepazīstināt jauniešus par karjeras iespējām mūsdienās  Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā, Latvijas armijā, Valsts robežsardzē un Valsts policijā.

Katras jomas pārstāvji savu jomu prezentēja apmēram  50 minūtes, interesanti, bagātīgi un mērķtiecīgi stāstot un rādot gan video, gan slaidus, gan iesaistot nelielos jautājumu konkursos, par pareizām atbildēm dāvinot suvenīrus. Runātāji  dalījās arī ar savu  personīgo profesionālo  pieredzi un aicināja jauniešus šīs profesijas apgūt, jo

  • speciālisti šajās jomās ir un būs pieprasīti,
  • darbs šajās jomās ir prestižs un, viņuprāt, pietiekami labi atmaksāts,
  • ir lielas iespējas sevis izzināšanai un izaugsmei,
  • darbs saistās ar vīrišķību un patriotismu,
  • ir atmaksāta izglītošanās un ļoti augstas sociālās garantijas.

Runātāji uzsvēra, ka visās šajās jomās konkursu veidā izvēlas gudrus un spēcīgus jauniešus ar vidusskolas   izglītību, un tas, protams, motivēja arī mums pieņemt lēmumu, ka bez labas izglītības nevienu labi atmaksātu darbu nevarēs atrast, un tāpēc jāgrib un jāprot mācīties.

Īpaši aizraujoša bija policistu prezentācija, jo 4 jaunieši no Policijas akadēmijas īsi pastāstīja par savu izvēli, mērķi studēt  un  strādāt specvienībās. Viņi  demonstrēja dažādus kaujas un aizsardzības spēka paņēmienus.

Noslēgumā ieradās 2 kinologi ar saviem kolēģiem-suņiem-demonstrēja savu saskarsmi, gudrību un īpašās spējas. Tas mums visiem ļoti, ļoti patika. 8. klases Emīlam palaimējās būt ,,izmēģinājuma ekspertam” suņa priekšā. Guvām patīkamas emocijas gan no slavenajiem Latvijas suņiem, gan no viņu saimniekiem-kinologiem.

Daudz uzzinājām par Latvijas karavīru, ugunsdzēsēju, policistu un robežsargu darbu un misiju Latvijā un arī Eiropā. Ļoti priecājos par iespēju apmeklēt šo semināru.

Daiga Pabērza


Seko mums

Paziņojums

Mājaslapas iepriekšējo versiju varat aplūkot šeit.

No putna lidojuma

Laika ziņas

°C
Gaisa spiediens: hPs
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
3717216
Šodien
Šajā mēnesī
Kopā
2609
90588
3717216

Sadarbība