Kas es varu būt?

23.decembrī Mazzalves skolā 3 nodarbības karjeras jomā vadīja     pieredzējusī  diplomētā karjeras speciāliste, personības izaugsmes trenere Jolanta Priede.

Pasākums notika projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

Nodarbību  mērķis bija rosināt apgūt  prasmes un iemaņas izzināt sevi kā personību un atbilstošai tai izvirzīt  savus karjeras mērķus. Nodarbībās piedalījās 1.-3.klases (25 skolēni) un 7.-9.klases (33 skolēni).

Mazāko klašu skolēni, multiplikāciju tēlu ietekmēti, tika rosināti domāt par savu spēju un prasmju piemērotību konkrētai  profesijai. J. Priedes vadīti, viņi paši sprieda, izteicās un pieņēma lēmumu. Nodarbības beigās katrs skolēns varēja izteikties par gūtajām atziņām un savām iecerēm darba izvēlē. Saruna bija nepiespiesta un radoša, nodarbību beidzot, mazās meitenes pasniedzēju pat samīļoja.

 Vecāko klašu skolēni, pirmkārt, guva pieredzi no pašas Jolantas Priedes kā personības. Speciālistes valoda un jautājumi bija vērsti uz to, lai skolēni nonāktu pie izpratnes par savu piemērotību izvēlētajai profesijai. Lektore ar piemēriem stāstīja par jauniešu kļūdām un stereotipiem, izvēloties profesiju. Jau agri skolas solā jāsaprot, kāpēc es mācos, kam to vajag, ko ar sakrātajām zināšanām un prasmēm pēc skolas absolvēšanas varētu iesākt. Vai tas, ko jaunietis  strādās, pašam patiks vai drīzāk vecākiem?

Nodarbība bija vērtīga - rosināja pašus domāt, izrauties no skolas vides un ieklausīties speciālistes viedoklī. Pēc nodarbības motivētajiem skolēniem bija arī individuāli jautājumi.

      Daiga Pabērza


Seko mums

Paziņojums

Mājaslapas iepriekšējo versiju varat aplūkot šeit.

No putna lidojuma

Laika ziņas

°C
Gaisa spiediens: hPs
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
3717216
Šodien
Šajā mēnesī
Kopā
2609
90588
3717216

Sadarbība