Projektā mācījās darot

2017.gads strauji tuvojas savai izskaņai. Noslēdzies biedrības “Upmales mantinieki” laikā no šī gada 1.maija līdz 1.decembrim realizētais Valsts Kultūrkapitāla finansētais un Zemgales plānošanas reģiona atbalstītais projekts “Pļava savus svētkus svin” (finansēšanas līgums Nr.17/1-14.2/K1). Tā norises gaitā noorganizētas piecas radošās darbnīcas un meistarklases. Projektu uzsākām ar klūdziņu pīšanas meistarklasi, gatavojām no klūdziņām putnu barotavas, maizes un cepumu šķīvjus. Nākamā bija maizes cepšanas meistarklase Pilskalnes pagastā, kur mācījāmies maizi iejaukt, raudzēt, mīcīt, gatavot klaipiņus un karašas, kurināt krāsni. Šis pasākums īpaši patika bērniem, kuri drīkstēja līdzdarboties visos procesos. Siera gatavošanas meistarklase notika Neretas pagasta Čaidānos. Annas un Jēkaba dienas ēdienu meistarklases laikā kopīgi vārījām batviņu zupu neretiskās variācijās (katra saimniece zupai pievienoja savu ieteikto sastāvdaļu. Rezultāts? Nenoēsties! Kā saka mūspusē: “Mirdams var ēst!” Šajā dienā gatavojām arī kartupeļu ēdienu pēc senajām novada receptēm – cepām kuģeli, vārījām cepelīnus u.c. Katra saimniece rādīja savu talantu izvēlētā kartupeļu ēdiena gatavošanā, paturot noslēpumā īpašos recepšu knifiņus. Projektu noslēdzošā bija Miķeļdienai veltītā aušanas darbnīca – dekoru aušana. Pēc meistarklases tās dalībnieces iegūtās prasmes turpina lietot, aužot patstāvīgi. Radošās darbnīcas un meistarklases  pavisam apmeklēja 152 Neretas novada iedzīvotāji, tai skaitā bērni, jaunieši - bezdarbnieki, arī sociāli mazaizsargātie iedzīvotāji.

Biedrības “Upmales mantinieki” vadītāja Lidija Ozoliņa

 


Seko mums

Paziņojums

Mājaslapas iepriekšējo versiju varat aplūkot šeit.

No putna lidojuma

Laika ziņas

°C
Gaisa spiediens: hPs
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
3360622
Šodien
Šajā mēnesī
Kopā
2433
89969
3360622

Sadarbība