Radošā NEdarbnīca Mazzalves skolā

Piektdien, 16.februārī, Mazzalves pamatskolā  ESF karjeras projekta 8.3.5.0/16/I/001 ietvaros viesojās lektore Vita Brakovska ar lekciju ,,Mans praktiskais radošums jaunām iespējām Neretas novadā un Latvijā”.

Vita Brakovska- RTU pasniedzēja, nevalstiskās organizācijas ,,ZINIS” lektore, dažādu semināru, kursu organizatore un dalībniece  Latvijā un ārpus tās, uzņēmēja, enerģiska uzņēmējdarbības veicinātāja un atbalstītāja u.tml.- 2 mācību stundu garumā novadīja izsmeļošu un uzziņām bagātu nodarbību 7.-9. klases jauniešiem par to, kā sevi radoši var izpaust tik skaistā un, izrādās, bagātā zemē kā Latvijā! Atliek tikai šo bagātību  ievērot, novērtēt un tad pārdot un pelnīt naudu. Izrādās, ka to, ko metam Latvijā ārā, citi pasaulē grib pirkt par dārgu naudu, piemēram,  pelnus, zāģskaidas, metāla skaidas, koku mizas, žagariņus, kaltētus govs mēslus, floristikas materiālus u.c.. Mūsu ekoloģiskie ražojumi no piena vai meža veltēm pasaulē ir iecienīti.

V. Brakovska  uzsvēra, ka  viņas sarunu mērķis ir rosināt apzināties cilvēkam pašam savus iekšējos radošos resursus un, pašam tos prasmīgi kombinējot, radīt praktiskas, rosinošas idejas ne tikai uzņēmējdarbībā, bet arī sociālā, kultūras vai izglītības jomā.

Vispirms vajag uzdrīkstēties savu sapni nosaukt par mērķi un tad doties ceļā uz to!

Vita Brakovska, stāstot gan savu, gan citu cilvēku pieredzi, pārliecināja, ka Latvija joprojām ir iespēju zeme ikvienam, kas ir drosmīgs. Aicināja jauniešus domāt un darīt CITĀDI  kā ierasts, būt pašpietiekamiem, riskēt un radīt inovatīvas un pelnošas idejas.

Ko darīt skolā? Lektore uzsvēra, ka pilnīgi visu, ko skola un dzīve dod,  jāņemot pretī un jānovērtē, jo, viņasprāt, ikkatra aktivitāte un darbošanās  cilvēku pilnveido. Viņa uzsvēra daudzās iespējas modernajās tehnoloģijās.

Lektore bija atvedusi daudz uzskatāmu  piemēru no Latvijas uzņēmējiem-amatniekiem un mājražotājiem-konfektes, rotaļlietas, kosmētikas materiālus, papīra un tekstila ražojumus, kokmateriālu veidojumus, idejas tūrismam, garīgām darbībām.

Grupu uzdevumā skolēniem bija dots uzdevums izdomāt idejas, kā varētu no pelniem kaut ko ražot un nopelnīt. Mūsu skolēnu idejas: ražot ziepes, šampūnu, pulveri, mazgājamos līdzekļus, uzacu un grimam krāsu, mēslojumu, ,, kaķu,  smiltis”, siltināšanas materiālus, taciņu kaisāmo materiālu…

Lūk, cik ātri tikām iedvesmoti domāt! Tagad tikai uz priekšu!

Daiga Pabērza


Seko mums

Paziņojums

Mājaslapas iepriekšējo versiju varat aplūkot šeit.

No putna lidojuma

Laika ziņas

°C
Gaisa spiediens: hPs
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
4532140
Šodien
Šajā mēnesī
Kopā
4392
64176
4532140

Sadarbība