Neretas bērni ar prieku apgūst robotiku

27.februārī Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas Mazajā skolā notika SIA “Agirvision” Robotu skolas nodarbības 1.-5.klašu skolēniem. Tās notiek karjeras attīstības atbalsta pasākuma “Tehniskās zināšanas manai nākotnei” projekta „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” Nr.8.3.5.0/16/I/001 ietvaros. Tā mērķis ir iepazīstināt jaunāko klašu skolēnus ar robotikas pamatiem un ar to saistītajām profesijām (inženieris, programmētājs, mehāniķis u.c. ), kā arī rosināt skolēnu interesi par tehnisko jaunradi un iedrošināt savu nākotni saistīt ar inženierzinātnēm.

Bērni ar sajūsmu un interesi uztvēra dažādu trasīšu zīmēšanu un robotu darināšanu atbilstoši vizuālām komandām, ar prieku konstatējot, ka, rūpīgi apdomājot, iedziļinoties un vingrinot smadzenes, ir iespējams iekustināt pašu meistarotus robotiņus.

“Agirvision” dibinātājs Kaspars Čabs, organizējot īpašas apmācības bērniem no 7-12 gadiem robotikā, balstās uz   zinātni, matemātiku, tehnoloģijām un inženieriju (t.s. STEM: Science, Technology, Engineering, Mathematics), izmantojot robotu kā līdzekli loģikas, fizikas likumu, programmēšanas, komandas darba apgūšanā.

Bērni ar spēles palīdzību risina visai sarežģītus uzdevumus, kā atalgojumu un gandarījumu nodarbības beigās saņemot iespēju eksperimentēt ar robotiem un redzēt sava darba augļus.

Nodarbībās bērni risina loģikas, programmēšanas uzdevumus, apgūst sensoru darbību, zīmē robotiem trasītes, izklaidējas ar braukājošiem robotiem, mācās tos kontrolēt, liekot tiem braukt pa iepriekš noteiktu ceļu.   Īpatnējā „zooloģiskajā dārzā”,  kā to dēvē pats K.Čabs,  katram robotam ir savas metodes, kas veicina prasmi eksperimentēt, izaicina un savā unikālā, aizraujošā veidā māca. Kaspars vēlas izskaust “nabadzīgas” skolas ideju, lai skolēnu zināšanas neaprobežotos vienīgi ar vienkāršu konstruktoru uzbūvi, darbotos tikai ar vienveidīgām iekārtām, bet iekļautu arī dažādas STEM orientētas apmācības, sākot ar magnētisma pamatiem, elektrības pamatiem u.c.

Robotikas nodarbībās skolēni uzzināja par dažādiem robotu veidiem un to pielietojumu un lietderīgu izmantošanu dzīvē (robotu tārpi, robotu roka, robotu bumbas, roboti uz gaisa spilvena, līniju sekotāji un to komandēšana , programmējams drons u.c.), - kā tie tiek saistīti ar reālajām ražošanas līnijām.

 

Daiga Meldere


Seko mums

Paziņojums

Mājaslapas iepriekšējo versiju varat aplūkot šeit.

No putna lidojuma

Laika ziņas

°C
Gaisa spiediens: hPs
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
4532140
Šodien
Šajā mēnesī
Kopā
4392
64176
4532140

Sadarbība