Aktualitātes (Sabiedrība)

Aktualitātes (Sabiedrība) (541)

Valsts meža dienests ar 27.aprīli izsludina ugunsnedrošo periodu mežā. Ugunsnedrošajā periodā mežā aizliegts veikt jebkādu dedzināšanu, ugunskurus atļauts kurināt tikai īpaši ugunskuriem ierīkotās vietās, aizliegts pārvietoties ārpus meža ceļiem ar motorizētiem transportlīdzekļiem. Jebkuri dedzināšanas darbi mežā vai tā tiešā tuvumā jāsaskaņo ar Sēlijas virsmežniecības darbiniekiem.

Par jebkuru aizdegšanos mežā vai tā tuvumā var ziņot Sēlijas virsmežniecības inženierim Jurim Čaupjonokam, mob. tālr. 29422024, meža ugunsdzēsības stacijas vadītājam Jānim Iļjinam, mob. tālr. 25357188 vai vietējam mežzinim.

Fotogrāfijas jāsūta uz This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it., klāt pievienojot vārdu, uzvārdu un kontaktinformāciju.

Atzīmējot Ugunsdzēsēju un glābēju dienu un ugunsdzēsības Latvijā 153.gadadienu, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) jau septīto gadu pēc kārtas 17.maijā rīkos Atvērto durvju dienu visās VUGD daļās un posteņos, kā arī Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžas Praktisko mācību nodaļā.

Atvērto durvju dienas ietvaros 17.maijā no plkst. 10.00 līdz 19.00 VUGD aicina ikvienu interesentu nākt ciemos pie ugunsdzēsējiem glābējiem visā Latvijā! Šajā dienā mazos un lielos apmeklētājus iepazīstinās ar ugunsdzēsēju glābēju ikdienu, izrādīs ugunsdzēsēju depo un parādīs VUGD tehniku, kā arī ļaus izmēģināt un pielaikot ugunsdzēsēju aizsargtērpu, sniegs atbildes uz visiem interesējošiem jautājumiem, atgādinās par drošību un pastāstīs par iespējām nākotnē kļūt par ugunsdzēsēju glābēju.

Jau šobrīd daudzas izglītības iestādes ir pieteikušas savu apmeklējumu, tāpēc aicinām visus interesentus savlaicīgi pieteikties, sazinoties ar  VUGD daļu un posteņu kontaktpersonām (saraksts pieejams šeit: http://www.vugd.gov.lv/lat/aktualitates/zinas/19012-vugd-aicina-uz-atverto-durvju-diena-17maija).  

20.aprīlī Zaļo un Zemnieku savienības deputāts Guntis Kalniņš Neretas Centrālajā bibliotēkā tikās ar Neretas novada iedzīvotājiem un uzklausīja viņu jautājumus, kā arī izklāstīja, ko viņš kā  deputāts dara Saeimā. G.Kalniņam šī nav pirmā vizīte Neretā – pērn novembrī viņš jau viesojās visās novada bibliotēkās, kur bija patīkami pārsteigts par ekspozīciju vizuālo veidolu un darbinieku rūpīgo attieksmi pret darbu, kas laukos veic šo “mazo gaismas piļu” funkciju.

G.Kalniņš kā Saeimas deputāts ievēlēts pirmo reizi, un šobrīd deputāta pienākumus veic uz noteiktu laiku, kamēr aizsardzības ministra pienākumus veic Raimonds Bergmanis. Viņš darbojas Juridiskajā un Publisko izdevumu un revīzijas komisijās.

Iedzīvotāji 12.Saeimas deputātu iztaujāja gan par pašreizējām aktualitātēm (OIK – obligātā iepirkuma un jaudas komponentēm, gan alternatīvās enerģijas avotiem, gan atkritumu šķirošanu u.c.), gan  šobrīd sasāpējušiem jautājumiem, kas vistiešākajā veidā skar novada spēju noturēt iedzīvotājus (slikto ceļu stāvokli, teritoriālo reformu).

Par muzikālo noskaņu tikšanās reizē rūpējās Bebrenes sieviešu vokālais ansamblis “Nianse”.

 

Daiga Meldere