Aktualitātes (Sabiedrība)

Aktualitātes (Sabiedrība) (210)

Neretas jauniete Velga Miļkeviča iesaistījusies projektā “Proti un dari” ((Nr. 8.3.3.0/15/I/001).  Programmu vada Žanna Miezīte, bet mentors ir Kaspars Baltacis.

Velga stāsta, ka viņa iesaistījusies manikīra, pedikīra darba pamatu apguvē un floristikas kursos. Viņa priecājas, ka tā ir iespēja apgūt kaut ko jaunu, izrauties no mājas vides, iegūt jaunus paziņas un kontaktus, ko pēc tam var izmantot darba dzīvē. Pats svarīgākais esot jauna pieredze un iemaņas, turklāt meitene atzīst, ka viņai būtiski bijis, lai kursi būtu praktiski un noderīgi, kas pēc jaunu zinību apgūšanas būtu izmantojami karjeras veidošanā.

Velga atzinīgi vērtē to, ka par kursiem pašai nav jāmaksā, bet izmaksas sedz pašvaldība projekta ietvaros. Zinību apguve notika mācību centrā “Buts”. Meitene priecājas, ka mācības kursos ir nesušas pirmos augļus – viņai ir jau pirmie klienti, kas izmanto manikīra pakalpojumus. Arī floristikas kursi bijuši vērtīgi – praktiskās nodarbības notikušas Jēkabpils ziedu salonā “Mimoza”, kur Velga uzzinājusi dažādus knifiņus, kā kārtot ziedus, kā ilgāk uzglabāt tos svaigus un dažādas citas florista darba nianses.

Velga tuvākajā nākotnē plāno apvienot divu bērnu audzināšanu ar strādāšanu no mājām kā saimnieciskās darbības veicējs, izmantojot projektā “Proti un dari” iegūtās zināšanas. Tāpat meitene priecājas, ka projekts paredz piedalīšanos dažādās sabiedriskajās aktivitātēs, un rosība, spēja būt noderīgam ar savu ieguldījumu ceļ pašapziņu.  Viņa aicina jauniešus, kuri šobrīd nekur nemācās un neapgūst kādas aroda prasmes, droši pieteikties un iesaistīties “Proti un dari”.

 

Daiga Meldere

 


Kas ir “ Spēka Avots”?
„Spēka avots” ir psihosociālās rehabilitācijas programma, kas sniedz pārbaudītu un profesionālu informāciju par onkoloģiju, dod iespēju tikt galā ar emocionālo pārdzīvojumu, kas radies slimības dēļ, kā arī programmas laikā uzzināt, kā iespējams turpināt dzīvot pilnvērtīgi – gan praktiskā veidā, gan psihoemocionāli. Programma tiem īstenota kopš 2009. gada, to dara biedrība “ Dzīvības koks”. Līdzekļi tiek piesaistīti no ziedojumiem, kā arī dažādu projektu ietvaros. No 2018. gada tā būs valsts atbalstīta rehabilitācijas programma.


“ Spēka Avots” 2017
Šogad tiks organizēta 21 psihosociālās rehabilitācijas programma cilvēkiem, kurus skāris vēzis. Iespaidīgo programmu skaitu ir iespēja nodrošināt pateicoties 2016. gada decembrī organizētajam labdarības maratonam „Dod pieci”. Cilvēki, kurus skāris vēzis ir aicināti pieteikt savu dalību kādā no programmām.


Kas veido programmu?
Programmu veido grupu terapijas un mākslas terapijas nodarbības, profesionāļu un speciālistu informācija, kā arī savstarpējs atbalsts. Programmas ilgums – 5 dienas, kurā kā lektori piedalās onkologs, psihologs, psihoterapeits, fizioterapeits, imunologs, mākslas terapeits un citi ar onkoloģijas nozari saistīti speciālisti.


Kā pieteikties?
Interesenti aicināti pieteikties aizpildot pieteikuma formu biedrības mājaslapā http://pieteikties.spekaavots.lv/?lapa=pieteikums Ja nav iespējams aizpildīt elektronisko anketu, pieteikties var zvanot 67625339. Pieteikuma formai, aicinām pievienot motivācijas vēstuli, kurā īsi jāapraksta, ko vēlaties iegūt no dalības šajā programmā. Lai piedalītos psihosociālās rehabilitācijas nometnē, cilvēkam jāspēj pašam par sevi parūpēties programmas laikā, programmā netiek nodrošinātas medicīniskas manipulācijas.


Kā norisinās šī programma?
Katrā programmā piedalās 24 dalībnieki, kuri piecas dienas dzīvo viesu namā, apmeklē lekcijas un nodarbības. Visiem dalībniekiem nometnē tiks nodrošinātas lekcijas, nodarbības un visi tām nepieciešami materiāli, ēdināšana (brokastis, pusdienas, vakariņas un divas uzkodu pauzes), nakšņošana, transports no Rīgas uz nometnes norises vietu un atpakaļ.


Kad un kur notiek programma?
Programmas norisināsies no 23. aprīļa līdz 10. novembrim, katras programmas norises vieta var atšķirties, bet lielākā daļa no tām norisināsies gleznainā vietā Daugavas krastā viesu namā “Orinoko”, Koknese novadā.


Cik tas maksā?
Lai piedalītos programmās ir, jāveic līdzmaksājums – 7 eiro dienā (kopā 35 eiro). Visas pārējās izmaksas tiek segtas ar ziedotajiem līdzekļiem.


Ja rodas kādi precizējoši jautājumi par programmām, noteikti zvaniet vai rakstiet mums un vaicājiet!


Kam jāsaka paldies par psihosociālās rehabilitācijas programmu norisi 2017.gadā?
Līdzekļi psihosociālajai rehabilitācijai tika savākti vēl nebijuši plašā ziedojuma piesaistes kampaņā – maratonā “Dod pieci”, kuru īstenoja Latvijas Radio sadarbībā ar Latvijas Televīziju un Ziedot.lv. 2017. gadā vairāk nekā 500 cilvēkiem pēc onkoloģiskas slimības būs pieejama psihosociālās rehabilitācijas programma “Spēka Avots”, kuru īsteno Onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība “Dzīvības koks”.


Par organizāciju
Onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība „Dzīvības koks” dibināta 2004. gadā, un tā ir vadošā nevalstiskā organizācija Latvijā, kas apvieno onkoloģiskos pacientus un viņu tuviniekus. Biedrības mērķis ir aizstāvēt pacientu intereses nacionālā un starptautiskā līmenī, lai arī Latvijas pacientiem būtu iespēja saņemt kvalitatīvāku veselības aprūpi. Viena no biedrības darbības prioritātēm ir psihosociālās rehabilitācijas programmas onkoloģiskajiem pacientiem „Spēka avots” ieviešana un pieejamības nodrošināšana. „Dzīvības koks” ir Eiropas līmeņa organizāciju „Europa Donna”, „European Cancer Patient Coalition”, „European Network of Gynaecological Cancer Advocacy Groups”, “Myeloma Patients Europa” un Eiropas Plaušu vēža pacientu interešu aizstāvības grupas biedrs. Biedrībai „Dzīvības koks” kopš 2005. gada piešķirts sabiedriskā labuma organizācijas statuss.

Valsts ieņēmumu dienests (VID) atgādina, ka 1.martā ir sākusies Gada ienākumu deklarācijas iesniegšana par 2016. gadā gūtajiem ienākumiem. Šogad tas ir īpaši būtiski, jo šis ir pirmais gads, kad tie nodokļu maksātāji, kuru gada apliekamo ienākumu kopējais apmērs 2016.gadā nepārsniedz 12 000 eiro, no 1.marta var iesniegt gada ienākumu deklarāciju, lai atgūtu pārmaksāto iedzīvotāju ienākuma nodokli, kas izveidosies, piemērojot gada diferencēto neapliekamo minimumu.

Lai padarītu šo procesu iespējami ātrāku un ērtāku, lūdzam ņemt vērā, ka Gada ienākumu deklarācijas gan elektroniski, gan papīra veidā var iesniegt ne tikai VID klientu apkalpošanas centros, bet arī 66 Valsts un pašvaldības vienotajos klientu apkalpošanas centros (VPVKAC) visā Latvijā.

Lai iesniegtu Gada ienākumu deklarāciju, uz konsultāciju līdzi noteikti jāņem pase vai Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes izsniegtā personas apliecība, internetbankas lietotājvārds, internetbankas kodu karte vai kodu kalkulators, parole un attaisnojuma dokumenti (čeki, kvītis utt.). Ja persona nav internetbankas lietotājs, vienotajos klientu apkalpošanas centros ir iespēja  iegūt  lietotāja vārdu un paroli,  ar kuru varēs pieslēgties EDS sistēmai un izmantot visus tajā pieejamos VID e-pakalpojumus.

Ar finālspēlēm Rīgā 18. un 19. martā beidzās Latvijas Jaunatnes volejbola čempionāts U13 meiteņu komandām. Finālā cita ar citu tikās Latvijas sporta skolu meistarīgākās U13 meiteņu komandas- Aizkraukles NSS, Rīgas VS, Daugavpils VS, Liepājas SSS, Limbažu un Salacgrīvas NSS un Cēsu PSS volejbolistes.

Čempionātā šajā grupā kopā piedalījās 12 komandas ar vienu mērķi- spēlēt finālā un izcīnīt medaļas. Iekļūt Latvijas finālā kādā no komandu sporta veidiem ir milzīgs panākums, kura pamatā ir regulārs, smags un mērķtiecīgs darbs treniņos, vecāku atbalsts un pašu sportistu vēlēšanās būt labākajiem. Šis viss kopums ir Aizkraukles NSS meiteņu treniņgrupai, kuras pamatā ir Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas meitenes Endija Kapele, Kitija Kuzņecova, Rūta Leite, Luīze Liepiņa, Amanda Regute, Anna Elizabete Sīpoliņa, Zita Tihonova, Alise Vaičulena, Elza Ivanova un Sintija Caune(Viesīte), Līva Ieviņa(Krustpils). Meitenes finālspēles aizvadīja augstā līmenī, izcīnot 5.vietu valstī. Šobrīd nevēlos analizēt katras volejbolistes sniegumu, kopējās veiksmes un neveiksmes, jo šis ir  visas komandas panākums, un, ja nebūtu kaut vienas no komandas volejbolistēm, varu apgalvot, ka mēs finālā nespēlētu!

Tomēr no visām finālspēlēm vēlos atzīmēt vienu – spēli ar Daugavpils VS volejbolistēm. Līdz šai spēlei visa čempionāta garumā Daugavpils volejbolistes nebija zaudējušas nevienu setu. Aizkraukles NSS volejbolistes bija pirmās, kuras Daugavpilij atņēma vienu setu, tomēr spēlē piekāpās ar 1:3. Zaudējot vēl tikai vienu setu, Rīgas VS volejbolistēm Daugavpils VS komanda izcīnīja pirmo vietu, Rīgas VS- otro, trešajā vietā Liepājas SSS, ceturtajā- Limbažu un Salacgrīvas NSS, piektajā- Aizkraukles NSS un sestajā vietā Cēsu PSS.

Par labāko spēlētāju Aizkraukles NSS komandā tika atzīta Amanda Regute, kura no Olimpiskā čempiona Pāvela Seļivanova saņēma balvu un dāvanu karti 20 eiro vērtībā.

Bija patīkami, ka visu čempionāta laiku, arī uz finālspēlēm volejbolistes atbalstīt bija ieradušies  meiteņu vecāki. Finālspēlēs meitenēm līdzi juta Endijas, Kitijas, Amandas, Rūtas, Luīzes, Alises, Sintijas, Līvas un Elzas vecāki. Vēlos pateikt paldies visiem vecākiem, arī tiem, kuriem nebija iespēju ierasties uz finālspēlēm. Paldies arī Neretas J.Jaunsudrabiņa vidusskolas direktorei Laimai Grebskai, kura čempionāta laikā nodrošināja ar transportu!

Imants Silavs

Neretas novada 3 jaunietes šajā gadā  no februāra līdz maijam ir iesaistījušās  projektā “PROTI un DARI!” (Nr. 8.3.3.0/15/I/001). Projektu vada Žanna Miezīte, mentora pienākumus veic Kaspars Baltacis.

Februārī un martā 1 jauniete kursos apguva manikīra prasmes. Jaunietēm bija iespēja mācīties floristikas pamatus. Meitenes piedalījās karjeras dienā, kur viņas izzināja par iespējām, ko piedāvā LEADER projekti, banka Altum un Zemgales plānošanas reģions. Projekta dalībnieces aktīvi iesaistās sabiedriskajā dzīvē – kopā ar bērniem strādāja Meteņdienas sagatavošanā un organizēšanā, juta līdzi un atbalstīja savus pirmsskolēnus, sagatavojoties radošās pašizpausmes konkursam “Talantiņš”, darbojās radošajās darbnīcās, palīdzēja veidot rokdarbu izstādes. Meitenes 18.martā apmeklēja pārnovadu uzņēmēju dienu Aizkrauklē, kur guva idejas savu vaļasprieku attīstīšanai un varbūt arī sava biznesa izveidošanai.

Patīkami, ka jaunieši, kuri aizvadītā gada nogalē piedalījās šajā projektā, kļuvuši aktīvāki, uzņēmīgāki un raduši savu vietu dzīvē. Viens jaunietis apgūst arodu Aizkraukles profesionālajā vidusskolā un paralēli strādā, meitenes arī pamazām atrod darbu, jo kļuvušas mobilākas (projekta ietvaros iegūtas autovadītāja tiesības). Priecājamies, jo tas jau arī ir šī projekta mērķis.

Šī gada otrajā pusē atkal 15 – 29 gadus veci jaunieši, kuri nemācās, nestrādā un nesaņem bezdarbnieka pabalstu, varēs pieteikties šai projektā. Kopā mēģināsim rast risinājumus, kā veidot savu karjeru.

Žanna Miezīte

Lieldienas vairs nav aiz kalniem. Kā jebkuros svētkos, arī Lieldienās īpašs ir to gaidīšanas laiks, kad tiek sakopta apkārtne, sapostas un pušķotas mājas, kad tiek gatavoti skaisti pārsteigumi saviem mīļajiem.

Mazzalves pagasta zālē 17.marta vakarā pulcējās sievas gan no Ērberģes, gan no Krastiem, gan no Mēmeles, lai kopā darinātu Lieldienu dekorus un nelielas dāvaniņas ģimenei. Sešas stundas kopīgā darbā aizritēja nemanot. Pēc semināra katra no tā dalībniecēm aiznesa mājās košu Lieldienu vainagu, dāvaniņas - galdakartes ar saldumiņiem, krāšņu galda dekoru un…patīkamu dāvaniņu sev pašai – skaistu piespraudi.

Šādas floristikas nodarbības Mazzalvē pirms gadskārtu svētkiem jau kļuvušas par tradīciju. Tās ir populāras. Mazzalvietes atzīst, ka kopā sagatavoties svētkiem ir patīkamāk un interesantāk.

 

Žanna Miezīte

Īsu brīdi pirms pavasara iestāšanās 10.martā Mazzalves pagasta zālē pulcējās pašdarbnieki un viņu atbalstītāji uz tradicionālo pasākumu, kuram šoreiz bija dots nosaukums “Īsu brīdi pirms…”.Visi kopā atskatījās uz aizvadītajā sezonā paveikto, priecēja skatītājus un kopā kārtīgi izlustējās.

Mazzalvē darbojas amatierteātris “Tradare” (vadītāja S.Lisovska), netradicionālo deju kopa “Mozaīka” (vadītāja Dz. Noreika) un jauktais ansamblis (vadītāja K.Ozoliņa). Visi šie kolektīvi bija izveidojuši interesantu pavasarīgu programmu, ko atzinīgi ar aplausiem novērtēja pasākuma apmeklētāji. Skanīgs un izjusts bija dziedātāju muzikālais sveiciens. Dziedātāji un dejotāji bija izveidojuši arī ugunīgu koppriekšnesumu, kurā čigāniskos ritmos solo dejoja Dzintra Noreika. Kā vienmēr interesantus deju iestudējumus piedāvāja “Mozaīka”. Deju kopas meitenes pasākumā pirmoreiz skatītājiem parādījās jaunuzšūtajos krāsainajos svārkos. Koncerta laikā sirsnīgos Ilvas Saveļjevas dzejas lasījumus papildināja arī Elmāra Vectirāna stāstītās anekdotes, “Tradare” apspēlētās jancīgās Mazzalves kultūras dzīves epizodes. Sveikt pašdarbniekus un viņu atbalstītājus bija ieradies arī Ērberģes muižas barons fon Hāns.

Pēc koncerta, nedaudz padejojuši grupas “Zemeņu lauks” pavadībā, katrs Mazzalves pašdarbības kolektīvs parādīja savu radošumu, prezentējot mājas darbu – atraktīvi muzikālos skečos parādot, kāda ir sieviete īsu brīdi pirms iemīlēšanās, īsu brīdi pirms ir kārtīgi sadusmota, un īsu brīdi pirms viss viņai kļūst vienalga. Bija jautri un sirsnīgi.

Ļoti ceram, ka arī turpmāk mazzalvieši dejos, dziedās un spēlēs teātri vēl naskāk un esošajiem pašdarbniekiem pievienosies daudzi citi.

Žanna Miezīte

25.03.pl.12.00 – Neretas KN represēto piemiņas dienai veltīts pasākums

26.03.pl.17.00 – Neretas KN koncerts “Ciešanu laika sakrālie dziedājumi”

28.03. pl.10.00 – Neretas KN Neretas novada pirmsskolas bērnu pašizpausmes konkurss “Talantiņš”

31.03. pl.17.00 – Neretas novada sieviešu nevalstisko organizāciju saiets

01.04. –Pilskalnes pagasta pārvaldes organizētais brauciens uz Nacionālo  teātri uz izrādi “Zvani Žurkai 112!”

07.04. – Zalves pagasta pārvaldes organizēts brauciens uz Viesītes kultūras pili uz  izrādi “Septiņas vecmeitas”

07.04.pl.19.00 – Neretas KN Seces amatierteātra izrāde “Mafijas svētki”

08.04. – Zalves KN koncertē Dainis Skutelis

13.04. – Neretā Grāmatu svētki, grāmatas par novadnieku aktieri Jāni Kubili atvēršanas svēki.

16.04. – Pilskalnē Lieldienu pasākums

16.04.pl.12.00 – Neretā Lieldienu pasākums

16.04.pl.11.00 – Ērberģē pie sporta halles Lieldienu pasākums

17.04. pl.9.00 – Neretas KN Zolītes turnīrs

22.04. pl.18.00 – Ērberģes muižas kamīnzālē “Bārbelīšu” viesizrāde “Iciks Mozes”

28.04.pl.18.00 – Neretas KN Jēkabpils Yamahas muzikālās bērnu studijas koncerts

 

 

Seko mums

Mājaslapas iepriekšējo versiju varat aplūkot šeit.

No putna lidojuma

Laika ziņas

°C
Gaisa spiediens: hPs
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
1548206
Šodien
Šajā mēnesī
Kopā
1002
106444
1548206

Sadarbība