Aktualitātes (Sabiedrība)

Aktualitātes (Sabiedrība) (329)

12. augustā Neretā norisinājās novada Sporta svētki. Sportot gribētāji varēja izmēģināt savus spēkus gan individuālajās disciplīnās, gan komandu sporta veidos. Ar uzmundrinājuma vārdiem sanākušajiem – gan sportistiem, gan līdzjutējiem – Neretas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Aivars Miezītis atklāja novada Sporta svētkus.

Līdz ar atklāšanu tika apbalvoti makšķerēšanas sacensību dalībnieki, kas līdz ar rīta gaismu bija devušies uz Dienvidsusēju, lai piedalītos sacīkstēs par lielāko lomu.. Makšķernieki savu uzdevumu bija paveikuši godam un pārlaiduši arī dabas dusmas – pērkona negaisu. Sacensības zivju ķeršanā līdz šim Neretas novada Sporta svētkos ir kas nebijis. Tā kā 2017.gads ir gleznotāja un rakstnieka Jāņa Jaunsudrabiņa 140. jubilejas gadskārta, un, kā zināms, arī pazīstamās “Baltās grāmatas ”autors bijis kaismīgs makšķernieks, tad, pieminot dižā novadnieka nozīmīgo gadskaitli, tika organizētas sacensības makšķerēšanā. Viņš ir sarakstījis arī grāmatu “Ar makšķeri”, kas ir viens no labākajiem dabas tēlojumiem Latvijas literatūrā. Rakstnieks pats savu makšķerēšanas prasmi ir raksturojis šādi: „Un, ja man gadās kādreiz labi lomi, tad tikai tāpēc, ka, pazīdams dabu, pārzinu arī ūdeņus līdz ar to iemītniekiem.”

Makšķerēšanas sacensībās uzvarēja Ainis Silenieks, kas zināms kā aizrautīgs makšķernieks. Viņa loms bija 647 g. Otro vietu ieguva Andris Lejiņš ar 407 g lomu un trešajā vietā – Ivars Liepiņš. Viņa guvums  - 52 g.

Individuālajās sacensībās – šaušanā mērķī ar pneimatisko šauteni (vīriešiem) uzvarēja Juris Timko, 2.vietā – Andris Lejiņš, savukārt 3.vieta – Edijam Čibulim. Savukārt sieviešu konkurencē vistrāpīgākā bija Līga Mušperte, 2.vietā ierindojās Ņina Usāne, bet 3.vietu ieguva Laura Lauciška.

Šautriņu mešanā mērķī vīriešiem visvairāk punktu un 1.vietu ieguva Juris Budris, 2.vieta – Klāvam Zībergam un 3.vieta – Mairim Zdanovskim. Šautriņu mešanā sievietēm visprecīzākā bija Sanda Zirnīte, otro vietu ieguva Dace Podžuka un 3.vietā – Inga Usāne.

Šautriņu mešanā mērķī bērniem līdz 14 gadu vecumam 1.vietu ieguva Markuss Kazaks, 2. – Kristiāns Čiževskis un 3.vietā ierindojās Lauris Grundulis.

Komandu sporta veidos strītbolā vīriešiem piedalījās 8 komandas. Uzvarētāji bija komanda “Lētais alus” (Matīss Caune. Klāvs Zībergs, Mārcis Zībergs), 2 vietu ieguva lietuviešu spēlētāji -  “Suvainišķis” (Andas Nagele, Dovgdas Vaičiunas, Simas Nagele), bet 3.vietā – “Labais krasts” (Jānis Klāviņš, Jānis Kļaviņš, Jānis Kadiķis).

Strītbolā (vecumā līdz 14 gadiem) piedalījās 6 komandas. 1.vietā – “Peak” (Mareks Auziņš, Kristers Kviesis, Ernests Teters un Jānis Vilcāns), 2.vietā – “Dream Team” (Rūdolfs Krūtkrāmelis, Ralfs Vinters, Kārlis Zeidaks, Martins Vorps), savukārt 3.vieta – “4 KRAGI” (Kristers Hmeļņickis, Aleksejs Gluščenko, Ričards Survillo un Gustavs Bērziņš).

Pludmales volejbolā vīriešiem triumfēja “Jaunība” (Reinis Otto, Valts Benjavs), otro vietu ieguva komanda “Divi” (Jānis Kārtiņš un Raivis Pauniņš), bet 3.vieta – “Neretas aparātam” (Aldim Muraško, Ingum Marenim un Aigaram Dīriķim). Sieviešu konkurencē visveiksmīgākās šoreiz bija “Vienalga” komandas pārstāves (Diāna Zana un Endija Kapele), 2. vietā – “Džuses” (Anita Kuzņecova un Airita Cimermane), bet 3.vieta – “Viesītei” (Sabīne Grinciuna un Angelina Liepiņa).

Futbolā piedalījās 6 komandas. 1.vietu ieguva “Apbedīšanas birojs”(Jānis Zans, Juris Zans, Uģis Salenieks, Edijs Čibulis, Edijs Skrupskis un Elvijs Berjaņovs), 2.vietā vieta ierindojās Ilūkstes novada futbolisti – komanda “Pilskalne no Ilūkstes novada” (Armīns Kaniņš, Vitolds Voitkovičs, Nikita Vasiļjevs, Jānis Plonis, Arnis Surgovts un Jānis Kaniņš). Trešā vieta -  “Sunākstes” spēlētājiem (Daniels Orlovs, Kaspars Maslobojevs, Markuss Jaškovs, Alvis Bubnovičs, Gints Vaivods un Mārcis Bīmanis).

Sportot un izkustēties bija iespēja arī ģimenēm ar bērniem. Neretas parkā notika sportiskas aktivitātes, ko projekta “Dzīvo vesels Neretas novadā” ietvaros organizēja biedrība “Ērberģietes”. Gan bērni, gan vecāki varēja izmēģināt roku gan veiklībā, mēģinot ar šautriņām trāpīt pie zvēriņu šabloniem pievienotiem baloniem, gan trāpīgumā, cenšoties trāpīt ar ūdenspistoli pa  glāzēm, kas piepildītas ar ūdeni. Stiprākie varēja mēroties spēkā ar vecākiem, sacenšoties, kurš ilgāk varēs noturēt rokās spaiņus ar ūdeni, tāpat bija arī smalki darbiņi rociņām pērļu vēršanā u.c. aktivitātes. Par piedalīšanos daudzveidīgajās aktivitātēs un sakrātajām uzlīmēm, ko varēja nopelnīt par piedalīšanos dažādos uzdevumos, ikviens varēja nopelnīt kādu balviņu. Turklāt noslēgumā tika izlozētas arī lielās balvas. Galvenā balva – šobrīd populārais spineris jeb grozāmgrābslis.

Par spīti tveicīgajai dienai Sporta svētki bija izdevušies!

Tie, kuri nesaņēma balvas  par piedalīšanos kādā no disciplīnām, tās var saņemt domē!

 

Daiga Meldere

Jūlijā vidū Neretas parkā tika atklāts bruģēts gājēju celiņš. Neretas iedzīvotājiem un viesiem sliktos laikapstākļos vairs nebūs jābrien pa dubļainiem un slideniem celiņiem. Bruģēšanas darbus veica SIA “Siltumkomforts”. Neretas novada domes priekšsēdētājs Arvīds Kviesis pauda atzinību par paveikto, jo parka celiņu sakārtošana uzlabo kopējo neretiešu atpūtas vietas vizuālo veidolu un apkārtējo vidi.

Atklāšanas runā A.Kviesis priecājās, ka Neretā ir par vienu sakoptu vietu vairāk:” Absolventu veidotajā parkā tagad gājēju celiņiem ir tikai bruģa segums. Parks veidojas par jauku atpūtas vietu, un tas ir ieguvums visiem ciemata iedzīvotājiem.

Līdzekļus parka celiņu bruģēšanai 36600 EUR apmērā ieguvām no Valsts budžeta līdzekļiem. Precīzāk sakot, finansējumu šo darbu veikšanai no deputātu kvotām piešķīra partija Vienotība.”

 

Daiga Meldere

 

Neretas novada pašvaldība aicina darbā psihologu (nepilna slodze - 28 stundu darba nedēļa) uz nenoteiktu laiku.

Galvenie pienākumi:

 • sniegt psiholoģiskās konsultācijas gan individuāli, gan atbalsta grupām;
 • veikt psiholoģisko izpēti (novērtēšanu) Sociālā dienesta klientiem vai klientu grupām;
 • psihologa atzinuma sagatavošana, izmantojot profesionālās zināšanas un zinātniski pamatotas metodes.

 

Prasības pretendentam:

 • atbilstoša augstākā izglītība (psiholoģijā);
 • labas komunikācijas prasmes;
 • iemaņas darbā ar datoru.

 

Pieteikumu un CV ar norādi “Psihologs” sūtīt līdz 31.augustam uz epastu This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. vai iesniegt Neretas novada pašvaldības klientu apkalpošanas centrā Rīgas ielā 1, Neretā, Neretas novadā. Kontakttālrunis: 29288265

 

Ministru kabineta 2016 gada 22.novembra noteikumi Nr. 737 "Kārtība, kādā veicami bezpilota gaisa kuģu un tādu cita veida lidaparātu lidojumi, kuri nav kvalificējami kā gaisa kuģi" attiecas uz jebkuru personu, kuras īpašumā vai valdījumā ir bezpilota gaisa kuģis vai kura vēlas veikt bezpilota gaisa kuģa lidojumus, kā arī uz komersantiem un personām, kas organizē bezpilota gaisa kuģu lidojumus.

Nozare strauji attīstās, par ko liecina arvien pieaugošais bezpilota gaisa kuģu lietotāju īpatsvars. Līdz ar to būtiski var palielināties arī riski civilās aviācijas drošumam un drošībai.

Svarīgi ir mazināt arī  riskus un apdraudējumu cilvēka dzīvībai, veselībai, privātumam, mantai, lidojumu drošumam un drošībai, videi, sabiedrībai kopumā, kā arī valsts nozīmes infrastruktūras objektiem.

Sabiedrība kopumā, kā arī vairums bezpilota gaisa kuģu lietotāju nav informēti par riskiem un draudiem, ko var radīt bezpilota gaisa kuģi un to sistēmas, vai neapzinās tos. Ņemot vērā minēto, VA “Civilās aviācijas aģentūra” ir sagatavojusi informatīvos materiālus ”Pilotē dronu droši un tiesiski”.

Ar tiem var iepazīties http://caa.lv/lv/civila-aviacija/jaunumi/nozares-aktualitates/pilote-dronu-drosi-un-tiesiski.html  un https://www.facebook.com/PiloteDronu 

Video materiāls un buklets ”Pilotē dronu droši un tiesiski”  akcentē svarīgākos Ministru kabineta noteikumu punktus, kas par dronu lietošanu jāzina ne tikai to īpašniekiem un pilotiem, bet arī pašvaldību atbildīgajām personām, publisko pasākumu organizatoriem un iedzīvotājiem.​

 

 • Pirms tālvadības lidaparāta vadīšanas nepieciešams marķēt dronu ar kontaktinformāciju – vārdu, uzvārdu, adresi un tālruņa numuru. Ir noteikts, ka ir jāidentificē sevi kā drona pilotu ar cepuri, kreklu vai kādā citā veidā, kā arī izvērtēt iespējamos riskus, tostarp apkārtējās vides specifiku, ģeogrāfisko izvietojumu, apbūvi, infrastruktūru un meteoroloģiskos apstākļus.

 

 • Lidojumu virs pasākuma vai tiešā tā tuvumā jāsaskaņo ar pasākuma atbildīgo personu, kura savukārt lidojumu saskaņo ar pašvaldību.

 

 • Ja drons ir smagāks par puskilogramu, nepilngadīgas personas to var vadīt tikai pieaugušā uzraudzībā. Savukārt, ja drons ir smagāks par pusotru kilogramu, ieteicams apdrošināt civiltiesisko atbildību, kas no 2018.gada janvāra būs obligāta prasība.

 

 • Vienlaikus pirms lidojuma ieteicams iepazīties ar aeronavigācijas datiem un citu nepieciešamo informāciju tīmekļa vietnē "ais.lgs.lv". Latvijas teritorijā drīkst pacelties līdz 120 metru augstumam, taču ir vairāki izņēmumi. Kontrolējamā gaisā telpā ap starptautisko lidostu "Rīga" drīkst pacelties līdz 50 metru augstumam, izņemot zonas, kur dronu lidojumi bez atļaujas ir aizliegti vispār.

 

 • Dronu lidojumu aizlieguma zona ir piecu kilometru rādiusā no lidostas "Rīga" un Liepājas lidostas skrejceļa sliekšņa, kā arī triju kilometru rādiusā ap citiem lidlaukiem Latvijā.

 

 • Lidojumus drīkst veikt  tikai dienas gaišajā laikā, novērotājs ir jāpieaicina gadījumā, ja drons tiek pilotēts kontrolējamā gaisā telpā.

 

 • Nelidot tuvu citiem gaisa kuģiem, neapdraudēt cilvēku dzīvību, veselību, privātumu un mantu, ievērot ierobežojumus, pilotējot virs ieslodzījuma vietām, militāriem un infrastruktūras objektiem un to tuvumā, nepilotēt apreibinošu vielu ietekmē, kā arī izmantot tikai nacionālajā radio frekvenču plānā atļautās frekvences.

 

Ar Ministru kabineta noteikumiem noteikumi Nr. 737 "Kārtība, kādā veicami bezpilota gaisa kuģu un tādu cita veida lidaparātu lidojumi, kuri nav kvalificējami kā gaisa kuģi"  var iepazīties www.likumi.lv  

2017.gada 7.-12. augustā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija sadarbībā ar pašvaldībām organizēja vasaras skolu-nometni Moldovas kolēģiem.

Vasaras skolas - nometnes mērķis ir stiprināt Moldovas reģionu un pašvaldību speciālistu profesionālo kapacitāti – sniegt metodisku un praktisku atbalstu projektu izstrādē uzņēmējdarbības un tūrisma attīstības, teritorijas attīstības un kultūras jautājumos reģionālā un vietējā līmenī, kā arī veicināt Latvijas un Moldovas reģionu un pašvaldību sadarbību. Vasaras skolas – nometnes vadmotīvs ir “No idejas līdz projektam”, tāpēc tā tika veltīta informācijai par iespējamiem atbalsta instrumentiem sadarbības projektu īstenošanai kultūras, uzņēmējdarbības, tūrisma, lauku attīstības u.c. jomās. Tāpat tika uzklausīti Moldovas kolēģu pieredzes stāsti attiecīgajās jomās.

9.-10.augustā Neretas novadā viesojās Cazangic pašvaldības vadītājs Jons Gutu (Ion Gutu). Cazangic pašvaldība atrodas Moldovas centrālajā daļā un robežojas ar Rumāniju.

J.Gutu pirmajā viesošanās dienā apmeklēja sociālās aprūpes centru “Nereta”, Neretas PII “Ziediņš”, Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolu, Zandas Rageles māla darbnīcu, Neretas ev. luterisko baznīcu, Jāņa Jaunsudrabiņa muzeju “Riekstiņi”, kā arī tika uzņemts Pilkalnes muižā. Īpašu interesi viesis izrādīja par Alvja Možeika bioloģisko saimniecību un bišu dravu.

Vizītes otrajā dienā J.Gutu un Neretas novada domes priekšsēdētājs Arvīds Kviesis parakstīja nodomu protokolu. Pēc tam viesis kopā ar Neretas pašvaldības pārstāvjiem devās uz Kronīšu kokapstrādes uzņēmumu, Mazzalves pamatskolu, kur viesi sagaidīja muižas tēlos tērpti leģendu tēli, kas ir viena no skolas-muižas vizītkartēm. Moldovas pašvaldības pārstāvis sarunā ar skolas direktoru Aivaru Miezīti vairāk uzzināja par iespējām izglītības iestādi izmantot kā multifunkcionālu būvi, kur līdzās pamatdarbībai – izglītošanai - , izmantojot skolas labo ainavisko vidi un , gudri izmantojot, vēsturisko fonu skola organizē vasaras nometnes un izmanto to arī kā tūrisma objektu. Vizītes noslēgumā J.Gutu viesojās Baltijā vienīgajā “Liellopu izsoļu namā”, kur tās saimnieka Kaspara Ādama vadībā bija iespēja aplūkot izsoļu telpas un pārrunāt potenciālas sadarbības iespējas.

Moldovas kolēģu viesošanās tika īstenota Latvijas lauku foruma un VARAM projekta “Atbalsts nacionāla līmeņa sadarbības platformas izveidei un pasākumu īstenošanai Moldovas lauku un reģionu izaugsmei” ietvaros, ko finansē Ārlietu ministrija.

 

Daiga Meldere

 

VIETA , LAIKS - Neretas pagasts / pludmale 12.08.2017.

 

 

 

REĢISTRĀCIJA no 10.00

ATKLĀŠANA 10.30

 

 

 

PROGRAMMĀ

06.00 -10.00   sacensības makšķerēšana       (pulcēšanās pie upes priedēm P.Lodziņa ielas sākumā)

 

  11.00          sacensības komandu sporta veidos:·  

                     strītbolā (skolas stadionā)

                    minifutbolā (upes krastmalā)

                    pludmales volejbolā (upes krastmalā)

 

 

11.00                      sacensības individuālajos sporta veidos

         šautriņu mešana mērķī (parkā)

 šaušanā ar pneimatisko šauteni (parkā) · sacensības skeitbordā (pie skolas)

 

11.00                  sportiskas aktivitātes ģimenēm un bērniem (parkā)

 

 

~18.00                  Oficiālais noslēgums – APBALVOŠANA

 

22.00                  ZAĻUMBALLE - ieeja brīva

Neretas brīvdabas estrādē Sudmalu saliņā muzicēs grupa Pēc pusnakts

 

 

 

Pasākuma laikā darbosies bufete

 

 

NOLIKUMS Neretas novada SPORTA SVĒTKIEM 2017

 

 

 

·        Sporta svētku VADĪBA

 

Atklātos Neretas novada Sporta svētkus 2017 organizē un finansē Neretas novada pašvaldība. Tiesnešus atsevišķos sporta veidos nokomplektē galvenais tiesnesis, sporta spēļu galvenie tiesneši.

 

·        Sacensību DALĪBNIEKI

 

Individuālajos sporta veidos sacensību dalībnieks var būt jebkurš interesents, kurš savu dalību konkrētajā individuālajā sporta veidā piesaka pirms sacensību uzsākšanas attiecīgā sporta veida sekretāram.

Kolektīvajos sporta veidos komandas pieteikumu ar tās sastāvu galvenajam sekretāram iesniedz komandas kapteinis.

Komandu sporta veidos attiecīgajā sporta veidā dalībnieks drīkst pārstāvēt tikai vienu komandu.

 

·        Sacensību KĀRTĪBA

 

Komandu sporta veidu sacensību sistēma, kārtība tiks noteikta sacensību dienā, vadoties no pieteikto komandu skaita.

 

·        APBALVOŠANA

 

Individuālo sporta veidu 1. - 3.vietas ieguvējus apbalvos ar ekskluzīvām medaļām.

Komandu sporta veidos 1. - 3.vietas ieguvējas komandas apbalvos ar diplomu, kausu, bet tās dalībniekus - ar ekskluzīvām medaļām.

Atrakciju uzvarētājus apbalvos ar pārsteiguma balvām.

 

        NOLIKUMI PA SPORTA VEIDIEM

 

 

KOLEKTĪVIE SPORTA VEIDI

 

 

·        PLUDMALES VOLEJBOLS (vīr.)

 

Komandā un spēlē uz laukuma 2 dalībnieki (komandas sastāvā drīkst iekļaut arī siev., seniori 50+ komandā var būt un spēlēt uz laukuma trīs dalībnieki).

Spēlē pēc atvieglotiem pludmales volejbola sacensību noteikumiem. Par uzvaru spēlē iegūst 2 punktus, zaudējumu 1 punktu, neierašanos uz spēli 0 punktu.

Sacensību sistēma un kārtība tiks noteikta sacensību dienā, vadoties no pieteikto komandu skaita.

Vienāda punktu skaita gadījumā starp divām komandām augstāku vietu ieņem komanda - savstarpējās spēles uzvarētāja.

Vienāda punktu skaita gadījumā vairāk kā starp divām komandām, vietas komandām nosaka pēc spēļu setu (nepieciešamības gadījumā mazo punktu) starpības savstarpējās spēlēs, visās spēlēs kopā.

 

 

·        PLUDMALES VOLEJBOLS (siev.)

 

Komandā un spēlē uz laukuma 2 dalībnieces.

Spēlē pēc atvieglotiem pludmales volejbola sacensību noteikumiem. Par uzvaru spēlē iegūst 2 punktus, zaudējumu 1 punktu, neierašanos uz spēli 0 punktu.

Sacensību sistēma un kārtība tiks noteikta sacensību dienā, vadoties no pieteikto komandu skaita.

Vienāda punktu skaita gadījumā starp divām komandām augstāku vietu ieņem komanda - savstarpējās spēles uzvarētāja.

Vienāda punktu skaita gadījumā vairāk kā starp divām komandām, vietas komandām nosaka pēc spēļu setu (nepieciešamības gadījumā mazo punktu) starpības savstarpējās spēlēs, visās spēlēs kopā.

 

 

·        MINIFUTBOLS (vīr.)

 

Komandas pieteikumā ne vairāk kā 6 dalībnieki (komandas sastāvā drīkst iekļaut arī siev.). Uz laukuma spēlē 5 spēlētāji, 1 rezervē. Spēlē pēc atvieglotiem futbola sacensību noteikumiem.

Spēlētājiem aizliegts spēlēt apavos ar cietajām zolēm (izņemot gadījumus, ja abas spēlējošās komandas par to vienojas).

Par uzvaru spēlē iegūst 3 punktus, par neizšķirtu rezultātu 1 punktu, par zaudējumu vai neierašanos uz spēli 0 punktu.

Sacensību sistēma, kārtība un spēles laiks tiks noteikts sacensību dienā, vadoties no pieteikto komandu skaita. Vienāda punktu skaita gadījumā starp divām komandām augstāku vietu ieņem komanda - savstarpējās spēles uzvarētāja. Ja savstarpējā spēle ir beigusies neizšķirti vai ir vienāds punktu skaits ir vairāk, kā divām komandām vietas komandām nosaka pēc gūto - zaudēto vārtu starpības savstarpējās spēlēs, visās spēlēs kopā.

 

 

·        STRĪTBOLS (vīr., siev., bērni līdz 14 gad.)

 

Sacensības tiek organizētas trijās grupās (vīr., siev., bērni līdz 14 gad.)

Komandā un spēlē uz laukuma 3 dalībnieki (vīr. komandas sastāvā drīkst iekļaut arī siev.).

Spēlē pēc strītbola sacensību noteikumiem. Par uzvaru spēlē iegūst 2 punktus, zaudējumu 1 punktu, neierašanos uz spēli 0 punktu.

Sacensību sistēma, kārtība un spēles laiks tiks noteikts sacensību dienā, vadoties no pieteikto komandu skaita. Vienāda punktu skaita gadījumā starp divām komandām augstāku vietu ieņem komanda - savstarpējās spēles uzvarētāja. Ja savstarpējā spēle ir beigusies neizšķirti vai ir vienāds punktu skaits ir vairāk, kā divām komandām vietas komandām nosaka pēc gūto - zaudēto punktu starpības savstarpējās spēlēs, visās spēlēs kopā.

 

INDIVIDUĀLIE SPORTA VEIDI

 

Individuālajos sporta veidos(izņemot makšķerēšanu un sacensības skeitbordā) dalībniekam atļauts izmantot tikai organizatoru piedāvāto sporta inventāru!

 

 

·        MAKŠĶERĒŠANĀ (kopīga - apvienota grupa)

 

Sacensības notiek pēc vienkāršotiem noteikumiem, kurus dalībniekiem precizēs sacensību tiesnesis makšķerēšanā pirms sacensību uzsākšanas.

Dalībnieks var izmantot vienu pludiņmakškeri ar vienu āķi (neizmantojot zivtiņu, kā ēsmu). Augstākā vietā ir dalībnieks, kuram ir lielāks noķerto zivju kopsvars.

Vienāda zivju kopsvara gadījumā, augstāka vieta tam sacensību dalībniekam, kuram lielāks noķerto zivju skaits, smagākā noķertā zivs.

 

 

·        ŠAUTRIŅU MEŠANA MĒRĶĪ

 

Sacensības tiek organizētas trijās grupās (vīr. un siev., bērni līdz 14 gad.) Attālums līdz mērķim 3 m.

Dalībnieks pēc 3 izmēģinājuma metieniem izpilda 5 ieskaites metienus mērķī. Uzvar dalībnieks ar vislielāko punktu summu.

Vienādu punktu skaita gadījumā starp diviem vai vairākiem sacensību dalībniekiem augstāku vietu ieņem dalībnieks, kuram vairāk trāpīgāku metienu. Nepieciešamības gadījumā notiek atkārtotas sacensības starp attiecīgajiem dalībniekiem.

 

 

·        ŠAUŠANA MĒRĶI AR PNEIMATISKO ŠAUTENI AR OPTISKO TĒMEKLI

 

Sacensības tiek organizētas divās grupās (vīr. un siev.) Attālums līdz mērķim 7 m.

No stāvokļa stāvus, bez atbalsta dalībnieks izpilda 5 ieskaites šāvienus mērķī.

Uzvar dalībnieks ar lielāko punktu summu. Vienādu punktu skaita gadījumā starp diviem vai vairākiem sacensību dalībniekiem augstāku vietu ieņem dalībnieks, kuram vairāk trāpīgāku šāvienu. Nepieciešamības gadījumā notiek atkārtotas sacensības starp attiecīgajiem dalībniekiem.

 

 

PĀRĒJOS SPORTA VEIDOS

 

Sacensības notiek un uzvarētājus nosaka pēc konkrētā sporta veida vispārējiem sacensību noteikumiem.

 

 

 

 

 

 

 

 

   Svētdien, 6.augustā, Neretas pludmales volejbola laukumos notika sacensības pludmales volejbolā vīriešiem. Uz sacensībām ieradās seši pludmales volejbola pāri – trīs no Neretas novada un trīs no Jēkabpils.  Tā kā spēles notika divos laukumos, priekšsacīkstēs izspēlēja apli, kur katra komanda sacentās ar katru. Līdz pusfinālam nokļuva „Stoker” (Jēkabpils), „Enjoi”(Nereta), „No limit”(Nereta) un „Jēkabpils” komandas. Aizraujošās  spēlēs par iekļūšanu finālā ar 2:1 „Enjoi” uzvarēja „Stoker” un ar 2:0  „No limit” bija pārāki par „Jēkabpili”.  Finālspēlē par 1. vietu tikās divas Neretas komandas „Enjoi” un „No limit”. Meistarīgāki izrādījās „No limit” pludmales volejbolisti Jānis Kārtiņš un Jānis Usāns, kuri ar 2:0 uzvarēja „Enjoi” volejbolistus Aldi Muraško un Valdi Kārtiņu, tādejādi izcīnot kausu un zelta medaļas.  Sudrabs Aldim Muraško un Valdim  Kārtiņam. Spēlē par trešo vietu tikās divas Jēkabpils komandas  „Stoker”un „Jēkabpils”. Izcīnot bronzas medaļas, ar 2:0 uzvarēja „Stoker” volejbolisti Edijs Sovetovs un Dāvis Mednis.

   Arī sestdiena, 5.augusts, mūsu volejbolistiem bija sacensību diena - Viesītes pilsētas svētku pludmales volejbola turnīrā uzvaras izcīnīja divas Neretas novada komandas . Vīriešu konkurencē meistarīgākie bija Jānis Kārtiņš un Jānis Usāns, bet sievietēm zelta medaļas izcīnīja Kitija Kuzņecova un Anita Kuzņecova.

 

Imants Silavs

Kaimiņvalsts Lietuvas Biržu pilsēta 5.augustā svinēja savas pilsētas svētkus, uz svētkiem ielūgta bija arī mūsu novada pašvaldības delegācija. Neretas novada pašvaldība ir Biržu pilsētas sadarbības partnere (šogad esam realizējuši kopēju Eiropas struktūrfondu projektu, kura ietvaros Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolā ir renovēta sporta zāles grīda, bet Biržos tiks uzbūvēts skeitparks). Neretas novada delegāciju Biržu pilsētas svētkos pārstāvēja domes priekšsēdētāja vietnieks Aivars Miezītis, izpilddirektors Rolands Klibiķis ar kundzi un kultūras un izglītības darba speciāliste Žanna Miezīte.

Kopā ar citiem Biržu sadarbības partneriem no Polijas, Baltkrievijas un Latvijas sveicām Biržu iedzīvotājus uzrunā pie Biržu pils, piedalījāmies svinīgajā gājienā, Aivars Miezītis Neretas novada pašvaldības vārdā uzrunāja Biržu iedzīvotājus un svētku viesus centrālajā laukumā. Sekoja svētku koncerts un svinīgās vakariņas Biržu pilī. Vakariņu laikā Neretas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Aivars Miezītis un izpilddirektors Rolands Klibiķis nodibināja kontaktus ar Polijas un Baltkrievijas delegāciju vadītājiem, lai veidotu tālāku sadarbību un kopā varētu realizēt novadam svarīgus pārrobežu projektus, piesaistot Eiropas finansējumu.

Žanna Miezīte

Seko mums

Paziņojums

Mājaslapas iepriekšējo versiju varat aplūkot šeit.

No putna lidojuma

Laika ziņas

°C
Gaisa spiediens: hPs
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
2412706
Šodien
Šajā mēnesī
Kopā
4755
156690
2412706

Sadarbība